Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2025 2025

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Veverca87
01.07.2016 5 z 5

Jedním slovem krásná :-)

JanaDor
30.06.2016 5 z 5

Od této autorky jsem četla pouze jednu knihu a to Poslední dopis od tvé lásky. Kniha to byla povedená a dobře propracovaná. Proto mě překvapilo, že v této knize je jednoduchá zápletka a celkově je to dějově dáno do prosté romantiky. Ale autorka svým vyprávěním a popisem tuto romantiku povýšila na jiskřící prskavky plné citu a pravd o životě. Výborně a rychle se četla.

Dousabel
28.06.2016 5 z 5

Je to krásné, je to uklidňující, je to romantické a pohádkové a proč by se to, safra, nemohlo stát ve skutečnosti? :) Jojo má neskutečný dar, aby se člověk díval po přečtení jejích knih na svět mnohem optimističtěji a veseleji. Miluju ji a miluju ten krásný pocit z každé její knihy, snad krom Než jsem tě poznala... A oceňuji i dokonalý překlad, to taky udělá své!
Myslím si, že tato paní spisovatelka by dokázala udělat ten nejkrásnější příběh i z příbalového letáku na nějaký lék, nebo z návodu na použití vysavače :o))))

kristyna6626
27.06.2016 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha. Líbilo se mi, jak Jojo vypsala jak to vidí i ostatní postavy. :33

pumplu
27.06.2016 5 z 5

Úžasné, skvělé, prostě jako každá knížka od Jojo. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě doporučuji

wiix
26.06.2016 4 z 5

Trochu americké klišé a trochu neuveriteľné príbehy so šancou na reálne stanie sa 3%, ale prudko čitateľné, zaujímavé a oddychové.

zuzurana
26.06.2016 5 z 5

Veľmi povzbudivá kniha. Prečitala som to jedným dychom a veľmi ma bavila. Odporúčam

Aichah
24.06.2016 5 z 5

Jojo opět nezklamala.

Hanule9
22.06.2016 5 z 5

Krásná optimistická knížka na léto :-)

misssicccka
20.06.2016 4 z 5

Moje pata Jojovina :), uz to vypada, ze jeji knihy jsou pro mne sazka na jisty odpocinek a jistotu, ze nic neudelam, dokud knihu nedoctu. Jednu hvezdu strhavam za to, ze to odnesl Norman, to me teda fakt vytocilo :) autori maji casto sklon pouzit zvirata k tomu, aby si lide neco uvedomili, primlouvam se za to, abychom ciste psi duse nechali na pokoji :)

sona9984
19.06.2016 5 z 5

Dávám plný počet, přestože jsem se napřed bála, že to bude klasický zamilovaný román. Nejde si zkrátka nezamilovat tu trochu ujetou a nedokonalou rodinu Jess Thomasové a její neutuchající optimismus, i když to má sakra těžký. Je to čtvrtá knížka, kterou jsem od Jojo četla a nezklamala mne! Díky Jojo!

veronika0382
17.06.2016 5 z 5

Výborná kniha. Jojo nikdy nezklame. Více v mojí recenzi zde.

Pivísek
17.06.2016 4 z 5

Klasický ženský román... Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla, ale pokud si budu chtít vyloženě odpočinout u nějakého nenáročného čtení, nebude mi dělat problém přečíst si od ní něco dalšího. Připomíná mi knihy Alexandry Potter, takže sázka na jistotu a spokojenost.

Adris
14.06.2016

Opět poutavý, dojemný a laskavý román z dílničky paní Moysové. Její knihy už jsou takříkajíc "klasika" a "kup na jistotu". Kniha mě moc bavila, určitě jedna z těch lepších romancí.

