Jenom nestvůra

Jenom nestvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498963/bmid_jenom-nestvura-y2Z-498963.png 4 299 81

Jenom nestvůra série

Mělo to být dokonalé léto. Šestnáctiletou Joan pošlou do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Podaří se jí získat práci, která ji hrozně baví, a když ji ještě fakt pěkný kolega Nick pozve na rande, jako by se jí splnily všechny sny. Ale brzy zjistí pravdu. Její rodina není jen výstřední: jsou to monstra s děsivými skrytými schopnostmi. A Nick není jen pěkný kluk - je to legendární lovec nestvůr, který udělá všechno proto, aby je všechny povraždil. V boji s Nickem je Joan nucena spojit síly s krásným a nemilosrdným Aaronem Oliverem, dědicem jiného rodu nestvůr, který nesnáší její rodinu. Aby zachránila sebe a své blízké, bude muset přijmout svou pravou podstatu, to, že je sama nestvůrou. Protože v tomhle příběhu není Joan hrdinkou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Only a Monster , 2022

UslintanýVlk
16.01.2023 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala! Ještě teď se mi o ni těžko píše.

Moje prvotní myšlenky byly: moc pěkná obálka, cestování časem, hlavní hrdinka je nestvůra randící s hrdinou což mě zaujalo ještě víc, protože to slibovalo jinou zápletku než klasickou dívku v nesnázích.

V knihkupectví je označena štítkem"Ten konec neuhodnete" a je to pravda. Na rovinu říkám, že jsem to ořvala a šla spát s brekem, neschopna slov. Příběh splňuje vše a já vám ke knize řeknu pouze jednu věc, přečtěte si ji.

Helin
09.01.2023 4 z 5

Na knihu jsem se těšila už od jejího uvedení v edičním plánu a rozhodně mě nezklamala. Dobře vystavěný svět, svižně ubíhající děj, spousta otázek, na které chcete znát odpověď, a to vás prostě nutí číst dál. Každou chvíli se tam stane něco, co prostě nečekáte a obzvlášť ne na začátku knihy.

Co mě nadchlo, tak rozdělení rodin – nestvůr. Každá je jedinečná, má speciální vlastnosti a schopnosti, které se odkrývají postupem knihy. Milostný trojúhelník děj taky oživuje, ale není to přeslazená romantika, což mi naprosto vyhovuje. Magie je všudypřítomná, pěkně funkční a za mě určitě i originální.

A konec? Něco se sice uzavře, ale pořád zbývá dost nezodpovězených otázek. Už netrpělivě čekám na druhý díl, protože prostě potřebuji zjistit, jak to celé bylo!

strana394
02.01.2023 4 z 5

Svět, který autorka vymyslela je neskutečný. Bavilo mě cestování časem a to že autorka k tomu vymyslela určitá pravidla. Velmi originální také bylo, že díky tomu, jak cestování časem funguje, se tak Joan stává částečně i zápornou hrdinkou. Kromě již zmíněného cestování časem si autorka pohrála i s detaily, aby každá nestvůří rodina měla svojí vlastní schopnost, svoji historii, znak. Člověk byl pohlcen příběhem a užíval si každou stránku, kde je výborně vykreslená veškerá atmosféra. A vidět Londýn ve více časových linkách byla jen třešnička na dortu. Jedinou výtku bych měla ale k trochu uspěchanému konci a k tomu, jak jednoduché to ve skutečnosti bylo.

Moc mě taky bavilo, že o většině postav nedokážete říct, jestli jsou hodní nebo zlí. Každý má svou minulost, kterou autorka hezky postupně odhaluje. Hlavní hrdinka Joan mi hned padla do oka. Byla inteligentní, odvážná a i když ji ostatní odrazovali, tak se nebála jít si za svým. V průběhu příběhu se učila poznávat své schopnosti a je tak velmi sympatické, že neumí všechno hned, jak to jinak v YA knihách bývá. Její linka byla dost zajímavá a stále má kolem sebe dost tajemství, na která jsem zvědavá. Aarona jsem si naprosto zamilovala. Doufám, že se v dalším díle ještě objeví, protože blonďatého, sarkastického, rádoby bad boye nemůže autorka jen tak vyhodit z děje.
O romantické lince tady moc mluvit nebudu, tu musíte zažít sami. Řeknu vám jen, že milostné trojúhelníky nesnáším, protože si vždycky vyberu jinak než hlavní hrdinka.
Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace IG: @strana394

