Jenom nestvůra

Jenom nestvůra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498963/bmid_jenom-nestvura-y2Z-498963.png 4 299 81

Jenom nestvůra série

Mělo to být dokonalé léto. Šestnáctiletou Joan pošlou do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Podaří se jí získat práci, která ji hrozně baví, a když ji ještě fakt pěkný kolega Nick pozve na rande, jako by se jí splnily všechny sny. Ale brzy zjistí pravdu. Její rodina není jen výstřední: jsou to monstra s děsivými skrytými schopnostmi. A Nick není jen pěkný kluk - je to legendární lovec nestvůr, který udělá všechno proto, aby je všechny povraždil. V boji s Nickem je Joan nucena spojit síly s krásným a nemilosrdným Aaronem Oliverem, dědicem jiného rodu nestvůr, který nesnáší její rodinu. Aby zachránila sebe a své blízké, bude muset přijmout svou pravou podstatu, to, že je sama nestvůrou. Protože v tomhle příběhu není Joan hrdinkou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Only a Monster , 2022

Nelly
13.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo překvapivě skvělé na to, že je to autorčina první kniha a hned se pouští do takových zapeklitých témat jako jsou časové paradoxy. Ani nemohu napsat víc, abych něco neprozradila. Prostě tuto knihu určitě doporučuji a moc se těším na další díl.

Moniska2410
08.05.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala krásnou obálkou, anotací a po prvních stránkách svou čtivostí.

Cestování časem, které je zde dost originální a celkově svět nestvůr je skvělý nápad.

Kniha má od začátku bohatý děj, je napínavá, jen mi přišla místy zdlouhavá.

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, ze začátku mi dost lezla na nervy, tak od půlky se to změnilo.

Pak tady máme další dva hrdiny Aarona a Nicka, vypadá to, že by se nám tu mohl zrodit milostný trojúhelník?

Časový indikátor - účes àla Rachel ze seriálu Přátelé....tak to mě dost pobavilo.

Upřímně ještě uvidím jestli sáhnu po dalším díle, ve finále sem tak úplně odvařená nebyla.

Karlík27
08.05.2023 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc. Oblíbila jsem si Arona a konec knížky mi přišel strašně rychle vyřešeny a uspěchaný.

Dela90
04.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Joan přijíždí do Londýna, aby tu strávila léto se svou babičkou a rodinou. Sežene si práci v muzeu, kde se jí zalíbí Nick. A když ji pozve na rande, tak je v sedmém nebi. Jenže ten den, zjistí i děsivou pravdu o svojí výstřední rodině. Jsou nestvůry. Ona i celá její rodina z matčiné strany. A Nick je lovec. Zvládne Joan zachránit svou rodinu?

Bombastický příběh. Svět nestvůr mě vtáhl do svého děje a stránky mi doslova utíkaly pod rukama. Já celkově miluju cestování časem a tady to bylo naprosto skvěle pojato. Krádež času. Skákání v čase. Schopnosti každé rodiny.

Nick se mi od začátku moc nezamlouval, a ačkoliv cítil něco k Joan - nehodil se mi k ní.
Aaron, ten mě ze začátku zase trošku šokoval a pak se z jeho přetvářky drsňáka, stal takový ten bad boy, kterého jsem si zamilovala ač mě trošku mrzelo, že ho pak Joan musela opustit. Bylo jasné, že si k ní vytvořil pouto.

Joan a její chování mě celkem vytáčelo. Ale tak bylo jí 16.

Z konce knížky jsem trošku v rozpacích, protože to bylo jako lusknutí prstů a najednou se všechno vyřešilo. Čekala jsem nějaké vysvětlení na pozadí nebo přemýšlení hlavní hrdinky o tom, co vlastně její moc znamená.

Co mi v knížce naopak chyběl byl nějaký seznam rodin se členy a jejich schopnostmi.

Knížka má nádhernou obálku. A já byla trošku v šoku, když jsem zjistila, že příběh není ucelený, ale že má pokračování. Samozřejmě po něm sáhnu, protože Aaron.

Pro milovníky fantasy je tohle ideální kniha a věřím, že se Vám bude líbit minimálně tak jako mně.

