Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 594 182

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

Janinkniznisvet
13.02.2021 5 z 5

Nejlepší Kniha za rok 2021

Wabinka
25.01.2021 3 z 5

Téma knihy hodně zajímavé, je nepředstavitelné zažít to co Emma, Jesse a Sam. Ale číst na každé straně minimálně pětkrát slova milovat nebo miluji tě, tak z toho jsem byla přeslazená jako bych snědla sklenici medu na posezení.

happy19
24.01.2021 2 z 5

...slabší průměr...hlavně kvůli Emmě..nebyla mi sympatická...nějak jsem příběhu neuvěřila...** za ty její nápadníky

"Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.“

kureceske
16.01.2021 4 z 5

Kniha čtivě napsaná a pro mě nadhazovala zajímavá témata k zamyšlení. Během čtení jsem se občas cítila z příběhu a jeho pojetí rozporuplně, ale po celou dobu jsem měla o čem přemýšlet. Trochu mě zmátla první věta, díky jejímuž vyznění jsem několik stránek přemýšlela, jak byla myšlená, než abych se soustředila na příběh, což možná byl záměr. V každém případě, rozhodně pro mě není odpad, průběh celého příběhu mi nepřijde stoprocentně uvěřitelný, ale je to zajímavý pohled na lidskou psychiku.

medulinka
14.01.2021 2 z 5

První zhruba polovina knihy se mi líbila, bavilo mě to. Téma zajímavé - volba mezi současným snoubencem a manželem, který byl považován za mrtvého, ale ukázalo se, že tomu tak není. Bohužel kniha se pro mě v druhé části zvrtla do až laciné červené knihovny. Na slovo miluji tě jsem začala být ke konci už úplně alergická, neboť se opakovalo opravdu hojně. Dle mého názoru by v tomto knize prospělo ubrat. Jinak bych řekla, že to bylo takové oddychové čtení, určitě spíš pro ženy (2,5 *).

Margaritta1987
11.01.2021 3 z 5

Knížku jsem poslouchala. Co si budeme povídat, jak název napovídá, byla to červená knihovna. Ale byla hezky načtená a poslouchala se dobře.

Mermaid
02.01.2021 1 z 5

Pod vlivem reklamy na Daisy Jones jsem se vrhla nejdřív na autorčiny (v tu chvíli dostupnější) starší díla. Volba padla na "lásky" a tím jsem asi skončila. Nějak to všeobecné nadšení nechápu. Ano, jsem už poměrně smířená s tím, že překladatel nerovná se spisovatel, ale tady ty formulace byly opravdu až moc otrocky přeložené, celé mi to stylově přišlo jak svého času celkem populární (nebo jen všudypřítomné?) fejetony Emmy Brannan v českých časopisech.
Hlavní hrdinka byla dokonalá a pokud by na to náhodou chvíli zapomněla, tak měla kolem sebe pořád minimálně ty dva muže, kteří ji to připomínali. Že se rozhodla nakonec jinak než bych se rozhodla já jí i proto nemůžu zazlívat, já určitě dokonalá nejsem a máme zřejmě odlišné hodnoty.
Jenže ani tak nemám, co bych pochválila. Tohle je čtení na lehátko k moři a snad že jsem u moře v létě nebyla, úplně se to u mě minulo účinkem. Jediné, co mě zaujalo, byla anotace.
{Vixiene palec nahoru za spoiler, takový závěr by měl aspoň sebereflexi}

Vixiene
18.12.2020 1 z 5

(SPOILER) Velice naivní, nebojím se říct až "hloupoučká" romantická kniha, která vám do života nepřinese nic nového, ale i přesto mezi čtenáři (čtenářkami) poměrně oblíbená, dle hodnocení na databázi knih. Za mě to byla unáhlená koupě v levných knihách a kdybych si přečetla jen začátek a konec knihy, vlastně bych ani o nich nepřišla. Kdyby neměla tak málo stran a nebyla relativně čtivě napsaná, tak to asi vzdám.

Příběh začíná tak, že si Emma Blairová vezme Jesseho - muže, do kteréhose už ve škole zamilovala na první pohled. Osud je ale krutý a Jesse rok po svatbě zmizí při havárii letadla a po nějaké době je prohlášen za mrtvého. Emma se zhroutí, ale po nějaké době začíná znovu žít a znovu se chystá vdát, tentokrát za dobrého kamaráda z mládí Sama. Než se tak ale stane, objeví se Jesse, živý a relativně zdravý a Emma stojí před těžkým životním rozhodnutím, s kým vlastně zůstane.

