Jen jeden rok

Jen jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469045/mid_jen-jeden-rok-Y5h-469045.jpeg 4 457 88

Druhý ročník mého vysokoškolského studia nezačal zrovna šťastně. Hned první den jsem se chytla s jedním arogantním Angličanem – a věřte tomu, nebo ne, bylo to na pánských záchodcích (dámské byly mimo provoz a mně nezbylo nic jiného než zamířit na pánské – ale nesuďte mě za to). Druhá rána přišla, když jsem navečer konečně dorazila domů a zjistila, že student, který u nás měl pronajatý pokoj, byl alergický na naši kočku. Takže si pokoj pronajal jiný student – a věřte tomu, nebo ne, byl to ten otrapa, s nímž jsem se pohádala! Tak začal můj příběh lásky a nenávisti s Calebem Yatesem. Ten chlapík přesně věděl, jak mi zabrnkat na city. Hrál si se mnou jako kočka s myší. Občas jsem mu napsala mail plný rozhořčení a pohrdání… odpověděl mi vždycky ve stejném duchu. Byl tak otravný a protivný! Ale uměl být i vtipný a roztomilý… a tak vzrušující! Brzy mi přirostl k srdci a stal se mým nejlepším přítelem. Jen škoda, že se musel vrátit zpátky do Anglie. Od začátku jsem věděla, že se do něj nesmím zamilovat… z mnoha důvodů. Ale hlavně proto, že jsme před sebou měli jen jeden rok společného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Just One Year

lucie3944
09.04.2021 3 z 5

Mně to extra nebavilo. Asi jsem už přesycená tímto typem knih. Musím si najít něco trochu jiného, pak se k těmto knihám snad zase vrátím.

Elize
09.04.2021 3 z 5

Pěkné romantické, oddechové čtivo. Čtenář se může těšit a pěkné dialogy, romantiku a zkrátka vše, do typicky patří k autorce. Oba dva hlavní hrdinové mají něco do sebe a netrvá dlouho a rychle se s nimi sžijete a věřím tomu, že se mnoho dívek najde ve hlavní hrdince. Vytkla bych ten konec, vzhledem k tomu, jak byly rozvedené předchozí pasáže knihy, tak byl až moc uspěchaný a může na čtenáře působit celkem chaoticky a především nelogicky. Pokud od toho odhlédnu, tak je to pěkné romantické, oddechové a čtivé.

petulik330
08.04.2021

Kniha se četla sama. Když jsem začala moc jsem nevěřila tomu, že jo doctu, ale po pár stránkách jsem svůj názor změnila.
Hlavní hrdinka si na začátku knihy mě sympatie moc nezískala, ale s počtem přečtených stránek se to změnilo. Naopak u hlavního hrdiny to bylo jasné od začátku. Sympaťák každým coulem.
Bylo mi jich líto že se musí opustit když se Caleb vracel do rodné Anglie. Držela jsem jim palce a doufala jsem že se nakonec uvidí.
Super kniha s happyendem.

maafa
07.04.2021 5 z 5

Musím přiznat, že po přečtení mě trochu mrzí nízké hodnocení tady. Ale asi to každému nesedlo....Samozřejmě si uvědomuji, že tohle je prostě romantika pro mladé holky, ale to přece neznamená, že ve mně nemůže nic vyvolat...Teagan byla zvláštní, takový trochu "asociál", mně ale přirostla k srdci. Přisuzuji to u sebe tím, že si také někdy připadám jako mimoň, a navíc rodinné poměry, ze kterých jsem vzešla, také nebyly zrovna typické a ideální. Celý ten příběh měl náboj, byl až dojemný, kromě trochu překombinovaného závěru snad nemůžu nic vytknout. Já prostě musím dát pět hvězd, i když mám výhrady vůči obálce, kterou považuji za úplně zbytečnou, a doufám, že s tématem polonahých chlapů na obálkách už nakladatelé konečně přestanou:)...

georginaa
07.04.2021 3 z 5

Většinou u této spisovatelky dávám plný počet bodů, ale tady mi to nejde. Příběh byl docela pěkný jak jsme zvyklý, ale ráda bych něco víc. Tady mi prostě něco chybělo, nečetla jsem na jeden zátah, stále jsem to odkládala a to je u mě co říct.

petusska01
06.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Keď som čítala recenzie, čakala som všeličo. Je pravda, že viac sa mi páčila časť ktorá sa odohrávala v USA, potom keď už boli v Anglicku, bola to taká naťahovačka, nuda a nie celkom som sa stotožnila s Teagan, že všetko zahodila, školu, svoju "genialitu" a podobne. Caleb bol v osobnom styku veľmi príjemný a sympatický a potom keď rozprával o tom, čo všetko vyparatil a podobne, to mi k nemu nejako nesedelo. Celkovo to bolo skôr také pozliepané, ale čítalo sa to ľahko, rýchlo a je to taká jednohubka pri aprílovom bláznivom počasí.