terezak016
29.12.2022 4 z 5

Tohle je za mě jedno velké WAU! Joan je pro mě prostě hrdinka - jako sice je nestvůra, ale tak je hrdinkou nestvůr prostě. Nějak jsem ji opravdu přišla na chuť, možná proto, že nebyla pitomá, ani extra šlechetná…taková normální pubertální holka vlastně, která najednou čelí dost změnám a zvláštní situaci.
Dvě chlapecké hlavní postavy - hrdina a padouch. Já jsem pro padoucha. Joan touží po hrdinovi, a jako ikdyž v něm asi něco je, nějak mi nesedí zcela jako vhodný kandidát na přítele. Jinak jmenuje se Nick jo. A pak je tam ten padouch - Aaron, z znepřátelené rodiny nestvůr. Rozhodně zajímavější partie (i co se minulosti jeho osoby týká) a vzhledem k velmi napjatému vztahu Nicka k nestvůrám, je fakt vhodnější a lepší.
Brzy odhalíte jednu společnou nestvůří vlastnost, a ta je teda opravdu skvěle v tomto příběhu vymyšlena. A přitom i při jejím opakování se nebudete v dějí ztrácet.
Nestvůří rodiny - tak to jako není úplně nic nového pod sluncem, ovšem tady mají své odlišnosti…to se dozvíš při čtení. Ale je to upřímně ta věc, která strhla půl ⭐️ z hodnocení. Protože buď by si kniha zasloužila ilustrace, nebo aspoň rodokmeny rodin.
Upřímně jsem neměla při čtení moc prostoru vnímat, kolik příběhu už mám za sebou, a konec jsem tedy opravdu nečekala. Teda minimálně takovýhle konec ne!! Tohle tak neskutečně napne vaši zvědavost - ještě že už je v angličtině k přečtení.
A proč kniha tak rychle ubíhá? Protože je tam akce za akcí, a důležité informace se dozvídáme za plynulosti příběhu a ne jako občas nudné, dlouhé odstavce popisu.
Za knihu děkuji Humbook a Humbookblogeri v rámci spolupráce #humbookblogeri

petrulka
22.12.2022 4 z 5

Po počátečním zděšení, co jsem to proboha začala číst, přišlo příjemné překvapení. Zajímavá zápletka, poměrně fajn postavy, prostředí..a konec, to je tedy nářez, takový jsem nečekala ani ve snu. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív :-D

Veju007
21.12.2022 3 z 5

Jenom nestvůra je zajímavé fantasy a hlavním tématem je cestování časem. Nestvůry totiž dokáží smrtelníkům brát minuty, hodiny či klidně celé roky života.

Hlavní hrdinka Joan je napůl člověk napůl nestvůra. Zajímá se o historii a proto pracuje v muzeu, kde potká Nicka a pomalu se do něj zamilovává. Má to ale háček, Nick je totiž lovec nestvůr. Joan je v boji za záchranu života nejen své rodiny nucena spojit síly s Aaronem, dědicem dalšího rodu nestvůr, který je arogantní a já ho zbožňovala. S Joan měli skvělou chemii, kterou jsem u Nicka bohužel postrádala.

První přiznání: knížku jsem koupila proto, že jsem viděla nádhernou obálku druhého dílu. Ano, i to se stává.
Druhé přiznání: často jsem měla při čtení pocit, že autorka viděla Lokiho a nechala se jím hodně inspirovat co se týče “pravé” časové osy.

Příběh je zajímavý, knížka se čte krásně lehce. Máme tu 12 rodů nestvůr, každá kromě cestování časem ovládá vždy ještě speciální druh magie. Nejzajímavější mi pak přišli historické pasáže, ale jinak mi příběh přišel jako lepší příměr.
Nicméně druhý díl určitě číst budu, už jenom kvůli té obálce.

knihomolkajanca
07.12.2022 4 z 5

Cestování v čase, Londýn, magie, intriky i postavy, které vás dostanou. Tohle všechno najdete v nové YA fantasy Jenom nestvůra.

