Jednoho dne, možná...

Jednoho dne, možná... https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219832/bmid_jednoho-dne-mozna-xh3-219832.jpg 3 117 33

Lauren Grahamová se proslavila v seriálu Gilmorova děvčata, ale ještě předtím napsala vtipný a svěží román o touze stát se herečkou. Píše se únor 1995 a Franny, která už v New Yorku bude skoro tři roky, stále pracuje jako servírka. Jejím jediným hereckým úspěchem je reklama na nevkusné vánoční svetry a občas nějaký ten casting. Román Jednoho dne, možná je příběh o naději, velkých snech, hledání sama sebe, překročení vlastních hranic a také o tom nejdůležitějším – o lásce, bez které by to v životě nemělo smysl. První vydání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Someday, Someday, Maybe , 2013

petcern
21.05.2016 2 z 5

Průměrný román, který by byl ideální předlohou na sobotní odpolední film. Nějak celkově postrádala nápad. Na 330 stránkách jsou někdy až zbytečeně popisovány detaily, které mi připadaly nesmyslné. A na 6 stránkách se odehrává vlastně vše co jste již od začátku předpovídali a na co jste celou dobu čekali. Bohužel mě kniha nijak nevzala a ani jsem nad knihou po přečtení moc nepřemýšlela.

tynkaiscrazy
30.12.2015 4 z 5

Od knihy jsem přespříliš neočekávala, a možná v tom spočívá kouzlo jejího úspěchu v mém soukromém žebříčku přečtených knih.
Je to milá, vtipná oddechovka s nezaměnitelným humorem Lauren Grahamové. Děj je poněkud předvídatelný, tím myslím osobní život mladé Franny, ale rozhodně to knize nesráží mnoho bodů. Jak už jsem jednou psala v recenzi na Jablečný koláč naděje - některé knihy jsou prostě psány proto, aby byly předvídatelné (a možná aby nás utvrdily v naší neskomírající genialitě, když se v posledním odstavci knihy můžeme úspěšně poplácat po rameni a tiše zašeptat ,,Já si to myslela"). Jednoho dne, možná je příjemný příběh a já ho doporučuji k četbě v momentě, kdy jste přesyceni klasikou a potřebujete si prostě trošku zarelaxovat nad ne příliš filozofickou knihou (netvrdím však, že vám nevsadí brouky do hlavy; dozvíte se tolik závratných teorií onpodstatě čistíren!)

milacicka
25.11.2015 4 z 5

Kniha velice zajimava. Nic složitého ale co ten konec? PÍP? To si dělají legraci? :)

Jity-Lovies
09.09.2015

Velmi pěkná knížka. Úžasná oddechovka, ve které se sice nic moc zajímavého neděje, ale přesto mě bavila číst až dokonce!:)

Leena.K
20.02.2015 4 z 5

Vtipná a milá oddychovka.

senora
19.02.2015 4 z 5

Nudná rozhodně ne, řachanda a drby ze života Lauren Graham také ne. V knize, která nám ukazuje jak funguje svět castingů a začínajících herců a hereček, jsem ani žádné dějové zvraty nečekala. Vlastně je to zábavné, jak o sobě hlavní hrdinka pochybuje, chybuje a s další nadějí znovu začíná a my už víme, že se jí to podařilo, že velkou roli dostala a prosadila se. Ale také je v tom podtext toho, že takových holek jako je Franny je spousty a protože se nikdy neprosadili, jejich příběh nikoho nezajímá, i když je v podstatě stejný jako příběh v knize.

bookcase
29.01.2015 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale nezaujala mě tak, jak jsem si představovala. Něco tam chybělo.

Melindaaaa
24.01.2015 4 z 5

Skvělé, skvělé, prostě skvělé :) Několikrát jsem se nahlas rozesmála. Nezaměnitelný humor Lauren Graham mi prostě padl do noty a do nálady. Moc roztomilý příběh s trochu trhlou a maličko natvrdlou hlavní hrdinkou, který popisuje strasti začínající herečky a na pozadí se skrývá i nějaká ta romantika.
Kompletní výčet superlativů o této knize naleznete v odkazu v záložce Recenze.

Yana-66
16.01.2015 1 z 5

Nedočetla jsem... nechytlo mě to :-(

marasaj
09.01.2015 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, říkala jsem "Tu musím mít" ..
No, nebylo to špatné to určitě ne, jen takové moc zdlouhavé, Franny je milá a v některých okamžicích mi jí bylo i líto. Někde jsem se i pobavila, ale jinak nic moc no..
Oblíbila jsem si Dana už od začátku a myslela jsem že to skončí trošku jinak než to skončilo ;) Pokud chcete na chvíli vypnout a přejít do myšlenek jiných tak toto je dobré na oddech :)

Petrulelll
09.11.2014 4 z 5

Trošku nudná, děj bez nějaké větší zápletky. Přesto je to napsáno vcelku poutavým stylem, hodně rozhovorů, což já mám ráda.

Alex.Barunka
01.11.2014 3 z 5

Knihu od Lauren Grahamové jsem musela mít stůj co stůj. Strašně jsem se na ni těšila a měla od ní velká očekávání. Nakonec mě kniha trochu zklamala, čekala jsem od ní víc, místy byla nudná, ale našly se i chvíle, kdy mě knihy potěšila i překvapila. Těch však bylo jen pár.

Arianne
30.09.2014 2 z 5

Asi jsem od ní očekávala moc, ale celkem mě zklamala. Tak dlouho jsem čekala, až se začne něco dít, až byl konec. Pro mě bohužel nuda.