Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 594 182

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Od autorky jsem už četla Možná v jiném životě, a proto mě zajímalo, jaká bude tato kniha. A můžu říct že jsem dostala do rukou knížku, jenž byla čtivě napsaná a pro mě nadhazovala zajímavé téma k zamyšlení. Hlavní hrdinka Emma stála před volbou, a to volba mezi současným snoubencem a manželem, který byl považován za mrtvého, ale ukázalo se, že tomu tak není. Nebudu tvrdit, že vím jak bych se na jejím místě rozhodla, neboť oba dva jak Sam, tak Jesse měli něco do sebe. Ale vadilo mi, jak ke všemu Emma přistupovala. De facto myslela jenom na sebe a nevnímala, že může ublížit i druhým. Podle mě mohla být více empatická, ale což.

Lenndy
17.12.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila.Poslouchala jsem jako audioknihu.A přednes Kláry Issové byl zajímavý, jako kdyby četly dva lidi za sebou. Celkem rychle čtené ale ani mi to nevadilo.Příběh samotný se mi líbil.Nechtěla bych teda být v situaci Emy,ale její volba si myslím že byla správná.

Nuttelka
05.12.2021 4 z 5

Poprvé mám pocit, že bych si knihu užila více, když bych si ji přečetla než poslechla... Asi za to může interpretace Kláry Issové a mě to opravdu mrzí, jelikož Kláru mám moc ráda, ale s jejím hlasem jsem se opravdu nedokázala sžít. Proto mi asi i Emma k srdci moc nepřirostla, ale zase její osudoví muži si mě získali, i když každý úplně jinak a očekávala jsem i trošku jiný konec.
A kolikrát si řekli "Miluju tě"? Nooo, na můj vkus až moc, až se mi to jaksi zajídalo :-)))
(Audiokniha)

_Brunetka_
20.11.2021 5 z 5

Tohle je suverénně jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla a zároveň je také jednou z nejlepších knih letošního roku. Taylor J. Reid má naprosto dokonalý, luxusní a nádherný styl psaní, který vás neomrzí za celou dobu čtení. Jediné písmenko tu nebylo zbytečné. V téhle knížce se skrývá řada témat – dospívání, velké životní změny, těžká rozhodnutí, ztráta blízkého člověka a také to, jak vás taková ztráta může změnit – a to moc oceňuju a myslím si taky, že právě proto by si ji snad měl přečíst každý. Romantika je tu naprosto dokonalá a pojetí lásky úžasné. Autorka nám sem zasadila i spoustu nádherných a jedinečných myšlenek, na které jen tak nezapomenete a nejednou si je budete chtít připomenout. Emma se mi moc líbila, upřímně je to jedna z nejlepších hlavních hrdinek a kdybych mohla, snad bych za ni i dýchala. Dvojice jejích pravých lásek je skvělá (respektive jeden je skvělý a do druhého jsem se naprosto zamilovala). Emoce jsou tu popsané naprosto dokonale, o čemž vypovídá i to, že jsem s výjimkou pár stránek probrečela celou knihu. Příběhu nechybí ani originalita. Zároveň to není o milostném trojúhelníku a na konci chápete rozhodnutí Emmy a to, že je to tak správné, i když si nevybere zrovna vašeho oblíbence – což ovšem u mě neplatí, protože si vybrala zlatíčko, kterému jsem fandila od začátku. Konec je krásný. Neskutečná, dechberoucí, smutná, dojemná, nádherná a slzyspouštějící kniha, kterou vám doporučuju celým svým srdcem!

pollyn
30.10.2021 5 z 5

Tyo ty vztahy. Láska. Lásky. Postavy dospívají, vztahy se vyvíjí, lásky taky. Bylo to tak uvěřitelně napsaný, že tomu pořád nemůžu uvěřit :)) ale tak to prostě v životě fakt je.

ElikaS
09.10.2021 5 z 5

Tahle knížka je pro mě obrovským překvapením. Poměrně dlouho jsem se jí vyhýbala a vlastně ani nevím proč, a teď můžu říct, že to byla chyba.
Na úvod musím zmínit, že jsem ji poslouchala jako audioknihu a musím vyzdvihnout fantastickou interpretaci Kláry Issové, myslím, že to byla jedna z nejlépe interpretovaných audioknih, kterou jsem slyšela a jsem přesvědčená, že právě tato interpretace knížku ještě pozdvihla.
Samotný příběh je naplněn emocemi. U knížek mě většinou jen tak něco nerozhodí, ale tady u této jsem brečela hned několikrát. Je napsaná tak, že se vám dostane pod kůži a opravdu dojme. Všechny postavy byly vykresleny velmi uvěřitelně. Navíc byly naprosto dokonale popsány myšlenkové pochody Emmy a člověk se díky tomu dokázal vžít do její kůže. Proto knížka působila tak autenticky a dojemně. Tohle je situace, kterou by určitě nikdo z nás nechtěl zažít.
Navíc se jednalo o první knížku, kde jsem neměla jasno, koho by si hlavní hrdinka měla vybrat a nevěděla sem jestli fandit Jessemu nebo Samovi.