Myška43
06.04.2021 5 z 5

,, Všichni něco skrýváme, něco, co vypluje na povrch."

V komentářích čtu, že jste ženy docela zklamané, no já tedy ne. Já tuto autorku miluju a myslím, že ať napíše cokoli, tak mě nezklame nikdy.

,, Někdy se musíte přinutit dělat to, co je správné, i když vám to nepřipadá přirozené. Nakonec to třeba bude snazší, než si myslíte. Myšlení předchází jednání. Když si vytvoříte dostatečně silnou vizi něčeho, čeho chcete dosáhnout, dovede vás tam."

Mně se příběh moc líbil a četbu jsem si náležitě užila. Rozhodně jsem se vůbec nenudila a nemám pocit, že by tato kniha byla slabší, či snad horší, než ostatní počiny autorky.Trochu jsem se obávala, vzhledem k hodnocení, ale po pár stránkách mě pochybnosti opustily.
Caleb a Teagan jsou velmi pozoruhodné osobnosti. Nechtěla bych být v kůži ani jednoho z nich a zažít, to co oni. Každý máme svá trápení a je důležité se s nimi vypořádat a oni to zvládli skvěle. Jejich pozvolné sbližování bylo krásné, něžné a romantické. Poslední třetina je asi nejvíce emočně vypjatá. Taky jsem ji celou v podstatě probulela, jak jinak, že?
Jinak kytice z opečených marshmallows, to je velmi originální ❤️

,,PS. To není špatné pro milostný příběh, který začal na záchodcích, co?"

Takže ženy, nenechte se odradit nízkým hodnocením. Ano, není to taková emocionální smršť, jako jiná díla této autorky, ale myslím si, že stojí za přečtení.

Ivuska.09
03.04.2021 3 z 5

Pohodové a nenárončné čtení. Nic převratného, ale také nic, co by se nedalo dočíst.

Raislin
03.04.2021 4 z 5

Milá kniha. Ano Penelope Ward má lepší příběhy, ale i tento příběh je čtivý. Naprostá oddechovka! Takže na tuto dobu fajn!

meda2007
02.04.2021 4 z 5

Krasna, vtipna a mila knizka, ktera mi chvilkama rvala srdce. Nemohla jsem ji odlozit a cetla stale dal a dal. Oddechovka ke ktere se rada vratim. Caleba jsem si zamilovala hned jak se objevil :) i kdyz konec byl na muj vkus trosku uspechany. Libilo se mi i stridani kapitol z pohledu Teagan i Celeba.

ivetapl
02.04.2021 5 z 5

Aaaa, tak mě mrzí, že už to mám přečtené ????♥️ Myslela jsem, že mi to vydrží dýl ????
Příběh je opět úžasný. Občas mi tam vadily některé věty, ale jen proto, že zněly tak nějak.. nereálně.. ale to bylo asi překladem. Věřím, že v originále to zní lépe. ????
Seznámení Caleba a Teagan bylo věru vtipné ???? Caleba mi přirostl k srdci hned při jejich seznámení ????
Škoda, že se musel vrátit domů...
Teagan mě nejdřív trošku stával svým chováním, ale jakmile se vzpamatovala,bylo vše fajn ????