2368
09.04.2023 4 z 5

Asi nejsme jediná, kdo po přečtení pár prvních kapitol má pocit, že vstupuje do již rozjetého příběhu. Přesto jsme se začetla a s napětím sledovala vývoj dál. Ovšem mrzelo mě, že zde nejsou vysvětleny všechny podrobnosti a spousta otazníků zůstává i po přečtení knihy. Rozhodně jsem nečekala takový konec a byla/jsem zklamaná. Tak razantně ukončit celý příběh s časovou osou.. No uvidíme, jedná se o sérii tak snad bude příště autorka milosrdnější. Za přečtení určitě stojí.

padajicidvere
06.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Stále se cítím surrealisticky. Všichni se tváří tak, jako se já cítím.

Podle anotace jsem čekala něco trochu jiného. Místo toho je tu Nick, kterého nevím proč má Joan ráda, ale jí přijde, že ho má ráda celý život. Nevíme o jeho povaze skoro nic, ani o jejich zaláskování. Jak potom máme věřit jejich zalíbení?

Aaron je směšný tím jak je vyobrazený. Falešná přetvářka drsňáka, který je uvnitř jako rozteklý marshmallow, zlatý Draco. Proč tak brzo po J. kouká jako po jediné ženské na planetě? Tak dlouho vedle sebe jejich rodiny žijí a nikdo se jí do očí nepodíval až do osudné noci?

Všechno je natěsnáno do jedné knihy, místo toho, aby byl takový děj min. na dvě. Tolik se toho překotně děje, ztrácí se v ose času, zbytečně. Velká věc jako je pravá časová osa, mluví se o ní jako o mýtu, něčem zakázaném, ale během 100 stran je vše jak má být. Král, dvůr, stráže, to vše je vyobrazno dost okrajově a vlastně se o jejich světě nic moc nedozvíme.
Dozvíme se o paradoxu, který není možný, ale žádné vysvětlení jak se to tedy mohlo stát.

Fortuna7
14.03.2023 4 z 5

Originální svět, celkem zajímavé postavy a dobrá zápletka. Rozhodně jsem netušila, že mě cestování časem zase tak moc chytne. Kniha byla akční, měla skvělou atmosféru a oblíbila jsem si hlavní hrdinku. Největší problém jsem měla s tím, že mi někdy přišlo jednání postav uspěchané a trochu nelogické, a to souvisí i s mým názorem na konec knihy. Jakože to co bylo?! Říkala jsem si, že to snad autorka nemyslí vážně. Přišlo mi, že kniha vlastně z ničeho nic skončila, což mě hodně naštvalo, ale naštěstí se jedná o sérii, takže se těším na pokračování :-).
HumbookTip zase dostál své kvality :-).

Malinali
09.03.2023 5 z 5

Kniha se čte parádně, pro toho kdo má rád fantasy, je to skvělý kousek. Že bude tak velký zvrat hned na začátku knihy, jsem nečekala. A že se tam těch zvratů ještě pár objevilo. Byla jsem hodně potěšena novým tématem ve fantasy světě... doufám, že bude i pokračování přeložené do češtiny, často se stává, že další díly se k nám už nedostanou :(

jennefer
27.02.2023 4 z 5

Anotace nečtu, líbila se mi obálka;-) a rozepisovat se o ději a postavách taky nebudu, to už zvládli jiní. Nabídnu jen svůj subjektivní názor - byla jsem napnutá i nedočkavá, držela jsem palce i slzy, hltala jsem stránky i kapitoly, chtěla jsem jiný konec a zároveň jiný být nemohl... takže - velmi se mi to líbilo.

Laerry
22.02.2023 5 z 5

Cestování časem je velmi ošemetné téma a může se dosti rychle ošklivě zvrtnout, zde mi to ale přišlo zcela přirozené a bez problému fungující, neboť do časových paradoxů se postavy nemohou záměrně dostat, což je fajn. V záplavě tisíců fantasy titulů, ve kterých jsou postavy obdařeny zvláštními schopnostmi, je těžké udržet si originalitu, ale tady mi opět přišlo, že to autorka zvládla více než dobře a nepřišlo mi, že by od někoho „opisovala“. Postavy jsem si rychle oblíbila a rozhodně patřím do jediného pravého „týmu“, i když se tu autorka snaží vehementně procpat milostný trojúhelník, po kterým snad nikdo netouží, ne?