Luccinda
21.09.2021 4 z 5

Jak je u Taylor Jenkins Reid zvykem, tahle kniha je prosycená emocemi. Pocity hlavní hrdinky jsou tak krásně popsané, že působí velmi reálně a vy je tak můžete prožívat vše společně s ní. Jediné, co mě na knize trošku mrzelo, bylo to, že jsem nezažívala takové dilema při rozhodování, kterého partnera by si měla Emma vybrat, jako hlavní hrdinka. Přišlo mi to úplně jasné, ale i když se Emma nakonec rozhodla stejně, jako bych se na jejím místě rozhodla já, a dokonce ze stejných důvodů, mrzelo mě, že ta volba byla tak očividná. Autorka v knize v podstatě vytvořila milostný trojúhelník, který ale nabízel jen jedno možné řešení, takže jsem při čtení vůbec nepociťovala takové dilema, jaké bych asi u takového příběhu pociťovat měla.

Jinak jsem ale s knížkou moc spokojená, je to spíše odpočinkový román, který se příjemně čte, ale ve výsledku ve vás žádnou velkou stopu nezanechá, alespoň ne takovou jako předchozí román autorky Bez tebe napořád, který se mi líbil mnohem více. Pokud je ale odpočinková četba právě to, co hledáte, s knížkou Jediné pravé lásky rozhodně nešlápnete vedle.

aninaji
24.08.2021 5 z 5

Krásný příběh o lásce, pochopení, odpuštění...Autorka mi umožnila vidět některé životní události a zkušenosti zase z jiného úhlu.

Jupijow
08.08.2021 3 z 5

Jak už bylo několikrát zmíněno, fráze "miluju tě" je tu nadužívána....trochu to sráží realitu příběhu...

Nattali.ka
23.07.2021 5 z 5

Velmi silný příběh, četla jsem jedním dechem a těžko jsem se od čtení mohla odtrhnout. Líbí se mi, jak je kniha napsaná a čtenář se dokáže vcítit do hlavní hrdinky. Neumím si představit ocitnout se v její situaci, ani jak bych jednala já.

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Opravdu velmi milostné a upřímně jsem trošku z této knihy dostala alergii na spojení "Miluji Tě". V knize se s tím mohlo trošku šetřit. To bylo ve finále ale asi to jediné, co se mi na knize nelíbilo. Jinak za mě super, skvělá námět, hezky se četlo. Pro milovnice sladkých románů

zamilov.do.knih
01.07.2021 4 z 5

Možná v jiném životě, jiná knížka od autorky Jediných pravých lásek, jsem četla minulý rok a moc se mi líbilo. Proto jsem se rozhodla přečíst si další autorčiny knihy a do rukou se mi dostala tahle růžovka. A bohužel musím říct, že jsem zklamaná. Ne že by se mi Jediné pravé lásky nelíbily, ale měly spoustu chyb. Například romantika mi nepřišla tak dobrá jako v druhé zmíněné knize, postavy mi také tolik nepřirostly k srdci, i když jedna z lásek mi byla velmi sympatická a Emma byla taky fajn. Líbilo se mi, jak se Emma časem měnila a jak se se vším vyrovnávala. Za konec jsem taky byla ráda, protože to skončilo tak, jak jsem doufala. Velký palec nahoru dávám stylu psaní, který je stejně skvělý jako v Možná v jiném životě. Nápad je taky zajímavý a kniha obsahuje pěkné myšlenky. K negativům bych ale dále zařadila tempo, protože jsem se občas nudila, a hlavně přeslazenost. Někdy je vztah hrdinů vyobrazen až moc růžově, nereálně a slova "Miluju tě" jsou doslova všude a to mi přijde trochu moc.
Takže sečteno podtrženo, je to zajímavá a pěkná knížka, která by se mohla hodně lidem líbit, za mě má ale nedostatky, a proto bych vám spíše doporučila Možná v jiném životě, které se mi líbilo mnohem víc a byla to jedna z top knih minulého roku.
~
3,5*/5*

Charmedka
23.05.2021 5 z 5

Nejsem plačka, u knížek málokdy brečím, vlastně vůbec a více na mě působí filmy. Ovšem u této knihy jsem měla na krajíčku téměř pořád, několikrát jsem cítila tlak na hrudi a bylo mi Emmy tak strašně líto.

Postavy byly dokonale vykreslené, působily reálně a Vám jejich osud zkrátka nemohl být jedno. Navíc Emminy myšlenky poté, co ztratila životní lásku, byly tak bolavé a já opravdu trpěla s ní, bolelo mě to stejně jako ji.