Cestování časem občas dokáže být pěkně ošemetnou záležitostí. Nabízí sice zajímavé momenty, zároveň však dokáže v příběhu nadělat pořádnou neplechu, pokud si autor nedá dobrý pozor. Po dočtení ale mohu říct, že Vanessa Len se s tím poprala se ctí a povedlo se jí vytvořit příběh, který mě nejen okamžitě vtáhl do děje, ale nakonec mi dal mnohem více, než jsem čekala.

Připravte se, že to není typická hra na dobro a zlo. V Nestvůře totiž najdete velké množství morálně šedých postav, u nichž si nebudete jistí, na které straně vůbec stojí a možná přistihnete i sami sebe, že nevíte, komu sakra zrovna fandíte. Protože svět není černobílý, činy mají důsledky a k cíli nemusí vést jen jednoznačně dobrá cesta. Autorka tak čtenáře nejednou postaví před morální dilema.

Hlavní hrdinka Joan dlouhou dobu o světě nestvůr – bytostí, které dokážou skákat v čase, nic netušila. Je chtě nechtě zatažena do víru událostí a musí se vyrovnat s nejednou těžkou situací i ztrátou. V tomto ohledu bych tedy chtěla mít její nervy, protože já bych asi dávno brečela někde v koutě. Stejně tak měla nepřirozenou schopnost odolávat bolesti, ale až na tyto "drobnosti" byla vykreslena zajímavě, a v rámci YA jednala překvapivě rozumně.

Pak tady máme dva zajímavé týpky – Aarona a Nicka. Nebudu chodit okolo horké kaše, rodí se nám tady jakýsi trojúhelník, což je zrovna věc, které nejsem dvakrát velký fanda. Navíc vždycky držím palce tomu, který nevyhraje, ale jednu věc Vanesse Len musím nechat. Dokázala si mě získat u obou.

Co jsem si ale vyloženě užívala, byla spousta promyšlených detailů, magie i soupeřící rodinné klany. K tomu všemu si přičtěte výborně zpracované vedlejší postavy, nepředvídatelnost děje, tempo vražednější než u Kobry 11 a výsledek je jasný. Tohle prostě chcete číst!

Hodnocení: 80%

Za recenzní výtisk moc děkuji Humbooku.

LucyEcstasy
06.12.2022

Jenom Nestvůra - Vanessa Len

Joan tráví prázdniny u své babičky. Maluje si, jak to bude krásně strávené léto. Jenže zjistí, že část její rodiny nejsou obyčejní lidé. Jsou takzvané nestvůry. Navíc každá rodina má určité schopnosti. Další překvapení přijde v podobě Nicka. Není to jen kolega a kluk, který se jí líbí. Je to také obávaný lovec nestvůr. Joan musí spojit své síly s Aaronem, jejichž rodiny se nenávidí. Kam Joan zavede pátrání po záchraně její rodiny?

Přiznám se, že běžně žánr fantasy nevyhledávám, ale na tuto knihu jsem viděla všude samé kladné recenze, že jsem si ji potřebovala taky přečíst.

Potom přišla @vendy.dnes.cte s nápadem, že uspořádáme společné čtení a bylo jasno. A byla to bomba!

V knize je propracované prostředí do nejmenších detailů, včetně dobové kultury. Například se autorka zabývala délkou vlasů v dané době. Vše společně ladilo, přirozeně spolu fungovalo a člověk neměl pocit, že nový x starý svět nejde dohromady.

Oceňuji i popsání hierarchie nestvůřího obyvatelstva, kde doufám, že se objeví ještě v dalších dílech. Ráda bych ji prozkoumala více do hloubky.

Samotná Joan byla pro mne hrdinkou. Vybrala vždy cestu, kterou bych zvolila také. Ač to byla strastiplná cesta. Na svůj věk byla vyspělá a inteligentní slečna. Až mi ji bylo ve finále líto, že nese tak obrovské břímě.

O Nickovi moc prozradit nemohu, abych neprozradila důležité události v ději. Neměl to vůbec jednoduché a jeho osud byl plný nečekaných a smutných zvratů, až jsem ho taktéž litovala.

Knihu jsme měly v rámci společného čtení rozdělené na dny. Všichni ale dočetla dříve. Od knihy se totiž nedá odtrhnout, jak je čtivá! Už od začátku vás autorka nenechá nadechnout a čtete jedním zatajeným dechem a čekáte, co vás ještě šokuje. Kniha je totiž absolutně nepředvídatelná a u konce koukáte s otevřenou pusou. (A že jsme těch teorií měly)

Tahle kniha je fakt pecka a rozhodně po ní sáhněte!

