...jejich je království nebeské

...jejich je království nebeské https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126805/bmid_jejich-je-kralovstvi-nebeske-vJt-126805.png 4 5324 5324

Novela známého amerického autora líčí baladický příběh dvojice potulných zemědělských dělníků, jejich sen o malém hospodářství, na které si chtějí vydělat a ušetřit nádenickou prací na ranči...

Literatura světová Novely
Vydáno: , Kvasnička a Hampl

Of Mice and Men , 1937

Kachorra
13.04.2013 5 z 5

Tato kniha byla čímsi naprosto úchvatná. Možná to byla síla přátelství mezi Georgem a slaboduchým Lenniem, ale především tragický konec příběhu. Špatné konce moc ráda nemám, ale v tomto případě se asi nedalo nic jiného dělat. Kdyby to snad autor ukončil jinak, asi by to ztratilo jednu z hlavních myšlenek. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla k maturitě, protože to byla jedna z nejlepších knih, které jsme v povinné četbě měli a které jsem přečetla.

vejik
25.03.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Příběh Lennieho a George mám tak ráda, že vlatně ani nevím jak to vyjádřit slovy. Četla jsem jak v originále, tak v českém překladu a nemůžu se této knížky nabažit. Také doporučuji shlédnout filmové zpracování z roku 1992, kde roli Lennieho hraje John Malkovich, přesně splnil mé představy o této postavě, skvělý herecký výkon.

kristybee
14.03.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, ačkoliv ještě pořád nemám jasno, co si o tom celém myslet. Je pro mě plná takových nejednoznačných emocí, jak se na každou situaci snažím nahlížet z role různých postav. Rozhodně se ale četla velmi dobře, byla napínavá a překvapivá. Po dočtení se ve mně nějak mísí pocit smutku s tím, že to, co se tam stalo, je takhle asi dobře. No nevím.. Určitě zajímavý příběh, nic podobného jsem dosud nečetla.

Pájice
14.03.2013 5 z 5

I když jsem věděla, o čem O myších a lidech je a jak celá kniha dopadne, když jsem se dočetla k posledním pár stránkám, dostalo mne to. Velmi působivě a reálně (dá-li se to tak říci) napsáno. Vtáhne, pohltí a rozesmutní.

Yorika
13.03.2013 4 z 5

Dojemná kniha plná emocí,odehrávající se v těžkých časech krize v tehdejší Americe.Autorovi se podařilo na nevelkém prostoru 110 stránek vykreslit tragiku tehdejší doby a na příběhu obyčejných dělníků ukázat nelehký život lidí.Silná kniha.

ElenaM
07.03.2013 4 z 5

Kniha plná emocí, moc se mi líbila. Příběh je zajímavý a zároveň dost jednoduchý. Také mohu doporučit!

Luxiee Axony
05.03.2013 4 z 5

Kniha je opravdu velice jednoduchá na čtení. Je také velmi krátká. Přestože nejsem fanouškem prostředí, o kterém kniha vypráví, příběh se mi velice líbil. Doporučuji.

Kadlecka
04.03.2013

Neskutečný příběh. Po celou dobu jsem chtěla vstoupit do děje a třeba alespoň chytit Lennieho za ruku, prostě něco udělat. Velmi silný, působivý, tragický příběh. Po dlouhé době se mi také stalo, že jsem na konci prostě zaklapla knihu a rozeřvala se jak malé dítě :) Den nato se má reakce opakovala u stejnojmenného filmu. Přesto tuto knihu vřele doporučuji.

Johanka 13
04.03.2013

Četla jsem tuto knihu už několikrát a to se mně snad ještě nestalo.Doporučuji.Když jsem měla období,že jsem nějak nevěděla co číst,poradila mně teta,ať sáhnu počtenářském deníku ze střední.O myších a lidech byla první,kterou jsem vybrala.A dodnes pokračuju.Léty prověřená kvalita.A kukněte i na film.Snad poprvé u filmu podle knihy nevím,co je lepší.