Kniha mě totálně rozsekala, za mě to je jedna z nejdojemnějších a nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Tohle si musíte přečíst.

Lucyk01
18.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhá kniha od autorky, kterou jsem četla a musím říct, že píše hezky, ale nepatří mezi mé top autory. Byl to zase jiný příběh než Možná v jiném životě a možná i zajímavější. Trošku jsem si připadala blbě, že já nemám žádného chlapa a ona má naráz dva až to bylo vtipné. Nevím, co bych dělala na jejím místě. Už hned první věta vás musela zaujmout. Polovinu knihy jsem se musela prokousat tím, jak poznala svého manžela, což mě částečně nebavilo už kvůli tomu, že jsem ho neměla ráda. Něco na něm bylo, že kdybych ho někde potkala ani bych si kolo o něj neopřela. Od toho okamžiku, kdy potkala a zamilovala se znovu, ale tentokrát do Sama, tak jsem si ho více oblíbila a v některých okamžicích mi ho bylo líto. A hrozně jsem si přála, aby se rozhodla pro Sama, ale nebudu spoilerovat, koho si vybrala. Jen prozradím, že jsem spokojená s tím, jak to Emma vyřešila a jak si vybrala. Ostatní postavy mi že začátku nesedly, ale až na konci se změnily a já jsem si je oblíbila. Kniha je milá, ale nepatří ke knihám, u kterých si dám rereading. Proto dávám stejný počet ⭐ jako u knihy Možná v jiném životě, protože si myslím, že tyhle knihy jsou na stejné úrovni. Akorát teď jsem zvědavá, čím mě překvapí další kniha autorky. (Daisy Jones&The Six).

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Tuhle knížku jsem si koupila díky tomu, že jsem v lednu četla z knihovny Možná v jiném životě a následně jsem si knížku koupila v Levných knihách, a když jsem tam viděla i jinou knížku od autorky, nebylo nad čím přemýšlet a koupila jsem si ji. Tahle knížka se mi líbila o trochu víc než Možná v jiném životě, ale teď už ke knížce samotné. Líbilo se mi, jak je knížka rozdělena na různé časové úseky, díky kterým jsem mohla mít více pohledů na příběh. Děj knížky hezky plynul a celkově se mi líbila celá ta myšlenka “falešné” ztráty člověka. Postavy v této knížce byli fajn, já jsem měla nejradši Sama. Jesse si to u mě pokazil hned co Emmě řekl, když se poprvé viděli (v “současnosti”). Suma sumárum vám knížku mužů doporučit, jako fajn letní romanci s kapkou vážných témat.

crazyslunicko
11.04.2021 5 z 5

Kniha mě dojala. Nechápu jak to Emma zvládla. Jak ztrátu Jesse, tak jeho návrat mezi živé. Je to jedinečné a neuvěřitelné téma.

"Myslím si, že když se znova zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste se tenkrát cítili."

"Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život."

"Je to komplikované, milovat, když máte zlomené srdce. Je to bolestné a nutí vás to být k sobě upřímní. Musíte usilovněji pracovat na tom, abyste našli pro své pocity vhodná slova, protože nezapadají do žádných předem připravených škatulek."

"Vždycky Tě budu nosit ve svém srdci, ale nemůžu už na svých bedrech nést to, že jsem Tě ztratila. Jinak už nikdy v životě nenajdu radost. Rozpadnu se pod tíhou vzpomínek na Tebe."

Veru.Viti
05.04.2021 5 z 5

Další kniha od Taylor a opět super. Baví mě originální nápady, kterými vytváří knihy. Knihy od této autorky mi přijdou jedinečné. Opět kniha bavila a jsem ráda, že jsem na tuto autorku narazila.

Sarah11
22.03.2021 4 z 5

Příjemná oddychová, ne úplně uvěřitelná romantika se zajímavým námětem, která zabaví, pohladí po duši, ale za nějakou dobu pravděpodobně zapomenete, že jste ji četli. Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne, ale autorka mě stále udržovala v napětí. Jsem ráda, že se hlavní hrdinka nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla.

lisell
18.03.2021 3 z 5

Klasická oddechová romantika. Nepřekvapí, nevyrazí dech, ale ve výsledku je člověk rád, že po knize sáhnul a přečetl ji. Za sebe si dost dobře nedokážu představit, jak bych se zachovala být v Emmině kůži, natož pak být jedním z pánů, ať už Jessem, který se po několika letech vrací zpět do života nebo Samem, který je Emmě oporou a miluje ji až za hrob....zajímavý milostný trojúhelník s překvapivým koncem, alespoň pro mě.

hroneczek
22.02.2021 5 z 5

Pokud přivřu oči nad trochu rozvláčnými dialogy v druhé polovině, pak se jedná o naprosto skvělou knihu, se zajímavým námětem a skvěle propracovanou psychologií jednotlivých postav.