Hodnotím 5/5⭐️

Děkuji @albatrosmedia za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace.

Konfu97
02.12.2022 4 z 5

Hodnotím 3,5*. Příběh je čtivý, rozhodně máte potřebu číst dál, ale něco mi tam přece jen chybělo. Osobně příběhy s cestováním v čase nevyhledávám. Z 99% jsou nedomyšlený, nepropracovaný. Tady tomu naštěstí tak nebylo. Až na pár maličkostí, kde mi chybělo dovysvětlení, které hádám přijde v dalším díle. Romantická linka je zde opravdu jen okrajově, z hlavních hrdinů mi bohužel úplně nesedl ani jeden. Ale kdybych si musela vybrat tam jsem tým Aaron. :D Konec zůstává otevřený, ale vlastně by to tak mohlo zůstat a pokračování vy nutné nebylo. Uvidíme, co další díl přinese a zda překvapí.

Petra38
02.12.2022 5 z 5

Čtení jsem si hrozně užila. Příběh měl náboj, nápad a hlavně mě udržoval v napětí. Ale když čtu epilog a čekám a čekám, říkám si UŽ? Ale ono na další straně Poděkování? :-D to mě dostalo , myslím, že jsem nějakou dobu jen tupě zírala na nadpis .. než jsem začala číst,předpokládala jsem ,že s jedna o samostatnou knihu. Jenže teď si rvu vlasy ,že je ze série....doporučuji

michaela_books
30.11.2022 4 z 5

Joanina cesta byla už od začátku velmi chytlavá, po pár kapitolách jsem se nemohla odtrhnout a 400 stránek po pravdě zmizelo ani nevím kam. Hlavní hrdinka zde zjišťuje ryzí pravdu o své rodině a její příběh nabere sled rychlých událostí a musí učinit určitá těžká rozhodnutí, ze kterých už možná nebude cesta zpáky. Do toho všeho se začnou dostávat na povrch i velká tajemství a myslím, že spousta z nás čtenářů začneme tady vlastně pochybovat, co je správné a kdo je v příběhu vlastně ta „dobrá strana“? Opravdu jsou nestvůry až tak moc zlé? A to se mi vlastně na této knížce líbilo ze všeho nejvíc a chtěla bych to vyzdvihnout ... má totiž něco navíc, co jsem v ní mohla zavnímat a jsem nakonec i ráda, že se mi přece jenom tento Humbooktip dostal do rukou a můžu ho tak jenom doporučit. Krást lidem čas a mít možnost tak cestovat do jiných dob mi přišlo celkem top. Ale taky jsem naopak měla při čtení i spoustu otázek, na které jsem zatím nedostala odpověď a doufám, že nám je autorka v další dílu trochu objasní.

KnihománieN
28.11.2022 3 z 5

Ve většině případech je pro mě nálepka humbooktip zárukou kvality a skutečnosti, že se u knížky pobavím, že nebude postrádat akci, a že to bude jedna z mých top knih za určité období. Nevím jestli je to tím, že u této knihy jsem právě kvůli vychvalování a této nálepce měla velká očekávání, která se nestačila naplnit, anebo je to něčím jiným, ale tato kniha mě nezaujala na tolik, abych ji považovala za můj tip.

S očekáváním příjemného osvěžení díky hlavní hrdince, která konečně zastává ,,zlou" stranu a je nestvůra, jsem se pouštěla do této knihy. Nestvůrám, jako novým postavám nemám co vytknout. Fungují pochopitelně, promyšleně, mají skvělý řád a pohybují se napříč časy. A právě jejich hrátky s časovou osou, to jak získávají čas a tak dále je nanejvýš zajímavé. Také sledovat Londýn, kterak se měnil v průběhu let bylo kouzelné. Ta atmosféra na vás opravdu dýchá a já si to užívala.