Caro2002
18.02.2023 4 z 5

Nebylo to přesně to co jsem si představovala. Na druhou stranu nejsem ani zklamaná. Cestování časem je tu ukázáno zajímavým způsobem. Trochu jsem se však ztrácela v pravidlech nestvůr co můžou co ne, podle čeho se orientují jak se rozdělují, za mě by to chtělo ještě trochu dovysvětlit. Jinak autorka píše docela čtivě. Zvrat na konci byl takový očekávaný a zároveň ne.
Ještě uvidím jestli si další díl přečtu.

Kate3003
15.02.2023 3 z 5

Od této knihy jsem nedotala úplně to co jsem díky všeobecnému boomu a anotaci tak nějak čekala. Cestování časem bylo zmíněno spíše povrchově, velký boj mezi "legendárním hrdinou" a nestvůrami se taky tak úplně nekonal. Nemůžu říct, že by se mi kniha úplně nelíbila. Bylo zde i dost momentů, které mě naopak zaujali. Jen má očekávání asi byla trochu jinde.
Autorka má poměrně čtivý styl psaní takže se kniha celkem dobře četla. Hlavní postavy Joan a Aaron jsou sympatické. Velmi se mi líbil nápad s rodinami nestvůr žijícími mezi námi, kde každá z rodin je vlastně zvláštní něčím jiným. Zaujalo mě také vystavění systému ve kterém nestvůry žily a také Legendy o hrdinovi, která zde hraje velkou roli. I když si myslím, že některé stránky života nestvůr mohly být více využity. Další díl ještě zvážím, protože přesto že jsem si z příběhu úplně nesedla na zadek ve výsledku byl fajn. Zvrat na konci knihy byl zajímavý a docela mě zajímá jak s příběhem bude autorka dále pokračovat.

JaAnička
05.02.2023 3 z 5

Jako samostatný příběh je to slušné. Má to zajímavý námět, rychlý spád, dobře odvedené plotwisty, výborně popsané prostředí, enemies to lovers (nebo lovers to enemies? - nebo snad love triangle? - fakt nevím), jiný pohled na to, co je dobré a co není (kdo je hrdina, kdo záporák, komu fandit?), ale také zpracování celého příběhu. Postavy jsou ucházející - mohli být otravnější, ale to neznamená, že mě jejich chování kolikrát neštvalo a nechápala jsem ho (zvlášť když se čtenáře snažili o nečem přesvědčit, ale nedali jim k tomu dostatek důkazů).
Jenže...
Správně zpracovat takové téma je opravdu těžké, přece jen, čím více je možností změny, tím více vzniká otázek, které nikdo nedokáže uspokojivě vysvětlit.
Je tam spousta hluchých míst, častokrát to bylo hodně zkratkovité nebo zrychlené (třeba celý již výše zmíněný milostný trojůhelník). Závěr mě taky trochu zklamal, a i přestože jsem měla kousek před samotným závěrem slzičky na krajíčku, konec mě překvapivě neuspokojil. A ještě rozpolceněji jsem se cítila, když jsem se dozvěděla, že existuje i další díl - a to je špatně, protože jsem se na něj netěším.
Zkrátka - podle reakcí lidí a šílených reklam, jsem čekala větší boom, protože samotné originální téma to nezachrání.

zsykorova
04.02.2023 3 z 5

Za mě trochu zklamání - podle anotace jsem čekala něco jiného. Příběh byl psaný čtivě, ale občas byl děj moc uspěchaný a některé věci jsem vůbec nepochopila.

Betulefetule
26.01.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy netěšila na další díl. A jestli to mám zkráceně popsat? Bylloo tooo skkvvěěěělllýýýýý!!!!!!

Jaehyun
23.01.2023 5 z 5

Za mě super knížka s dobře vymyšleným cestováním v čase. Bavila mě od začátku až do konce, jen jsem moc nevěřila romantické lince mezi Joan a Nickem. Tak nějak jsem doufala, že nakonec skončí s Aaronem, ale kdo ví, má to mít více dílů, tak třeba v tom dalším.

Bryel
23.01.2023 4 z 5

"Každý příběh má svého hrdinu a svou nestvůru."

Příjemně čtivá kniha o cestování v čase se svižným dějem plným akce a charaktery, na které jsem si úplně nestihla udělat názor. Místy mi kniha přišla zbytecně uspěchaná. Romantická linka byla upozaděná a svého favorita jsem si nevybrala. Závěr mě vskutku překvapil. Spousta věcí byla pouze naznačená a jsem zvědavá, jak se rozvinou v pokračování.