Miken008
27.02.2013 5 z 5

Velice silné dílo... Nenáročné dialogy, ale silné po citové stránce.. Steinbeck uměl perfektně vykreslit atmosféru problémů tehdejší doby v Americe a problémy spojené s rozvíjející ekonomikou a zároveň to podat lehce stravitelnou formou...Pravé přátelství, které spojuje dva naprosto oddílné typy mužů. Nikdo si nemůže přát lepšího přítele než byl právě George. Jeden z mála příběhů, který mě ke konci dojal.Podle mě by si ho každý čtenář měl alespoň jednou přečíst :)

farinka
10.01.2013 5 z 5

Steinbeck je jeden z mých nejoblíbenějších autorů.Lidský,úžasný,dokáže strhnout,rozesmát i rozbrečet.

Christo
30.12.2012 5 z 5

U Steinbecka miluji jeho vnímání krásné a drsné přírody, která je odrazem americké společnosti na začátku 20. století.
Jeho pojetí amerického snu, kde je jen důležité se finančně osamostatnit a žít v souladu s přírodou. Vše je i zde.
Jen je velká škoda, že tato novela má rozsah povídky.

Zajda
23.12.2012 5 z 5

Tahle knížka je dokonalým učebnicovým příkladem toho, jak se dá pracovat s nenápadnými motivy v nečekaném kontrastu. Mam na mysli především Lennieho úchylku a obraz osudu starého Vlčáka kontra obraz závěrečné scény.

Myši a lidé jsou plni dialogů (hlavně mezi lidmi) snů (O králíčkách) a mrtvolek (všeho druhu). Je to chuťovka, žádnej složitej mišmaš. Osud lidí i myší je určen a dřív nebo později se muselo stát to, co se stalo.

Poklona Steinbeckovi, jednoduché, čtivé a krásné.

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Povinná četba, která stojí za to.

Ellierick
04.11.2012 4 z 5

Silný příběh o přátelství, smrti a osamělosti. Četla jsem jí jak v angličtině tak kousek v češtině ( hodně mi vadil způsob překladu, proto jsem se nedostala ke konci v české verzi.) . Strhující konec, i když je předpovídán od začátku knihy. Různé podoby přátelství od George a Lennieho , přes Candyho a jeho starého psa.

yank3e
31.10.2012 5 z 5

Hodně silný drsný příběh v koncentrovaném formátu, který přečtete za jedno odpoledne, ale přemýšlet o něm budete ještě dlouho.

Brambu
29.09.2012 3 z 5

Inu pravda, jedná se o klasiku, ale stejně se nemohu dostat přes tu "staročeštinou", která mi místy kazila dojem. Asi už jsem hold zfackována současností a nedokážu se od ní dost dobře odpoutat. Každopádně to pro mne byl nevšední zážitek a příběh sám je výtečný. Psychologie postav na vás útočí ze všech stran a konec dle mého názoru až tak překvapivý nebyl. Smutek se inu sice dostavil, ale slza neukápla.

St. Jimmy
26.09.2012 5 z 5

Mnoho lidí mi tuto knihu doporučovalo a já ji stejně mnoho dní nemohl sehnat. Tento týden se mi však poštěstilo a tak jsem konečně mohl pochopit, proč ji všichni tak vychvalují. Přečetl jsem ji v podstatě jedním dechem, přičemž z celého děje na mě dýchala taková ta „chlapská romantika“. Už jen když se zamyslím nad přátelstvím obou tak rozdílných mužů. Po světě chodí jen velmi málo tak obětavých přátel, jako George.
Uvěřitelný a lidský příběh, k tomu Steinbeckův vyprávěčský um, nepopíratelná nadčasovost a dojemné zakončení (dlouho se mi nestalo, aby mě konec takto dostal) tuto knihu právem řadí mezi klasická díla.

Graine
15.08.2012

Výborná psychologická charakteristika postav

Marika Vanova
03.08.2012 5 z 5

Ráda jsem si přečetla tuto knihu, je taková zvláštní a to se mi na ní líbí.