Jen jeden rok

Jen jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469045/mid_jen-jeden-rok-Y5h-469045.jpeg 4 457 88

Druhý ročník mého vysokoškolského studia nezačal zrovna šťastně. Hned první den jsem se chytla s jedním arogantním Angličanem – a věřte tomu, nebo ne, bylo to na pánských záchodcích (dámské byly mimo provoz a mně nezbylo nic jiného než zamířit na pánské – ale nesuďte mě za to). Druhá rána přišla, když jsem navečer konečně dorazila domů a zjistila, že student, který u nás měl pronajatý pokoj, byl alergický na naši kočku. Takže si pokoj pronajal jiný student – a věřte tomu, nebo ne, byl to ten otrapa, s nímž jsem se pohádala! Tak začal můj příběh lásky a nenávisti s Calebem Yatesem. Ten chlapík přesně věděl, jak mi zabrnkat na city. Hrál si se mnou jako kočka s myší. Občas jsem mu napsala mail plný rozhořčení a pohrdání… odpověděl mi vždycky ve stejném duchu. Byl tak otravný a protivný! Ale uměl být i vtipný a roztomilý… a tak vzrušující! Brzy mi přirostl k srdci a stal se mým nejlepším přítelem. Jen škoda, že se musel vrátit zpátky do Anglie. Od začátku jsem věděla, že se do něj nesmím zamilovat… z mnoha důvodů. Ale hlavně proto, že jsme před sebou měli jen jeden rok společného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Just One Year

knihomolkaJani
18.06.2021 5 z 5

Já osobně jsem z knihy nadšená! Dle mého názoru kniha dosáhla svých standardů, jakých jsme od autorky Penelope Ward zvyklé. Příběh je milý, a rychle ubíhá. Ke konci mě příběh opravdu překvapil, očekávala jsem děj lehce jinak.
Ale opět ÚŽASNÝ příběh! DOPORUČUJI

astra3
17.06.2021 4 z 5

Taková jednoduchá milá romantická knížka. Nic náročného.

Mikuše-Ivet
11.06.2021 3 z 5

Jako nemůžu říct, že to bylo špatný, dobře se to četlo, ale prostě až do třičtvrtě knihy to byla docela nuda. Kvůli tomu konci dávám slabé 3*

Mesicnililie
10.06.2021 2 z 5

Ze začátku to vypadalo slibně ale postupně to začala být nuda. Žádná zápletka. Takové jednoduché čtení. Docela zklamání od této autorky.

Maruš.D
10.06.2021 3 z 5

Když jsem začala číst, tak jsem nechápala ty komentáře a vcelku nízké hodnocení. Jenže jak jsem se dostávala dále do příběhu, už jsem chápala. Že začátku se kniha nečetla špatně. Sice je taková hodně pro teen, ale to mi většinou nevadí. Teagan mi hned na začátku připadala dost nevyspěle, ale pak jsem zjistila že jí je vlastně jen 19 a tak to dávalo smysl. Caleb byl lepší. Hodně se mi zamlouvala jeho morálka a to, že byl hezký a k tomu hodný.. to už je takový skoro vymřelý (nebo pohádkový) typ :D Takže když se ti dva poznávali a zamilovávali se do sebe, tak vše bylo ještě ok. Jenže od poloviny knihy jsem se začala nudit a už jsem spíše jen odpočítávala minuty do konce. Zápletka byla ok, ale popravdě jsem čekala, že třeba zjistí, že je sama těhotná, nebo nějaké větší drama, ale autorka to pojala spíše velmi nenáročně. Takže kniha rozhodně nebyla nejhorší co jsem kdy četla, ale vracet se k ní asi nebudu.

ZapisnikTerky
01.06.2021 2 z 5

Ne, tak tohle rozhodně nebude to pravé... alespoň pro mě není. Ty strašné dialogy, styl psaní umělý a nepřirozený. Dejme tomu, že překlad není ideální, ale rozhodně to nebude jen jeho vina... víc v mojí recenzi.

knihomolkaL
16.05.2021 3 z 5

Romantické, dojemné, příjemné počtení. Akorát si nedovedu představit, že bych ve svých dvaceti letech musela čelit tolika starostem a komplikacím. Naši hrdinové to zvládli na jedničku.

Majuš333
15.05.2021 5 z 5

Nechápem to nízke hodnotenie... Pre mňa sú vždy knihy od Pen takým pohladením duše... Už dávno som si pri knihe nepoplakala tak, ako pri tejto...

„Ale můžu být tvoje nová ségra Emma, jestli chceš.“

„Ne něco jako rodina. My jsme rodina.“

havrmoni
13.05.2021 5 z 5

Docela se divím nízkému hodnocení. Kolikrát má sladší a nudnější příběh vyšší hodnocení než za co dle mě stojí. Možná za to může můj věk, že mě přepadla nostalgie a ponořila jsem se do příběhu. Krásná první láska, myslím tím ta opravdová na celý život. Mě se to dobře četlo, bylo to takové hezké oddechové čtení. Já jsem spokojená.

