Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 831 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Penicuik333
18.09.2021 2 z 5

Ideální jednohubka na dovolenou. Krásně se čte, má spád, propracovanou zápletku, zajímavé postavy a nečekané kličky. Velice povedená detektivka.

zp87
21.08.2021 5 z 5

Doporučuji, pokud máte rádi drsnější čtení.
Mě kniha moc bavila, rozhodně si přečtu další od autora.
Geniální vyšetřovatel, psychopatický sadistický magor, a jedna neznámá v rovnici. Velmi zajímavé vyústění.

Konečně jsem našla autora, který píše podobně jako Chris Carter, ale bohužel má jen tři knihy. ‍️

Občas je Winter asi moc geniální, ale tak nějak mě to fakt bavilo.

Katulinka69
12.08.2021 4 z 5

Tak za mě super.
Krátké kapitoly,napětí,super postavy.
Jsem zvědavá na další díl

BaPe895
03.08.2021 5 z 5

Velmi dobrý thriller,jen to rozuzlení je trochu ,,Psycho" :-)

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opravdu děsivé čtení.

berila
27.07.2021 5 z 5

Autora jsem neznala, přesto velmi příjemné překvapení. Určitě sáhnu po dalších dílech.

Leona333
02.04.2021 4 z 5

Byla jsem zvědavá, co přesně se pod názvem této knihy skrývá, bude dít. A vážně se dělo! Napínavá detektivka s inteligentním J. Winterem se spoustou neotřelých, až bizarních praktik, které vrah používá na svých obětech.

knihomolkajanca
25.03.2021 5 z 5

Detektivky se v mém repertoáru zrovna moc často nevyskytují. Občas po nich ale sáhnu a některé z nich mě velmi překvapí. A přesně to je i případ Polámaných panenek, které jsou pro mě zatím největším letošním překvapením. Dostala jsem se k nim skrz Čtenářskou výzvu tady na Databázi, což je hlavní důvod, proč ji každý rok plním. Vždy narazím na skvělé knihy, které bych si normálně nepřečetla.

Knížka mě do děje vtáhla doslova od první strany. Prolínají se zde dvě dějové linky, z nichž jedna je psána ich-formou z pohledu vyšetřovatele sériových vrahů Wintera a druhá er-formou z pohledu unesené oběti. Kapitoly jsou krátké, takže to má spád a stránky jsem hltala jednu za druhou. Občas jsem ty kraťounké kapitoly trochu proklínala, protože jsem si vždycky řekla, že přece zvládnu přečíst ještě jednu, když je tak krátká, a pak další a další a místo toho, abych šla dělat něco jiného, jsem knihu přečetla v podstatě na jeden zátah.

Hodně mě bavil právě samotný Winter. Nadprůměrně inteligentní člověk, který se díky své genetice dokáže doslova vžít do role vraha, to byl bezesporu zajímavý prvek, se kterým jsem se doposud nesetkala a bavil mě. Našlo se ale pár momentů, kdy mi jeho schopnosti přišly až téměř nadpřirozené a možná by neuškodilo, kdyby autor trošičku ubral. I tak jsem si ale Wintera oblíbila a jeho břitký jazyk byl příjemným bonusem.

Kapitoly sledující osud oběti, ženy jménem Rachel, skvěle přibližovaly to, co oběť zažívá a velmi zvyšovaly napětí. Párkrát jsem se přistihla, jak napětím zatínám prsty na nohou a buší mi srdce. Na jednu stranu jsem hrozně moc chtěla vědět, co se bude dít dál a na stranu druhou jsem se bála, co se v ní dočtu.

V knize nastane i pár zajímavých zvratů a oceňuji, že autor nám informace o pachateli dávkoval postupně. Něco při čtení víte od vyšetřovatelů, něco od Rachel, ale přesto bylo všechno nakonec jinak, než jsem si představovala. Takže za to určitě palec nahoru.

Polámané panenky jsou první knihou ze série o Winterovi, takže dost přemýšlím o tom, že si přečtu i další díly.

Pavlína2019
14.03.2021 5 z 5

Perfektní kniha, jsem ráda, že jsem na ni padla. Rozhodně jsem nemohla přestat číst. Opravdu nechutná představa toho, co se zde dělo!! Kniha je výborně napsaná, krátké kapitoly, má rychlý spád a napínavá je jak hrom! Autor má výborné nápady a logické postupy. Rozhodně doporučuji!!

Gracinka
03.03.2021 5 z 5

Asi nejnapínavější dílo od autora.

Monty196
16.02.2021 3 z 5

Knihu mám doma asi pět let a nemohla jsem se k ní "dokopat" až doteď.
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem před touto knihou četla jinou, která měla přes tisíc stran, ale tato mi přišla příliš stručná a měla málo takové té "omáčky " okolo hlavního příběhu.
Nicméně kniha se mi líbila, byla napínavá a čtivá. Bohužel, jsem si nestihla oblíbil hlavní hrdiny, jelikož mi děj až moc rychle ubíhal.

rengers
21.01.2021 5 z 5

Psychologický thriller a detektivka v jednom. Je to čtivé, napínavé a nápadité. Vyšetřovatel sériových vražd Winter je velice inteligentní a více méně psycholog ( Lars Kepler - Joona Linna).
Podle řeči těla a reakcí na mluvené slovo, pozná v jakém rozpoložení se osoba, která s ním mluví nachází.

ydnac
13.01.2021 5 z 5

Výborná detektivka :-)
Moc dobře se četla, čemuž přispěly nejen krátké kapitoly, ale také napínavý děj :-)
Moc ráda čtu Cartera, Miniera a plno dalších a teď se do mého seznamu oblíbených autorů přidal i Carol James :-)
Hlavní hrdina mi byl sympatický, nemá problém s alkoholem, jen se rád sází :-) a může si to dovolit vzhledem ke svým zkušenostem a inteligenci.
Příběh mě udržoval ve střehu a už mám nachystán další díl :-)

Martha725
12.01.2021 2 z 5

Byla to taková klasika. Příběh nebyl špatný, dobrá hlavní postava. Podobné jako píše Chris Carter. Ty jeho detektivky jsou ale mnohem lepší.

VeronikaKrake
02.01.2021 4 z 5

Dost se mi to líbilo. Super příběh. Hlavní postava Winter je super, dobrej týpek :D

Veruš17
01.01.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Konec byl napínavý

jarin58
30.12.2020 5 z 5

Dostal jsem na tuto knihu doporučení,díky za něj.Krátké kapitoly mi vyhovují,děj pak nemá hluchá místa,

Avila
09.12.2020 3 z 5

Asi jsem měla velká očekávání....podle zdejšího hodnocení.
Zápletka je vymyšlená celkem bobře a nápad s lobotomii super ale na druhou stranu mi prostě vadila nadutost génia Wintera.... A chvílemi to byla fakt nuda....
Takže průměr. Doma mám k přečtení druhý díl tak uvidíme....

Evka27
15.11.2020 3 z 5

Asi potřebuji oddych od tohoto žánru, nijak mě to nechytlo. Stále opakované motivy. A jednoho génia už znám od Cartera a dost mi chybí.

Viper_Onyx
12.11.2020 4 z 5

Kniha je nesmírně čtivá, kapitoly krátké a vše rychle odsýpá. Mám sice radši příběhy popisnější a detailněji rozebírané, ale to nic nemění na tom, že je to moc dobrá detektivka se kterou nikdo nemůže vyloženě šlápnout vedle.

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  81%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 132x