Co se týče dějové a romantické linky, tak vás čeká milostný trojúhelník, který má za mě jedinečného vítěze. Prostě nestvůra k nestvůře, Joan a Aaron. Jak to vidíte vy? Hned na začátku nás čeká vcelku rychlé uvedení do děje, kdy nastane cestování časem, masakr, útěky, ale řekla bych, že na to jak moc byl začátek pro mě nadupaným, tak to konec nedokázal vyvážit. Postupně už jsem se nesetkala s určitou čtivostí a zasekla se na nultém bodě. Vlastně od takové poloviny knihy to pro mě bylo jako na houpačce. Někdy jsem byla mrzutá z toho jak se to vyvíjí, jindy jsem doslova hltala stránky, a to se stále střídalo. Občas jsem se zasmála, jelikož chování a samotná postava sestřenice Ruth byla fajn.

Díky čemu vám můžu tuto knihu doporučit je určitě cestování časem. Tak při čtení dalšího dílu ve jménu lišky se stříbrným jazýčkem. :)

ydnac
20.11.2022 4 z 5

CESTOVAT ČASEM MŮŽE BÝT ÚŽASNÉ, ALE ZA JAKOU CENU...

Myslím, že většina z nás má ráda v příběhu kladné postavy - hrdiny.
Co když, jste ale nestvůra?
Co když, okrádáte lidi o jejich čas?
Co když, kvůli vám umřou dřív?
Budete na straně hrdiny nebo nestvůr?
Všechno vždycky není jen černé nebo bílé a někdy musíte jednat navzdory svému přání.
NĚKDY BY JSTE RÁDI VRÁTILI ČAS.

Tahle knížka je fajn :-)
V žánru fantasy bych řekla průměr, ale mě bavila a rozhodně jsem zvědavá na další díl :-)

Kaila146
08.11.2022 4 z 5

Chytlavé. Jsem team Aaron, Nick je divný.

Naty21
08.11.2022 4 z 5

Příběh se odehrává v Londýně (prostě krása už od počátku). Nejdříve v našem čase a po počátečních problémech hlavních hrdinů se přesouvá do období 90. let, kdyby byl Londýn opravdu jiným místem. Musím říct, že popis prostředí je prostě úžasný (jako by tam čtenář odcestoval sám).

Hlavními postavami jsou Joan (naše poloviční nestvůra), Aaron, Nick a Ruth. Nejvíce mi sedla Joan. I přesto všechno, že se k nestvůřímu světu dostala jako slepá k houslím, tak byla iniciativní, inteligentní a odvážná a i když jí ostatní odrazovali, tak se nebála jít si za svým (v tomto případě změnit události v minulosti). Nejméně mi sedli Aaron a Ruth. On, že se pořád akorát bál a chtěl od všeho utéct a Ruth byla zas moc tajnůstkářská. Nicka mi bylo ve výsledku i docela líto (po dočtení pochopíte).

Obálka knihy je prostě nádherná, k tomu ani nejde víc dodat. I když bych možná ocenila nějak rodokmen jednotlivých nestvůřích rodin.

Skvělá nová fantasy série, s novým námětem a to cestováním v čase. Trochu jsem se bála, že to bude do sci-fi (a to moc nemusím), ale nestalo se tak.
Akce byla už od začátku knihy a celou dobu se tam něco dělo. Kniha se prostě četla sama. Člověk je samozřejmě trochu ztracený v čase, a taky ve vysvětlování jak to vlastně v nestvůřím světě chodí (hlavně co se jednotlivých rodin a jejich schopností týče), ale je to začátek série, tak trochu blázinec v tom musím být. Ale ten konec mě trochu zarazil, protože ten fakt nevypadá na další díl, ale tak uvidíme. Každopádně určitě doporučuji přečíst.

kalinkacz
08.11.2022 3 z 5

Nakonec jsem se neplánovaně pustila do už 11. Humbook tipu
Kromě jednoho jsem četla úplně všechny a nakonec i přesto, že ya fantasy už prakticky nečtu, jsem se rozhodla dát Jenom nestvůře šanci.
Byla to fajn oddechovka, která mě ale utvrdila v tom, že tenhle žánr už mi toho nemá moc co nabídnout...
Pokud ale ya fantasy čtete, tak tuhle novinku zkuste, námětem je skvělá! Čeká na vás cestování v čase, lovci nestvůr, romantická linka a boj o přežití!
Za mě ale prostě jen oddechovka...