Natyyy4444
14.06.2016 5 z 5

Knížky Jojo jsem objevila náhodou. Měla jsem zrovna peníze a nevěděla jsem jakou knížku si mám koupit. První knížku jsem četla Poslední dopis od tvé lásky..a ta mě přesvědčila, že musím mít všechny knížky od ní přečtené. Jojo je úžasná spisovatelka, která vypráví příběhy, které se mohou stát. Osobně mám raději ty fantasy a vůbec jsem nečekala, že mě takové knížky budou bavit. Všem doporučuji všechny knihy Jojo Moyesové! Její knihy vás vtáhnou do děje a jste v něm ještě dlouho poté, co jí dočtete.

Veeria
14.06.2016 5 z 5

Jojo, zamilovala jsem si tvorbu JOJO. :) Opět se mi potvrdilo, že postavy od této autorky si zkrátka zamilujete. Dýcháte s nimi, prožíváte s nimi jejich radosti a strasti, doslova skandujete jejich jména, aby nalezli štěstí. Život není pouze růžový, každý prožívá své strachy, bojuje a překonává překážky, které se na jeho cestě objeví.

Nejinak je tomu v tomto příběhu, který sleduje život Jess a jejich dětí, ale i Eda, jejichž životní cesty se protnou a společně prožívají řadu událostí.

Během čtení jsem obdivovala urputnost a vytrvalost, s kterou se Jess potýkala, aby její děti byly šťastné. Vše navíc bylo umocněno i vyprávěním z jejich pohledu a Eda, tudíž můžeme na příběh pohlížet z více úhlů (a to je dobře!).

Je tu krásně vidět, že rodina a čas strávený s nimi je to nejvíc, co může být. A je vcelku jedno, jestli žijete v přepychovém domě nebo zda máte otřesnou výzdobu. Vše je skryto uvnitř, vše je o vztazích. Řeší se zde i otázka finanční - je vše opravdu jenom o penězích? A pokud ano, skutečně člověka udělají šťastnými?

Autorka do příběhu zahrnula mnoho myšlenek, které si odnáším. Obdivuji na ní, že každou knihou čtenáře pohladí. Dodá mu pocit, že dobré věci se mohou dít a že každá událost v našem životě nutně nemusí přinést to špatné, ale i to dobré. Že i když mnohdy spadneme až na dno, najdeme v sobě sílu zvednout se a jít dál. Nebo se objeví někdo, kdo nám tuto sílu pomůže nalézt. Skrze řádky dostáváme vodítka k tomu, abychom udělali maximum pro úspěch (jako její postavy).

Ráda bych ocitovala myšlenky, který mne velmi zaujaly:
,, Všichni děláme chyby. Jdi a přijmi svůj trest, pak se vrať a začni od začátku."
,,Někdy se prostě nesmíte vzdávat."

Nechte se zlákat tímto příběhem a věřím, že si odnesete mnoho. :)

(Vyzdvihnout musím i nádhernou obálku. A poděkovat za české vydání.:) )

kneslova
12.06.2016 5 z 5

Po Stříbrné zátoce jsem trochu s obavami sáhla po této knize, ale jsem nadšená, postavy v knize jsou všechny úžasné a svérázné, milý humor, několikrát jsem se musela nahlas rozesmát a to mám ráda. Jak se děj rozjíždí, tak je jasné jak se to bude dál vyvíjet, ale to vůbec nevadí. Velice milá kniha.

zuzana2599
12.06.2016 5 z 5

Velmi upřímný, citlivý, dojemný a současný příběh také o tom, že dobrým lidem se nemusí dít jen dobré věci. Vše je okořeněno jemným humorem. Jess je obyčejná matka, která sice nemá peníze ani rodinné zázemí, ale má silné morální hodnoty a úžasnou vazbu na své dvě děti. Pani Jojo opět dokázala své umění, vždyť i ten ošklivý pes Norman se stal mým hrdinou a miláčkem. Nakonec bych si ráda přisedla do toho jejich mini cooperu a vydala se s touto láskyplnou povedenou rodinkou třeba zase do Skotska :-)

Safienka
12.06.2016 5 z 5

Moje první, čtivá, vtipná, se zajímavým tématem a i když předvídatelná, tak okouzlující :-)

Jaruce
11.06.2016 5 z 5