Jen jeden rok

Jen jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469045/mid_jen-jeden-rok-Y5h-469045.jpeg 4 457 88

Druhý ročník mého vysokoškolského studia nezačal zrovna šťastně. Hned první den jsem se chytla s jedním arogantním Angličanem – a věřte tomu, nebo ne, bylo to na pánských záchodcích (dámské byly mimo provoz a mně nezbylo nic jiného než zamířit na pánské – ale nesuďte mě za to). Druhá rána přišla, když jsem navečer konečně dorazila domů a zjistila, že student, který u nás měl pronajatý pokoj, byl alergický na naši kočku. Takže si pokoj pronajal jiný student – a věřte tomu, nebo ne, byl to ten otrapa, s nímž jsem se pohádala! Tak začal můj příběh lásky a nenávisti s Calebem Yatesem. Ten chlapík přesně věděl, jak mi zabrnkat na city. Hrál si se mnou jako kočka s myší. Občas jsem mu napsala mail plný rozhořčení a pohrdání… odpověděl mi vždycky ve stejném duchu. Byl tak otravný a protivný! Ale uměl být i vtipný a roztomilý… a tak vzrušující! Brzy mi přirostl k srdci a stal se mým nejlepším přítelem. Jen škoda, že se musel vrátit zpátky do Anglie. Od začátku jsem věděla, že se do něj nesmím zamilovat… z mnoha důvodů. Ale hlavně proto, že jsme před sebou měli jen jeden rok společného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Just One Year

Vendulik
27.10.2021 3 z 5

Konečně kniha, kde nejsou jen krásní a bohatí lidé. Příněh mi příšel takový nedokočně. Mohla autorka na knize ještě více pracovat. Náměh knihy nádherný. Z pohledu Celeba kniha nemusela být vůbec napsaná, stačilo jen z pohledu hlavní hrdinky. Celeb působil jako takový špatný doplněk.

barborelka
22.10.2021 2 z 5

Autorku mám ráda,ale tahle se moc nepovedla. A konec no ...to bylo trochu moc

malazluta
19.10.2021 4 z 5

U této knihy jsem se docela bavila, takže mě překvapuje, že má poměrně nízké hodnocení. Prostě mi akorát sedla do nálady a dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Snad jenom konec bych preferovala méně sladký...

knihomolkajanca
12.10.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem si dala na odlehčení, abych zahnala přicházející čtecí krizi a určitě svým způsobem účel splnila. Přestože z knihy nejsem paf, dostala jsem čtivý, trochu naivní příběh, u kterého jsem na nic nemusela myslet.
Hlavní hrdinka Teagan mi úplně nesedla. Byla totiž svým způsobem dost natvrdlá a přestože se později poměrně spravila, i tak jsem občas nad jejími myšlenkovými pochody kroutila hlavou. Zato Caleb mi od začátku padl do oka. Byl vtipný, chytrý a prostě mě bavil. Takový ten správňák, co vás chytne za srdce.
Asi tak do poloviny knihy mě vývoj jejich vztahu bavil, byly tam vtipné a zajímavé momenty. Jenže pak mi začalo připadat, že autorka strašně uměle oddaluje moment, kdy se ti dva dají dohromady. Už jsem si říkala, jestli si to snad nechce nechat na samotný závěr.
A když k tomu došlo, tak pro změnu zase začala neustále střídat momenty, kdy se ti dva chtějí a nechtějí dát dohromady. Uf, to už bylo trochu otravné a celý ten závěr?
Ke Calebovi mi to vůbec nesedělo a tak přehnaně přeslazený konec? Škoda, škoda, docela nevyužitý potenciál. Kdyby byla možnost, dám knize 50%, ale na 40% to zase není, takže tedy uděluji tři hvězdy.

Pavlinka777
20.09.2021 3 z 5

Klasická přeslazená červená knihovna - hodilo by se napsat klasická harlekýnka, ale ty bývají přece jen o trošku starších hrdinech

Pegs
06.09.2021

Bohužel musím říci, že toto si mohla autorka odpustit.
Chyběla mi tam jiskra a chemie mezi hlavními postavami. Humor žádný. Zápletka lichá.... celé to na mě působilo dost o ničem. Upřímně musím říci, že nebýt nemocná a mít v rukávě jakoukoliv jinou knihu k přečtení, tak toto ani nedočítám....
Autorku mám moc ráda, ale tady šlápla hodně vedle, snad to příště bude lepší....

ardeas
05.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Táto kniha má zlé zaradenie a to hlavne z dvoch dôvodov :
Tak za 1. - Nie je to pre ženy, je to čistý YA žáner, ak by sa vyskrtli sexuálne scény, ktoré.. sú už ohrate keď čítate romány pre ženy.
2. dej je plochý, predvídatelny a priserne SLADKÝ! žiadny extra vývoj
A ako bonus, zo začiatku ma kniha bavila, tešila som sa z toho, aká bude cesta... ale po 1/3 som sa začala nudiť a posledných 60 strán uz som skakala a hovorila si, že nech uz je koniec. A nezachránila to ani "dráma" s jej matkou....
P. S. ta jej kamoška Kai je dost biedna vsuvka autorky, ktora nevie ako ďalej posunúť dej. Čo to ako malo byť?

