Jedna dobrá vec

Jedna dobrá vec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496087/bmid_jedna-dobra-vec-RrN-496087.jpg 5 131 34

Život je ako horská dráha. Už keď ste na vrchole môže vás nepríjemne prekvapiť strmý pád. Liv Brooksová po rozvode impulzívne vymení svoj londýnsky mestský život za hornatý Yorkshire. Chce začať odznova. No to nie je vždy jednoduché. Z miestneho útulku sa rozhodne adoptovať psíka Harryho, aby jej nebolo tak smutno. Každý deň sa spolu prechádzajú po okolí, aby Liv lepšie spoznala svoj nový domov, a postupne zisťuje, že nie je jediná, ktorej by prospel nový štart. Spoznáva staršieho osamelého pána Valentína, mladého bojazlivého chlapca Stenleyho a Mayu, tínedžerku, ktorá je nahnevaná na celý svet. A veci sa pomaly začínajú meniť. Jedna dobrá vec je srdcervúci román o priateľstve a hľadaní vlastného šťastia v živote. Ak sa všetko vo vašom živote rozpadá, potrebujete len jednu dobrú vec, ktorá vám pomôže ho dať znovu dokopy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

One Good Thing , 2022

alzbeta4340
06.02.2023 4 z 5

Lehce napsaný oddechový román o novém životním začátku. Důležitým hybatelem většiny pozitivních změn v životě učitelky Liv se stává Harry, postarší pes z útulku. Knihu proto doporučuji jako vhodný dárek všem milovníkům psích kamarádů :-).

Kaja1
05.02.2023 5 z 5

Tak to plynulo tak rychle jako život sám.

zaba335
02.02.2023 5 z 5

Kniha, která má velikánský potenciál.
Potenciál pomoci, zabavit, uvědomit si, být vděčný a pohladit na duši.
Kniha je čtivá, reálná, zajímavá a od samého začátku dobře laděná až do konce, který je perfektně uzavřený. Doslov je boží třešínka na dortu :)
Jsem moc ráda, že ji mohu mít ve své knihovně. A myslím, že jsem ji nečetla naposled.

Jane.Ginger
31.01.2023 5 z 5

Dojemná krásná kniha, která chytí za srdce, ale poslouží i jako skvělá oddychovka :). Hlavní postava je velmi sympatická a líbí se mi hlavně myšlenka, že každý máme svou "dobrou věc", která dokáže ovlivnit zdánlivě nepatrně ovlivnit naše životy k mnohem lepšího a že důležité je nebát se změny :)

Katerina015
30.01.2023 5 z 5

První přečtená kniha od autorky q rozhodně ne poslední. Bavilo mě to moc!

petrucha86
24.01.2023 5 z 5

Splnila, co jsem od ní čekala - dopřála mi několik chvil odpočinku s knihou a pobavila.

Holly.W
23.01.2023 5 z 5

Pokaždé když vyjde novinka od Alexandry Potter, tak ji musím mít. Její příběhy jsou krásné, dojemné, vtipné, k zamyšlení, prostě ze života. Hlavní hrdinka této knihy - Olivia se po bolestném rozvodu stěhuje na anglický venkov, aby zde začala znovu. Koupí polorozpadlý domek u hřbitova ve vesničce, kterou zná ze svého dětství. Adoptuje starého a nemocného pejska Harryho, kterého někdo opustil a vyhodil. A právě díky Harrymu a procházkám s ním se seznamuje se starým a osamnělým Valentinem a bojácným chlapcem Stanleym. Olivia se také seznámí s Mayou - nerudnou teenagerkou a znovu se setká i se svou dávnou platonickou láskou. Příběh plyne, Oliviin život se pomalinku zlepšuje, a nejen jí, ale i dalším lidem ve vesnici, a to díky ní. V knize je plno drobností a nenápadných větiček, u kterých si člověk někdy řekne "to je pravda", nebo "to znám", nebo "jako bych četla o sobě". Prostě taková moudra k zamyšlení. Je to příběh, který se může stát každému z nás. Každý z nás někdy může skončit na dně a díky jedná malé úžasné věci se od toho dna zase odrazí.... A ano, i jako pejskařka, která má taky jednoho doma dávám tak vysoké hodnocení :)

katpas76
21.01.2023 5 z 5

První mnou přečtená knížka od autorky, kterou jsem dosud neznala. Příběh byl milý, jemný, přesto ale propracovaný a promyšlený. Moc se mi líbilo prolínání přítomného času (většina knihy) s časem minulým, postupné "propojení" všech důležitých postav. Moc dobře se mi román četl, kniha se i přes svoji tloušťku dobře držela v ruce. Je to pro mě objev nové autorky, kterou nepřestanu mít v hledáčku a budu s napětím čekat na nějaké další její dílo.
Možná jsem s hlavní hrdinkou a jejími myšlenkovými pochody souznila od samého počátku, protože jsem také čerstvě rozvedená. Autorce se dle mého názoru velmi dobře povedlo popsat, co se uvnitř rozvedené ženy může odehrávat. Přesto to ale není nijak depresivní čtení, ba naopak, celá kniha je velmi optimistická a závěr (poslední dvě strany), kde je i jisté poselství, mě v tom jenom utvrdil. Stačí jedna dobrá věc a život se může úplně změnit...
Rozhodně doporučuji všem ženám, vdaným, rozvedeným, zamilovaným ... a nejen ve středním věku.

vera4669
03.01.2023 5 z 5

Autorka opravdu zraje jako víno... Úžasná milá knížka, která krásně odreaguje :)

Pípasek
13.12.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih této autorky. Humorné i smutné okamžiky, prostě život. Dojemný je odkaz spisovatelky, kniha je věnována jejímu žijícímu pejskovi.

KleaM
21.11.2022

jsem asi na 40té straně a už tuto knihu zbožňuji. Už Zpověď trosky po čtyřicítce byla narozdíl od předchozích sladkých románků velmi povedená kniha. Tady se to zatím jeví ještě lépe. Čtivé, hlavní hrdinka moc sympatická "holka"....tak uvidíme :-)

sporran
18.11.2022 4 z 5

Čtivá kniha. Člověk se přenese do vesnického prostředí, do kulis starého domu, který má svého ducha.... Nový pes, noví přátelé, nová láska, happy end. Velmi odlehčená četba s myšlenkou, jak nás naše životní volby dokáží nasměrovat úplně jinam, než jsme původně směřovali. A o tom je přeci život, o volbě a jejích důsledcích.

Pogy
31.10.2022 4 z 5

Od Alexandry Potter mám přečtené všechny předchozí knihy, takže vím, co čekat. Opět moc milá knížka, hezky napsaná. Od poloviny jsem už tušila, jak to asi dopadne, ale vůbec mi to nevadilo :-)

bookcase
03.10.2022 5 z 5

Nádherný, laskavý a milý příběh. Alexandra Potter zraje jako víno spolu se svými hrdinkami. Už žádná třeštiprdla, ale ženy zkoušené životem, které vědí, co hledaji.