EvikU.
06.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle je skvělý fantasy svět. Líbil se mi nápad, že jsou lidé „nestvůry“. Joan je ale trošku jiná nestvůra. Ona je totiž napůl člověk. Její tatínek je člověk. Babička z maminčiny strany je nestvůra, bohužel zemře dřív, než Joan vše naučí a vysvětlí.

Joan v muzeu poznává Nicka, do kterého se zamiluje a má pocit jako by ho znala celý život. Nick je ale hrdina a zabíjí nestvůry. A tady se to celé zamotá.

Rodiny Nestvůr je hrozně moc, každá má trošku jiný dar, který umí použít. Mezi sebou se většinou nemají rádi. Shoda okolností svede Joan, její sestřenicí Ruth a Aarona dohromady. Pomáhají si, cestují časem, snaží se změnit časovou osu, aby zachránili své rodiny, které vyvraždil hrdina Nick.

Joan miluje Nicka a zároveň nenávidí. Aarona nesnáší, ale postupně zjišťují, že se také mají rádi. Na cestě časem potkávají ještě Toma. Jsou ucelený tým, ale nevědí co dál. Jak by se jim mohlo podařit zvrátit osud?

Pochopí Joan všechny souvislosti, které ji babi, když umírala naznačila? Zdá se, že jen ona může změnit časovou osu.

Kniha se čte parádně, pro toho kdo má rád fantasy je to skvělý kousek. Kdyby záleželo na mě, asi bych chtěla jiný konec a nebo pokračování. Doporučuji.

luciinyknihy
06.11.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala svým nevšedním příběhem a krásnou obálkou. Říkala jsem si, že to bude takové milé, oddechové čtení, možná trochu klišé, ale nakonec mě kniha dokázala mile překvapit.

Děj rychle plynul a celé se to výborně četlo. Že bude tak velký zvrat hned na začátku knihy, jsem nečekala. A že se tam těch zvratů ještě pár objevilo. Pokaždé, když jsme si říkala, že pro dnešek stačilo, tak mi to nedalo a musela jsem začít s další kapitolou. Člověk byl pohlcen příběhem a užíval si každou stránku, kde je výborně vykreslená veškerá atmosféra. Připadala jsem si součástí knihy a hlavní hrdince jsem nepřetržitě fandila. Její odvaha a vytrvalost byla obdivuhodná.

Příběh se odehrává v Londýně, kde se setkáme s šestnáctiletou Joan, která je na letních prázdninách u své babičky. Když má jít na rande s kolegou Nickem, stane se zvláštní věc a ona se náhle probere o několik hodin později na tom stejném místě. Doma jí babička vysvětlí, že je nestvůra a může cestovat časem. Ale není to celé jen tak a neříká se jim nestvůry pro nic za nic. Joan zjišťuje, že to nebyly pohádky, které od dětství slýchávala, ale že je vše skutečnost. Jednoho dne se Joan setká s jinou rodinou nestvůr, ne zrovna oblíbenou. Potkává i jejich syna Aarona, se kterým bude muset spojit veškeré síly, aby zachránila svou rodinu před Nickem. A proč před Nickem? Její milovaný Nick je totiž lovcem nestvůr. Podaří se jí rodinu zachránit? Jak bude vycházet s floutkem Aaronem? A co Nick, ke kterému stále něco cítí?

Knihu určitě doporučuji. Kdo má rád Young Adult fantasy, myslím si, že bude patřit mezi jeho oblíbené. Pro mě je to skvěle napsaný příběh, který graduje každou stránkou a Vy nemáte tušení, jak to vlastně celé dopadne. Je to první díl ze série a já se nemůžu dočkat pokračování.

LenkaPet
04.11.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je to velmi zvláštní příběh, tak nějak pro mě i smutný, i když dopadl "dobře ". Netuším jestli má mít nějaké pokračování, konec byl takový, že by mohl být. Určitě je velmi zajímavá. Když jsem v době čtení šla Prahou do práce, v jednu chvíli mi proběhlo hlavou jestli jsem opravdu v té době ve které být mám. Působivá kniha.

rajcatko
01.11.2022 4 z 5

Po přečtení náročnější sci-fi trilogie jsem potřebovala něco jednoduchého. Nemohla jsem si vybrat lépe. Příběh sice trochu dětinský, ale celkově moc hezký. Jasně, že to není žádné veledílo, ale právě takové kousky mi pomáhají udržet ve čtení rovnováhu. Mě se to líbilo.