Ježíškova košilka

Ježíškova košilka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356470/bmid_jeziskova-kosilka-ALF-356470.jpg 4 24 2

Tato rozsahem nevelká sbírka veršů křesťansky orientovaného básníka, který se stal obětí komunistických perzekucí, se poněkud vymyká jeho ostatním dílům. Je totiž určena dětskému čtenáři. V deseti epických skladbičkách nám autor odhaluje veliká tajemství. Nevěříte? Nu tak jistě nevíte, kde se na světě vzaly vši, slavík, mateřídouška a chudobky, včely a vosy… Básničky této roztomilé knížky vám dají odpověď.... celý text

TerJac
30.05.2023 5 z 5

Překrásné verše v nichž nalezneme stále stejné hodnoty toho, co je v životě kolem nás.

Knišíl
23.12.2022 5 z 5

Krásné verše psané dětem i dospělým od pro mě nejlepšího českého básníka 20. století. Jan Zahradníček uměl tnout do živého, v letu pár slov ukázat svět, který se vlastně moc nemění, ať už mluvíme o 2 000 let starých událostech, nebo o našem současném bytí a žití, všichni bychom měli být křivonoskami, protože dějiny mají své nezapomenutelné okamžiky, někteří však zůstávají pouze křiví, bez důvodu, bez slitování, hlavně sobě neponičit zobáček.

Jan Zahradníček
česká, 1905 - 1960