Pro některé to asi nebude nejlepsi kniha od Penelope, ale já tohle miluju

Klaaarka
31.03.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila moc. I když souhlasím,že poslední čtvrtka byla taková jako moc hrr.

luzajickova
30.03.2021 5 z 5

Zase tu máme Penelope po nějaké chvíli jsem se vrátila ke čtení kvůli zdravotním problémům jsem číst ani nemohla a přečetla knihu samozřejmě jsem si musela vybrat hned novinku od Penelope :) Kniha mě chytla a jelikož já moc hodnotit knihy neumím ani psát recenze tak to nějak ohodnotit musím :D... Milovala jsem jak se k sobě Teagan a Calleb chovali jak si byli svým způsobem blízký. Hlavně jsem se musela smát jak se Teagan naštvala na Calleba a posílala mu emaily a on jí stejně odpověď nedal :D u toho jsem nemohla a také mě pobavily další trapasy co se Teagan staly a čirou náhodou u toho byl i Calleb :D též jsem si zamilovala jak Calleb byl s Teagan u ohně a dělali si S´mores... Opravdu si toho oba zažili v minulosti i v přítomnosti hodně.. Ukápla i párkrát slza protože jsem prostě cíťa.. Knihu jsem hltala tak že jsem se nemohla absolutně vůbec odtrhnout a dopadlo to tak že jsem šla spát v 7 ráno :D. Ze začátku jsem si myslela že Maura (macecha) bude nějaká mrcha ale opak se ukázal pravdou byla hodná nevlastní matka pro Teagan i když si od ní Teagan držela odstup.. Calleb přinesl dobré ale i špatné.. Špatné bylo to že mohl zůstat jen rok a tím Teagan ublížil i jemu to nebylo zrovna jedno i on si lámal srdce tím že musel odjet domů za maminkou která ho též potřebovala.. Nemohu si pomoct za mě to nemělo chybu takže 5* ♥♥.

2688
30.03.2021 4 z 5

Nebylo to úplně tak špatné.... ano místama jsem se vážně musela přemlouvat abych to přečetla....
Ale zase trochu vtipné,romantické a hlavně sladký konec to mělo :-P

etell
28.03.2021 3 z 5

Aaale dobré to bolo. Prečítané za víkend. Mala som tiež miesta, kde som premýšľala, že dosť "odfláknuté", ako žienky v predchádzajúcich recenziách spomínali. Na druhej strane v tomto žánri slabšia kniha od P. Ward je stále o niečo lepšia, ako knihy od mnohých iných autoriek. Ja som bola spokojná. Pekný príbeh so šťastným koncom.

NikolaSkop
28.03.2021 3 z 5

Knihy od Penelope mam moc moc moc rada. Vlastne sem cetla vsechny jeji knizky ktere u nas zatim vysly :) Ale tato knizka byla trosku zklamani. :( Cekala jsem ze se to vypraveni co se hl.postavam stalo bude trosku vic rozepsane. Vsechno to bylo tak trochu brane hopem a to ja nemam rada. Navic- Preskakovani po tydnech nebo mesicich me vetsinou v knizkach vyslovene vytaci.

lusitta05
27.03.2021 3 z 5

Mám trochu zmiešané pocity,chvíľkami to bolo fajn,ale dosť často nudné,až som si myslela že knihu odložím. Nakoniec som rada aspoň za šťastný koniec. Mám rada svižné príbehy,kde sú hlavní hrdinovia trochu starší,ako tu,kde to medzi nimi riadne iskrí a kde je v príbehu správna dávka sexu a lásky,kde je trochu problémov,ktoré sa nakoniec podarí prekonať,ale tu mi chýbalo zo všetkého trochu.

inssomnia
27.03.2021 2 z 5

Tohle bylo zklamání. Knihy Pen mám ráda, ale tohle... Přijde mi, že vzala něco ze dna svého spisovatelského šuplíku. Něco, co psala na úplném začátku své spisovatelské kariéry. Něco tak neskutečně začátečnického, nedotaženého, nedodělaného a nalepila na to chlapa bez trička, aby to aspoň trochu zaujalo.

Saskiova11
27.03.2021 4 z 5

Po prečítaní tejto knižky som sa musela usmievať :)) Síce som od mojej obľúbenej autorky čakala niečo iné..neľutujem, že som si ju kúpila. Taká milá oddychovka na víkend.

pacinka
26.03.2021 2 z 5

Tenhle příběh mě prostě nevzal za srdce. I když stránky ubíhaly jedna za druhou, žádné jiskření mezi hlavními postavami, spíš bych ten jejich vztah nazvala pěkným přátelstvím. I přes pár zvratů mi kniha mi připadala hrozně ukňouraná, nevím proč. Snad jsem ji četla v nepravý čas. Takové poklidné plynutí časem.