petraLI
01.09.2021 2 z 5

Kniha mě nějak neoslovila.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

To bylo tak roztomilý ️ Na Penelope mi to přišlo až moc sladký,ale strašně krásný ️️Caleb byl mimořádný a správňácký kluk s dobrým srdcem...na něm mi ani tak nic nevadilo...jenom teda Teagan se ze začátku chovala jak trubka,ale pak se "spravila"...žádné extra drama se nekonalo což mi ani nevadí,akorát jsem teda nečekala, že se fakt vrátí do Anglie ,ale konec byl hezký pro oba dva...Strašně jsem si tam oblíbila i Mauru..správňácká ženská

Misshell1
24.08.2021 3 z 5

Tohle bylo takovy návrat do mladistvých let...líbil se mi protiklad obou postav a jak si našli k sobě cestu a jak to dopadlo.

Haňulilinka
19.08.2021 5 z 5

Od knížky jsem neměla moc velká očekávání vzhledem k jejímu hodnocení, ale moc mile mě překvapila. Strašně mě zajímalo, jak kniha zkončí a vůbec by mě nenapadlo, že to hlavní hrdinové vymyslí tak, jak to vymysleli.

pollyn
19.08.2021 3 z 5

Bylo to takové... jiné. Taková ta první láska, kterou jsme poznali všichni. S tou naivitou, nehynoucí láskou a plnou očekávání. Akorát, že tahle se přehoupla i dál. Byl to zajímavý vývoj postav. Jako by se jedna přelila do druhé: extrovert - introvert. Ten silný do toho slabšího. Líbilo se mi jak velké časové období to zabralo. Knížka klidně mohla skončit ve 2/3. O to víc měla něco do sebe :)
Samozřejmě některé části byly trochu zbytečné, ale tak ... :)

knihařka2
16.08.2021 odpad!

Zdá se mi to nebo je to příběh 12 letý holky z wattpadu ? Asi nejsem vhodná věková kategorie ale na druhou stranu vhodná věková kategorie pro tuhle knihu není dostatečně stará na to aby to vůbec četla.
Postavy se chovají dost dětinsky a nereálně, v každé kapitole najdete tak 3781913646 zvratů a sama autorka v půlce knihy pravděpodobně zapomněla co už vlastně napsala. Například holka co studuje biologii a je mega chytrá ale vlastně ani nerozezná kytky v květinářství? A takovými blbostmi tahle kniha doslova přetéká.

mmiirrkkaa
09.08.2021 odpad!

Velké zklamání. Příběh bez šťávy. Slovní zásoba peklo.

ElaMi
06.08.2021 2 z 5

Mám pocit, že zrovna tento kúsok nepatrí medzi najlepšie vydarené od tejto autorky. Príbeh milý ale celé to bolo také o ničom. Žiadny vtip, napätie ani nič podobné. Niektoré časti sa mi zdali až moc prepísknuté

anna7852
04.08.2021 2 z 5

Na to jak mam tuto autorku ráda a těšila se na knihu.
Tak ač nerada musím říct že to byla dost slabota,takový utáhlý nekončící kolotoč.

Zomy
02.08.2021 3 z 5

Knížka mě trochu nudila - ale jsem přesvědčená, že to je moje chyba, nikoliv autorky. Zkrátka už nejsem cílová skupina. Vůbec mi nevadí číst si o vysokoškolácích, taková Elle Kennedy je toho důkazem, zasměju se u toho, pobavím, zasním se.

Jen jeden rok je ale o mladých a pro mladé. Úplně se vidím, jak je mi osmnáct a trápím se spolu s Teagen a Calebem, jak toužím po tom jejich souznění, prožívám to s nimi. Teď už mi to přijde jen roztomile naivní.

wielka
24.07.2021 3 z 5

Taka young adult knizka, pekna, mila. A to je asi tak vsetko. Trochu sa mi to vlieklo... no nic, idem na Pana prachaca :-)

žlotirova
14.07.2021 3 z 5

Tato kniha usla ale az od pulky krasna romantika a ten konec ve Paříži wou

PandickaAdka2
12.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak toto bola strašná nuda. Kniha o ničom. Polovicu knihy hlavný hrdina chodí s inou babou, potom ach áno, potom radšej nie, potom ach áno, potom nie, áno, nie, ble ble, úplný top oba závislosť na alkohole hlavného hrdinu v priebehu koľko? 3 mesiacov? hotové umučenie Krista celá táto kniha.. ešte že som mala pri sebe fľašu vína, inak by som napísala že je to strašná kktina a nečítajte to :D a viete čo? Aj bez tej fľaše je to kopa sračiek :D