Život je příliš krátký

Život je příliš krátký https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519334/bmid_zivot-je-prilis-kratky-weY-519334.jpg 5 98 98

Jenom kamarádi série

< 3. díl

TA NEJVĚTŠÍ LÁSKA MŮŽE ČEKAT HNED ZA ROHEM… Žít každý den, jako by byl poslední, není pro Vanessu Priceovou jen motivační citát z facebooku. Její matka a sestra se kvůli dědičné nemoci nedožily třicítky, a tak Vanessa nic nebere jako samozřejmost a snaží se plnit si všechny své sny, dokud může. A opravdu moc touží procestovat celý svět… Udělá tedy to, co vždycky, a vrhne se do toho po hlavě. Dá výpověď v práci, sbalí kufry a koupí si letenku. Jenže zatímco miliony lidí užasle sledují její dobrodružství na youtube, ona sama stejně užasle sleduje svou nevlastní sestru Annabel, která jí nechává v opatrovnictví malou dceru. Vanessa o dětech nikdy neuvažovala, a teď jí jedno srdceryvně pláče v náručí. Posledním člověkem, od kterého by čekala pomoc, je pohledný právník Adrian Copeland. Ačkoli bydlí hned ve vedlejším bytě, dosud se s Vanessou setkali jen letmo. Ovšem jak se zdá, s dětmi mu to jde skvěle. A nejen s nimi… Může si však Vanessa dovolit zamilovat se a začít s někým plánovat budoucnost, které se nemusí dožít? ____ Chytrá letní romance od autorky bestsellerů Jenom kamarádi a Šťastně až navěky. „Tuhle knihu prostě potřebujete!“ – Mollie’s Bookshelf „Vtipná i něžná romance, která má všechno, o čem jste si přáli číst!“ – Reading Frenzy... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , Mystery Press

Life's Too Short , 2021

Sančez
18.10.2023 5 z 5

Já tuhle spisovatelku prostě zbožňuji. Její knihy jsou pohlazením po duši i když mají někdy smutné části, ale to prostě k životu patří. Píše kouzelně a já už se těším na další její nádherné příběhy.

Kudík
03.10.2023 5 z 5

Co k tomu ještě dodat? Asi to, že Adrian, který byl na rande se Sloan v předchozím dílu, byl snad někdo úplně jiný, protože jsem si jej takto nepředstavovala. Působil tam asi jako Vanessa zde... svěže a živočišně. Zde byl omezen svou prací a kontrolou. Od toho nastoupila Vanessa s Grace, dočasně pan Harry Puppins a asistentka Becky a mnohého jej zbavili. :) Slovní obraty měla Vanessa podobné Kristen a jejich krátké setkání to jen potvrdilo. Chudák Sloan. :) To vše je asi k té humorné části a následně se dostávám k ALS. Myslím si, že takováto podpora a nenásilná informovanost o nemoci v rámci děje je ideální. Potýkání se s problémy v rámci rodiny, to také bylo něco. Těžko se s něčím takovým vyrovnat nebo smířit. Autorka to velmi dobře podala, ať již v podobě otce nebo nevl. sourozenců. Co mě hodně překvapilo, byla Richardova totožnost. Čekala jsem něco jiného, ale tohle opravdu ne. Celkově moc hezké čtení s emočním tobogánem.
Hned v úvodu mě potěšilo, že nakladatelství připravuje od Abby "Součást tvého života".

Hatshepsut
01.10.2023 5 z 5

Kniha má velmi vysoké hodnocení a oprávněně. Autorka se umí dotknout citlivých témat a stvořit velmi emotivní romantický příběh, který po dočtení uvízne ve vaší paměti. Vanesse Priceové osud nerozdal ty nejlepší karty, ale ona se s ním umí poprat, což je určitě hodno obdivu. Děj je psaný s lehkým humorem, přestože se vám chce mnohdy plakat. Celá série stojí za přečtení a nelze říct, který díl je lepší!

trudoš
22.09.2023 4 z 5

Buď na stará kolena měknu, nebo se stávám ženou. Nic to však nemění na faktu, že novinka Abby Jimenez tentokrát splnila vše, co od jednoduché romance očekávám - pobavila jemným humorem, dojala vypjatými scénami a pohladila duši trudomyslného romantika. Přitom nemohu říci, že by příběh nějak zásadně vybočoval ze zaběhnutých kolejí. O originální zápletce se mluvit nedá a dějová osa je natolik prošpikována všemožnými klišé, že vývoj událostí překvapí jen zapomětlivého jedince, popřípadě naivního blázínka. Přesto, anebo možná právě proto, jsem si užíval tuhle zamilovanou (tragi)komedii od první až po poslední stránku a to říkám jako člověk, jemuž povolání ústřední postavy bylo sympatické asi jako sledování kteréhokoliv pořadu Jaromíra Soukupa. Zachránil to ovšem svižný spád, příjemně svéhlavá hrdinka a v neposlední řadě zaslepený hrdina, který přes všechny své dobré vlastnosti neumí spočítat rovnici o nulových neznámých. Navíc jsem si ve finále i pobrečel, takže mise splněna se vším všudy.

havrmoni
21.09.2023 5 z 5

No co k tomu říci. Krásně a citlivě napsané. Ostatně jako vždy. I když tohle je trošku depresivní a smutné. No i tom je život.

Ketfl
20.09.2023 5 z 5

Celou sérii Jenom kamarádi jsem si nesmírně oblíbila, protože autorka Abby Jimenez má absolutně dokonalý styl psaní a její příběhy jsem vždy přečetla jedním dechem. Proto jsem se už nemohla dočkat, jaký příběh přinese třetí díl. A ten mě úplně rozložil. Tahle kniha totiž nabízí dokonalý příběh, který vás donutí smát se a plakat zároveň.

Co rozhodně chválím, tak to, jak si autorka poradila s velmi smutným námětem smrtelné nemoci. Celou knihu totiž vyvažuje také skvělý smysl pro humor. Hlavní hrdinku Vanessu jsem si ihned zamilovala. Žije svůj život na plno a říká, co si myslí. Adrian je zase absolutní miláček od první chvíle, co se v příběhu objeví. Romantická linka je sice spíš slowburn a mně osobně by nevadilo i více erotických scén, přesto nemám celému příběhu téměř co vytknout.

Ano, některé scény byly bizarní, ale dost mě zaujalo, jak se celá rodina vyrovnávala s nemocí, která postihovala ženy ve Vanessině rodové linii. Řekněme, že i pro ostatní to nebylo vůbec jednoduché a každý musel bojovat se svými vlastními démony. Kniha ve mně vyvolala celou škálu emocí a vůbec jsem se nemohla donutit ji odložit. Také donutí čtenáře se zamyslet, protože když vám dochází čas, počítá se každá vteřina.

Tuto knihu a sérii celkově rozhodně doporučuji!
@vnimej_svet_knih

terikus
16.09.2023 5 z 5

Hrozně smutná knížka, člověka nabádá k přemýšlení, jak by se zachoval on sám, kdyby onemocněl smrtelnou nemocí, jak by se s tímto osudem vyrovnal. Bojovat za každou cenu? Prožít zbytek času naplno? Vanessa to měla hezky vymyšlené, ale člověk míní, život mění.

evineckY
14.09.2023 5 z 5

Je to moc pěkná, ale smutná, až depresivní kniha.
Žádné loučení není lehké a co by jste dělali,
kdyby vám, nebo blízkým zbýval rok života ?
Věřte, že jsem probrečela třetinu knihy
a vřele ji všem doporučuji.