Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 828 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Izu
21.11.2015 3 z 5

Takova jednohubka na jedno precteni.

vineka
10.11.2015 5 z 5

Velmi zdařilá prvotina a vyjímečný konzultatant, co by hlavní postava.
Těším se na další knihy.

perpe2a
16.10.2015 4 z 5

vše napsáno v recenzi

trudoš
12.10.2015 3 z 5

Moderní thriller klasického ražení, kdy pro morbiditu samotného zločinu se moc nehledí na logické opodstatnění. Atraktivním a humorným prvkem je zde postava geniálního profilera Jeffersona Wintera, jehož otec byl sériovým vrahem. A právě strach z genetické predispozice mu dodal tu správnou motivaci stát se lovcem podobných bestií.
Přestože James Carol pracuje s nápaditým tématem, nepředvádí žádná nová kouzla. S jistotou muže, který ví, jak zapůsobit, předkládá čtenáři osvědčené prvky, které fungují jinde - namátkou série Lucas Davenport Johna Sandforda nebo Lou Boldt Ridleyho Pearsona, seriálového Sherlocka s Benedictem Cumberbatchem nevyjímaje. Přitom motiv psychopatického otce zůstává nevyužit. Žádné sympatické rozdvojení osobnosti, žádné balancování na hraně temnoty. Nic, co by jinak správňáckou povahu hrdiny ozvláštnilo, což mi přišlo jako škoda, když už se to samo nabízí. Kalkulem trochu smrdí i zápletka, která, ač splňuje dramatické normy, nijak důmyslná překvapení neschovává.

Rodaw
11.10.2015 5 z 5

Geniální. Jaká obálka, taková i kniha. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od autora! Jsem nadšená a rozhodně všem doporučuji! Toto je kniha, na kterou ještě dlouho nezapomenu :-)

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  81%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 129x