Thalin
21.01.2023 3 z 5

Přiznám se, že mě nalákala obálka a po přečtení anotace jsem asi čekala něco trošku jiného. Něco víc nestvůrného než cestování času. Upřímně mi tam to pojmenování moc nesedělo, nestvůru si prostě představuju jinak než jako osobu cestující časem díky ukradenému času. Styl psaní mi celou dobu připadal trošku moc pubertální, což mi jen naznačilo, že už je to pro docela jinou věkovou kategorii. Ano, postavám je okolo šestnácti, tak co bych chtěla, ale četla jsem hodně knih s mladými hrdinkami a neměla jsem z toho takový pocit. Já nemám problém si přečíst ya cílené na mladší kategorii, ale tohle mi tak docela nesedlo. Možná to bylo tím, že byla kniha zasazená do dnešní doby a tím pádem to k tomu sklouzává víc než kdyby se to třeba odehrávalo v alternativním světě, jak často u fantasy bývá. Z postav mi byl vcelku sympatický akorát Aaron a děj mi místy připadal trošku zmatený. Začátek byl dost urychlený, nečekala jsem zvrat už takhle v začátku. Nějak víc mě to vlastně chytilo až ke konci. V rámci žánru asi dobré, ale už jsem toho z ya a fantasy asi přečetla moc a jsem tím pádem kapku náročnější a rozmazlenější. Tohle byla spíš taková oddychovka, ale chápu, že to hodn lidí opravdu chytne. Mě už zkrátka tolik ne.

Wajny
20.01.2023 5 z 5

Jenom nestvůra má jedno velké plus a to, že je nesmírně poutavě napsaná, takže ji odpustíte i malé nedokonalosti. Na začátku nečekejte žádné okecávky, autorka vás hned vhodí do děje a vy máte po chvilce čtení pocit, že už kniha musí končit, protože jedna akce střídá další a vy si neumíte představit, že to nějaká další předčí.

V knize je skvělé prostředí Londýna, který máte možnost vidět v různých časových rovinách a všudypřítomná temná atmosféra je skvělá. Cestování časem je velmi originální a líbí se mi, že si autorka dala záležet a má vše promyšlené do nejmenších detailů. Bavili mě i soupeřící klany, hlavně jejich různorodé schopnosti a neustálá nevraživost.

Hlavní postava Joan byla do tohoto světa vhozena stejně jako my, takže máme možnost sledovat s ní, jak skočí poprvé časem a co vše se o nestvůřím životě dozví. Líbí se mi, jak se pere s pocitem, že je nestvůra a zároveň ji to těší, protože ji cestování časem velmi láká. Je velmi tvrdohlavá a vždy se snaží jít proti všemu, co ji kdo řekne a trvá si na svých tvrzeních, které jsou velmi naivní a poháněné nadějí . Co mi trochu vadilo, je "syndrom" superhrdinky, kdy ji jde ihned vše od ruky a nedojde k žádnému velkému problému.
Líbí se mi, že o žádné postavě nemůže s přesností říct, zda je dobrá či špatná. Právě tyhle morální rozpory dělají knihu velmi zajímavou. Nick, i přestože je prezentován jako hrdina, v některých situacích vůbec tak nepůsobí a jeho činy jsou velmi rozporuplné. A Aaron typický zhýčkaný kluk se kterým to, ale nebude tak špatné, protože pod tou slupkou má i srdce.

Romantická linka je velmi nevýrazná, ale to mi vůbec nevadilo, protože na ní tady prostě nebylo místo. Milostný trojúhelník je velmi dobře zpracovaný a já jsem #teamaaron a doufám, že s ním v dalších dílech autorka počítá.

Na konci se dočkáme velkého zvratu, který mě překvapil a donutil přemýšlet o tom, jak to sakra bude v dalších dílech.

Co musím ještě vytknout jsou chyby v textu, ale jedna z nich mě opravdu hodně pobavila..."Mohla by vycestovat do regentské éry. Do dob restaurace. Do Římské říše.....".

Instagram - Nikmakbooks

1259
18.01.2023 5 z 5

Jako celkový dej dobrý, ale muselo to skončit tak na pytel? Ne, knížka je naprosto boží a jestli náhodou budou i další díly, tak nebudu váhat a koupím si je.