Emma mi teda byla krajně nesympatická svou sobeckostí, některé části jsem i přeskakovala, protože to byly nudné a povrchní myšlenky Emmy nad tím, do koho že je to vlastně zamilovaná, co ona si zaslouží a nezaslouží, kdo vlastně je, prostě samé JÁ JÁ JÁ jenom JÁ, ohled na ostatní naprosto žádný. Ono se vlastně v knize kromě Emminých myšlenkových pochodů ani nic moc neděje.

Já už se ke knize určitě nevrátím, ale pokud chcete něco vyloženě oddechového, u čeho nemusíte zapojit mozkové buňky (ale naopak vám jich možná pár odumře), tak vzhůru do ní.

POZOR SPOILER!
Fakt jsem si přála, aby nakonec Emmu odkopli oba, Jesse i Sam, bohužel má kniha dobrý konec, proto jsem z původně plánovaných dvou hvězdiček stáhla na jednu. :-D

Killer.sister
11.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi vesmes libila, zajimavej pribeh, dobre se cetl, postavy vcetne hlavni hrdinky byly sympaticke...ale.. vytku bych mela. Emma me docela stvala tim, ze jednu chvili z myho pohledu delala z obou kluku tak akorat blbce a vadilo me, ze kdyz rekla Samovi, ze potrebuje zjistit jestli k Jessovi jeste neco citi, ze teda na par dni odejde z jejich spolecnyho bytu a ona si hned vzapeti vesele odjede s Jessem na vikend na chatu, kde si to s nim na pohodicku dvakrat rozda a bez vycitek svedomi pak hura zpatky k parohacovi Samovi... :-D jak je hodnej tak je blbej :-D no ale co, tak hlavne, ze to skoncilo dobre a zili spolu stastne az na veky a o tom to je :-D

Danago
09.12.2020 1 z 5

I když námět sliboval hodně, toto zpracování bylo laciné, naivní, nudné. Škoda promarněného nápadu. Vůbec nemám chuť o tom víc psát.
V každém případě má mnoho nadšených čtenářek, takže asi dobrý tah.
Pro mě teda rozhodně ne.

Myška43
17.11.2020 5 z 5

Myslím si, že snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ni najdete ostrý zářez-nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc než kterákoli jiná.Okamžik, který vytvoří "předtím a potom". Na tuhle knihu padlo hodně kapesníků. Styl, jakým autorka knihu napsala, rozdělila zajímavě do dějových částí, jak úžasně popisuje pocity a myšlenky Emmy, klobouk dolů, opravdu smekám. Vůbec bych něchtěla někdy být v její kůži a prožít to,co ona. Srdce se mi svíralo jak za Jesse, tak za Sama, ale jsem ráda, jak si Emma vybrala, přála jsem si to. Když na chvili odložím city a podívám se na tu situaci s rozumem a logikou, dává to smysl, proč právě "ON". Takže já rozhodně knihu doporučuji, pro mě to byl čtenářský zážitek, autorku si dávám do oblíbených a těším se na další příběhy.

alzbeta2843
30.10.2020 4 z 5

Ku knihe som sa dostala cez autorku, je to druhá kniha, čo som od nej čítala. Po prečítaní anotácie som vedela, že to musím určite čítať. Musím priznať, že táto kniha sa mi páčilo málinko menej než kniha Možná v jiném životě, ale i tak autorka odviedla skvelý výkon a zase zamotala hlavu. Nechcela by som byť v úlohe hlavnej hrdinky, pretože autorka oboch mužov vykreslila v tom najlepšom svetle, ale mne bol predsa len jeden sympatickejší :)

Noeni
22.10.2020 5 z 5

Krásná a milá oddechová knížka s velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Autorka rozhodně neulehčovala rozhodování mezi dvěma muži ani nám, čtenářům. Vykreslila oba muže tak bravurně, že jsem dlouho nevěděla, kterého bych si já sama vybrala. Nakonec jsem se rozhodla pro toho, s kým zůstala, takže konec mě opravdu potěšil.
Kniha je sice oddechová a úsměvná, ale některé části jsou i smutné, v těch jsem měla na krajíčku. To k takové knize ale patří. Styl psaní je velmi příjemný, pokud se do knihy pustíte a sedne vám, máte ji za chvilku přečtenou.
Rozhodně stojí za přečtení!

