Jedna zatracená pohroma za druhou

Jedna zatracená pohroma za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473937/bmid_jedna-zatracena-pohroma-za-druhou-R7y-473937.jpg 4 143 143

Pod zdánlivě nevinnou rouškou Svaté Marie probíhá tak trochu jiný historický výzkum. Tamní zaměstnanci v žádném případě nepřipouštějí, že by šlo o cestování v čase, místo toho zkoumají „významné historické události v příslušné době“. Ne vždycky se jim daří zachovat zdání neškodných výstředníků – třeba jen proto, že když je dlouho klid, vzápětí jejich vinou něco hodně hlasitě vybuchne, jelikož k tomu prostě mají sklon.Seznamte se proto s badateli z Ústavu pro výzkum dějin, kteří se potulují dávnými časy, a kde se vyskytnou, tam vnášejí jednu pohromu za druhou. Jejich cílem je pozorovat a zaznamenávat, aby našli odpovědi na mnohé nezodpovězené otázky dějin, rozhodně ne umírat. Jenže stačí jediný neprozřetelný krok a historie přechází do protiútoku, při kterém už jde o život. A jak vědci brzy zjistí, nebojují pouze s dějinami, které proti nim štvou dinosaury i padající kameny.Vydejte se s nimi na katastrofickou trajektorii, jež je zavádí z Londýna 11. století do první světové války a z období křídy k požáru Alexandrijské knihovny. Kamkoli historici vstoupí, tam zaručeně vypuká chaos.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Just One Damned Thing After Another , 2013

JerryDexter
17.06.2021 3 z 5

Příběh má skvělou hlavní hrdinku a zajímavé postavy, ale... Zklamalo mě množství překlepů a chybějících písmen, někdy i celých slov. A co se děje týče, přijde mi, že autorka nedokázala využít potenciál celého příběhu. Některé postavy se občas chovaly nepřirozeně hloupě. Některé části příběhu působily neskutečně odfláknutě. Zarazilo mě, že v knize dle mého pohledu uběhlo pár měsíců a najednou se dozvídáme, že se ve skutečnosti jedná o pět let. Wtf??? Škoda, že tenhle námět nespadl do rukou zkušenějšímu autorovi, který by z toho dokázal vytřískat podstatně víc. I tak ale doufám, že se dočkáme dalšího dílu.

Kris204
16.06.2021 3 z 5

Já trošku pokazím hodnocení. Knížku jsem přečetla na jeden zátah, pobavila mě, ale... Mělo to být rozdělené do dvou dílů a trochu více propracované. Děj i okolnosti byli hodně rychlé, povrchní, spousta věcí (i postav) nedořešená. Přišlo mi, že sotva jsme se seznámili s prostředím a Svatou Marií, najednou byl skok a jsme po pěti letech. Postavy se do sebe najednou zamilovali, i když v knize nebylo skoro žádné seznamování. Prostě mi to celé příšlo příliš uspěchané. Ale celkově mě kniha bavila a pokud u nás vyjde další díl, rozhodně si ho přečtu :-)

brectanka
13.06.2021 5 z 5

JO, bavila jsem se! Sice mi slzy smíchu tekly asi jen jednou nebo dvakrát, ale i tak to bylo super čtení a kniha nešla odložit. Dokonce jsem kvůli ní vstávala o hodinu dřív do práce, abych mohla chvíli číst. Max je chodící pohroma, ale skrz naskruz sympaťačka. Navíc je tak trochu nesměle zamilovaná do tak trochu nesmělého kolegy. A k tomu ještě parádní jízda mezi dinosoury a spousta padouchů. JO, bavila jsem se a těším se na další pokračovaní!

kneslova
13.06.2021 4 z 5

Vidím to tak na 3 hvězdičky a kousek, nejvíc to vystihuje komentář pode mnou, vtipné mi to nepřipadalo a je tam dost nesrovnalostí ,ale přesto všechno docela čtive, tak dávám vyšší hodnocení . Na téma cestování v čase jsem četla knihy daleko lepší ..

mikika
09.06.2021 4 z 5

dost dobrodružné čtení o cestování časem a o katastrofách, ve které se obvykle zvrtnou, není sice tak vtipné, jak slibovali, ale je čtivé a od půlky dost návykové. Umře tu překvapivě dost lidí a je tu i velká romance, i když vývoj postav ani technické specifikace nečekejte. aspoň mě to donutilo posunout přečtení Connie Willisovou (hlavní inspiraci k téhle knize) o dost dopředu...

mysterygirl
06.06.2021 4 z 5

Tak jsem v pulce knihy, to ze se cte paradne, o tom zadna, ale opravdu cteme stejnou knihu? Vtip a humor? Tak zatim jsem na nic takoveho nenarazila.

Babouš
03.06.2021 4 z 5

Bláznivé vyprávění o vědcích, kteří cestují časem, ale oficiálně se musí říkat, že "studují historické události v příslušné době". Je to postavené na ztřeštěném anglickém humoru - trošku ve stylu Doctora Who, trošku mi to připomnělo i Návrat do budoucnosti. Sympatické postavy a pořád se tam něco děje, moje jediná výtka směřuje k povrchnosti (když navštíví stavbu Westminsterského opatství, je to asi na čtyři stránky a jede se dál), ale chápu, že to musí švihat :)

WopiMK
03.06.2021

První díl z rozsáhlé série. Svižně napsaná zábavná kniha. Jen mám pocit, že autorka (stejně jako hlavní hrdinka) se ráda napije. Má tam poměrně dost věcí, které si odporují a plete si občas okolnosti. Když se přes tohle čtenář přenese, u četby se nudit nebude a pobaví se.

Korsika
02.06.2021 5 z 5

Podle názvu knihy jsem očekávala lehké, oddechové a zábavné čtení. A přesně to jsem dostala + vtip, parádní akci, trochu romantiky a spoustu šoků a překvapení. Opravdu mě to bavilo od začátku do konce. Postavy byly tak reálně a živě vykreslené, až se mi příběh odvíjel před očima jako film. Jen sama obálka knize docela škodí – čekala bych také podle zahraničních vzorů oficiální označení celé série. Nezapomeňte, tohle není konec – spíš jen taková přestávka ;)

CalwenRamones
31.05.2021 5 z 5

Povedená knížka, nejvíc mě bavilo období dinosaurů což by asi nejrozsáhlejší "skok" do minulosti. Knížka má i trošku romantický nádech ale nic hrozného, doporučuji všem fandům historie a dobrého sci-fi či akce :)

Jodi Taylor
britská