Kudík
08.05.2021 3 z 5

Nechci psát, že to není dobré, protože to dobré je, ale "pouze" dobré. Autorka má i lepší díla. Tady mi přišla velká škoda toho nevyužitého nápadu s místem jejich seznámení, dalo se to trochu více rozvést. Caleb a jeho chování mi přišlo reálnější než u Teagan, hlavně s ohledem na to, s čím se doma potýkal. U Teagan se mi prostě její problémy nezdály dostatečné a úměrné k jejímu jednání. Calebovi e-maily byly vtipné, jen ty dopisy mi přišly trošku moc. Přestože má kniha jistý vtip, velkou dávku romantiky a celkem příjemné postavy, tak to nebylo úplně ono.

Sarkak94
07.05.2021 3 z 5

Tohle byl neskutečná rychlovka, myslím, že jsem ještě žádnou knihu nepřečetla tak rychle jako tuto. Nutně jsem potřebovala vědět, jak to skončí.
A bohužel mám z ní strašně smíšené pocity. Na jednu stranu se mi kniha líbila, je to zajímavý, milý, romantický příběh. Na druhou stranu jsem z ní nějaká zklamaná, asi jsem už zvyklá na něco jiného. Po přečtení anotace jsem čekala něco jiného. Už jen tím jak se hlavní hrdinové seznámí, jsem čekala, že bude mnohem vtipnější, ale toho jsem se nějak nedočkala. Spíše jsem byla celou dobu jak na trní. Konec to naštěstí celkem zachránil, ten se mi asi na této knize líbil nejvíc

petulkapeta
01.05.2021 5 z 5

Nezáleží na tom, jestli bude fyzicky uvnitř mě, protože v mém srdci i duši už dávno je.

Pro mě je Penelope jedna z těch autorek od kterych si vždy rada a s chuti cokoliv přečtu bezvahani vim že to bude skvělý přiběh...

„Jestli jsou si dva lidé souzení, pak určitě najdou způsob, jak být spolu“

Zuzana207
23.04.2021 4 z 5

Zo začiatku ma kniha pobavila už netypickým zoznámením hlavných hrdinov. Potom nasledovala akási stagnácia a ku koncu nasledoval ohňostroj emócií, takže odporúčam nachystať si vreckovky! Celkovo knihu hodnotím ako peknú, oddychovú romantiku z pera Penelope, ale tentokrát to nie je na plný počet.

AnnieR.
23.04.2021 4 z 5

Penelope je skvělá. Jako vždy. Klišé jako blázen, jako vždy.
Jen konec byl na mě moc rychlí, škoda, protože příběh sám o sobě je báječný.

marketa3200
17.04.2021 3 z 5

Slibný začátek a prostředek, pěkná romance. Ke konci se to ale vše nějak odehrálo rychle jako zrychlený film. Což mi přišlo jako škoda. To rozuzlení mě tolik nenadchlo.

ladyKristyn
17.04.2021 3 z 5

Jako příběh je pěkný, ale je stále opakující se věty, které mi docela lezli na nervy. Stačilo to říct jednou a mne to stále opakovat v každé kapitole. Nicméně za přečtení to ušlo, ale už to víckrát číst nebudu.

Wabinka
13.04.2021 2 z 5

Bohužel jednoznačně nejslabší kniha od P.Ward. Více to pitvat radši nebudu.

Anna195
13.04.2021 3 z 5

Knihy od Penelope Ward si vždy rada prečítam, ale musím priznať, že som od nej čítala už omnoho lepšie príbehy ako tento.

Keďže je kniha rozprávaná z oboch pohľadov, môžeme lepšie pochopiť konanie postáv. V príbehu sa spoznávame so študentom Calebom, ktorý prišiel z Anglicka do Štátov študovať na jeden rok. Caleb si ma hneď získal a zbožňovala som jeho humor, musím povedať, že ma dosť zaujala jeho minulosť. Hlavná hrdinka Teagan pôsobila na začiatku bezvýrazne, no postupom času sa začala viac otvárať a vedela som ju lepšie pochopiť, hlavne kvôli tomu čím si musela prejsť. Veľmi sa mi páčilo zoznámenie hlavných postáv, ktoré mi prišlo vtipné. Bola som zvedavá, aké bude ich spolunažívanie v jednom dome. Z oboch sa postupne stávajú priatelia. Zbožňovala som, ako si navzájom pomáhali so svojou minulosťou a posielanie e-mailov bolo skvelé, ale medzi nimi som necítila to správne prepojenie, jediné, čo som medzi nimi cítila bolo, len spomínané priateľstvo.

V príbehu je niekoľko vtipných situácií, na ktorých sa schuti zasmejete, no veľa krát mi dej knihy prišiel zrýchlený a druhá polovica knihy ma dosť nudila. Ale páčilo sa mi vyriešenie celej rodinnej situácie, akú mala Teagan.

Príbeh by som zaradila medzi oddychovky, no táto mi prišla oproti iným, čo napísala autorka slabšia.

Tesset
11.04.2021 3 z 5

Tahle mi přišla celkem slabá. První půlka byla fajn, ale pak se mi zdálo, jak kdyby šlo o úplně jiné postavy. Byly takové přeslazené, jejich věk mi k tomu nepasoval a to co předvedli na konci k nim taky nesedělo. Na jedno přečtení dobré, ale k téhle se asi vracet nebudu.

1moniccka
10.04.2021 4 z 5

Teda predstava byla jina. Cetlo se to pekne ale cetla jsem od tehle autorky lepsii