Alíša236
12.10.2020 3 z 5

Skvělé téma, které šlo zpracovat filosoficky, psychologicky, společensky... dalo se s ním udělat tolik... autorka vybrala nejjednodušší možné řešení vzniklé situace, idealizovala všechny a udělala z nosného tématu spíše podprůměrný milostný román. Škoda nevyužitého potenciálu. Romantické knihy ráda mám, ale tohle pro mě nebylo.

veriszv
10.10.2020 4 z 5

Není to žádná (omlouvám se) “blboromanťárna” jak jsem čekala. Mělo to hloubku, a to u těchto knih většinou už fakt nepředpokládám. Takže jsem byla příjemně překvapená.
Autorka má opravdu pozoruhodný styl vyprávění. Kniha je to poměrně krátká, ale i přesto, že autorka pokrývá celkem dlouhý časový úsek, nic nechybí a všeho je tam tak akorát. Navíc skvěle zvládla psychologii postav a práci s emocemi. Bylo to uvěřitelné a člověk přemýšlel i nad svým životem. Těším se na další autorčiny knihy!

eva3992
03.10.2020 3 z 5

Příběh Emmy, která se vdá za Jesse, vybudují si spolu život, o kterém vždy snili. Bohužel rok od svatby se Jess zřítí s vrtulníkem do oceánu a po nějaké době je prohlášen za mrtvého. Emma se snaží s jeho ztrátou vyrovnat. Časem potká starého kamaráda, jiskra přeskočí a zasnoubí se spolu. Vše je v pořádku až do doby, než se dozví, že Jess přežil. Vybere si Emma manžela nebo snoubence? Co jí radí její srdce?

U této knihy opět půjdu proti proudu. Kniha se mi nelíbila. A myslím si, že to bylo hlavně kvůli tomu, že anotace prozradila v podstatě celý děj, takže většinu knihy čtete to, co už víte a jen čekáte na konec, jak se tedy Emma rozhodne (i když podle mě je to vcelku jasné, podle indicií, které v knize jsou).

Kniha se čte velice dobře, ale nezasáhla mě. Přišlo mi to, jako film Trosečník, jen vyprávěný z druhé strany – z pohledu manželky.

Celkově tedy pro mě předvídatelné se spoustu klišé. Spousty nereálných věcí. Bohužel mě kniha nebavila.

AnnieR.
29.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Naprosto pitomá knížka! Měla jsem v půlce chuť ji zahodit a už nikdy neotevřít. Proč? Protože jsem nemohla přestat brečet a už jsem vážně unavená a bolí mě oči.
A teď už vážně (to výše uvedené, je myšleno vážně), byl to strhující a nádherný příběh. Když jsem začala číst příběh Jesse a Emm, nedovedl jsem si představit, že by měla být s někým jiným. Pak zmizel a začal příběh Sama a Emm. Nedovedla jsem si představit, že se jednou Jesse vrátí a Emma se bude muset rozhodnout. Vždyť já po celou knihu fandila oběma, ale pak mi došlo, že to Sam je ten, který ji zná, který ji má rád takovou jako je teď.
Nakonec jsem věděla, že si musí vybrat Sama, ale měla to holka těžké, já bych nevěděla co mám dělat.
Musím knihu opravdu pochválit a líbila se mi, stejně jako 'Možná v jiném životě'.
Jediné pravé lásky. Jediné? ⭐⭐⭐⭐⭐

den_i
03.09.2020 5 z 5

Krásná kniha

FejKýý
17.08.2020 5 z 5

Byla to krása. Ať už by to dopadlo jakkoliv, bylo by to smutné a zároveň tak krásné, kdo jste knihu četl, jistě chápete. :) Paní spisovatelka ke všemu píše a vyjadřuje se tak krásně. Bylo to čtivé, stránky rychle utíkaly. A můžu vám říct, že knihu jsem předtím ani nedočetla a už jsem věděla jaké bude moje hodnocení. Zkusím v budoucnu i knihu Možná v jiném životě. Další kniha co si získala mé srdce. :) Doporučuji všem ale asi spíše těm, co máte něco víc za sebou, klidně 20+ ale nemyslím si že je to pro mladší ale co já vím, třeba se mýlím. Myslím že starší, co mají více za sebou, pochopí více, co řešila hlavní postava a do jaké se dostala pozice. Už nemám k ní víc co říct, snad jen znovu.. Přečtěte si ji!! :)

SSTknihy
04.08.2020 4 z 5

Romantika se vším všudy! Láska jako trám, zamilovanost, jež nezná mezí, osudová tragédie, slzy, zoufalství, naděje a nové začátky, dramatické zlomy, zlomená srdce, víra, naděje a šťastné konce. Tenhle román si na nic nehraje, je přesně tím, čím má být - příběhem lásky a nejen té jediné :-)