Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2024 2024

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

aknelka
31.07.2016 4 z 5

Nemohla jsem se začíst, proto jen 4*, konec byl předvídatelný, ale hezký. Než jsem tě poznala byla určitě lepší. Ještě mám jednu knihu od spisovatelky, tak uvidíme.

iluliacross
31.07.2016 4 z 5

Sice byl příběh dosti průhledný, plný romantického klišé, sice vám je už od začátku jasné jak to skončí, ale nemůžete se odtrhnout. Mám moc ráda autorčin styl, tu čtivost, tempo, svižnost, čerstvost. Je to lehké čtení, které pohladí pod duši. Nemusíte toho mnoho řešit, stačí se ponořit do příběhu, který teče jako řeka a náhle si uvědomíte, že nevnímáte realitu. A to jsem od této knihy očekávala. Sžiji se na pár dní s postavami, ponořím se do příběhu a vychutnám si to. Postavy nejsou ploché, mají charakter a tvář, která vám sice může připadat ohraná, ale v jejích knihách to prostě funguje. Nevadí mi ty klišé a občasná naivita. Měla jsem na její knihu chuť. Sice ji nepovažuj za její nejlepší, přesto jsem si čtení užila. A o to mi šlo.

i.love.books@
31.07.2016

krásná kniha

tereza8
28.07.2016 5 z 5

Strhující příběh. Jojo Moyesová to zase dokázala na výbornou a dostala mě do kolen, ostatně i jako její jiná díla, tak i tohle je TOP! Knížka vypraví o osudu rodiny se kterou se život moc nemazlí, je to příběh, který se může stát právě Vám nebo mě. Letní oddychovku moc nečekejte, tohle je realita… někdy možná tvrdá až moc, ale je. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, chtěla jsem vědět, co bude dál, věřila jsem spisovatelce každé slovo, fandila hlavním postavám, litovala je, soucítila s nimi, obdivovala je, radovala se s nimi, prožívala vše s nimi, smála se i brečela zároveň. Příběh ve mě něco hluboko zanechal. Tolik emocí najednou. A o tom to je. Příběh o tom, že to nikdy nesmíte vzdát a že ,,dobrým lidem se opravdu dějí dobré věci." Děkuji za to!

HaHa11
27.07.2016 2 z 5

Zatím nejslabší ze všech autorčiných knih. Jednoznačně typické nenáročné "ženské" čtení. Děj jednoduchý, předvídatelný, postavy s předem určeným osudem. V porovnání s předchozí knihou (Dívka, již jsi tu zanechal) chybí jakýkoliv myšlenkový přesah. Knihu jsem s vypětím všech sil dočetla, odložila a během několik dní zcela vypustila z hlavy téměř vše, co jsem se dozvěděla.

KláraJurdová
24.07.2016 5 z 5

Neskutečná autorka...další úžasný čtenářský zážitek...

KydlochMoris
19.07.2016 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale její knihy prostě miluji a u každé brečím...

Michaela91
18.07.2016 4 z 5

Námět dobrý ale pro mě zatím nejslabší od autorky. Nějak mi tam chybělo více děje a akce, vzrušení. Typická kniha pro ženy.

Anyv
17.07.2016 5 z 5

Kniha nezklamala. Pěkný a čtivý příběh, který není přitažený za vlasy. Mám ráda, když autorka nechává čtenáře nahlédnout do pocitů všech postav. Knihu doporučuji.

avalonek
16.07.2016 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená.Krásný příběh obyčejných lidí se stejnými problémy jako má většina z nás.Optimistický pohled na svět jedné maminky,která to nemá tak jednoduché,ale pořád se nevzdává a má síly na rozdávání.A samozřejmě za ty strasti se jí nakonec poštěstí.Takove knihy mám opravdu ráda a vždy mě opravdu povzbudí a potěší.(jak já bych potřebovala její optimismus).Takže jen tak dál Jojo Moyesová.

leny.wood
14.07.2016 4 z 5

Ze všech zatím vydaných knih Jojo Moyes u nás se tato u mne řadí na přední příčky. Nechat se pohltit a dychtivě otáčet jednu stránku za druhou - tak přesně tohle Jeden plus jedna je. A jako bonus pochopíte, že i když je nejhůř, vždycky je naděje... A kdy že bude další kniha?

Sarka14
13.07.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která mě chytla a nepustila. Četla jsem od Jojo zatím jen jednu knížku Než jsem tě poznala, tato byla druhá. A stejně jako první jsem byla opravdu nadšená. U knížky jsem se bavila a zároveň někdy měla srdce v očích. Už teď se těším až si přečtu další. Jojo je skvělá autorka.

jitakonik
13.07.2016 5 z 5

Jojo mě opět nezklamala. Příběh vás chytne a už nepustí. Líbilo se mi vyprávění z pohledu všech postav a skvělá byla " road movie " část, která mě několikrát rozesmála. Není to obyčejný romantický příběh a v knize se řeší vážná témata, několikrát mi i slza ukápla. Držela jsem té tak trochu ujeté rodince palce a při čtení jsem se nejednou přistihla, že si představuju filmové zpracovaní. Určitě doporučuji.

Lucied
13.07.2016 5 z 5

Byla to má čtvrtá kniha od Jojo a určitě nebude poslední. Líbilo se mi, že každá postava to vše viděla z jiného úhlu a Jojo nám dala tu možnost, to sledovat s nimi. Byly chvíle kdy jsem se hlasitě zasmála a chvíle, kdy jsem si říkala "to snad nemůže být horší". Knihu mohu jedině doporučit.

Edona
11.07.2016 4 z 5

Od Jojo Moeys jsem přečetla zatím jednu knihu - Než jsem tě poznala. Po přečtení Jeden plus jedna, je více než jasné, že Jojo je zkrátka skvělá. Je výborná vypravěčka, líbí se mi styl vyprávění - point of wiew - takový ojedinělý, často se s ním nesetkávám a přitom je to poutavé a mnohem záživnější, než obyčejná ich nebo er forma. Takové oživení.
Více, než samotný příběh mě zaujaly postavy, které byly opravdu dobře vykresleny. A hlavně byly tak reálné! Nejvíce jsem si oblíbila asi Jess, za její neutichající optimismus. V knize je také mnoho pravdivých rčení, které si odnáším v srdci. A Ed? To je zkrátka sympaťák, kterému jsem fandila od první stránky. A vůbec mi nevadí, že to celé bylo tak trochu předvídatelné!
Za mě rozhodně doporučuji, lehká oddechová četba na jeden večer...

jaja10
06.07.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale něco málo mi k tomu abych dala pět hvězdiček chybělo. Snad víc vášně, napětí mezi hlavními hrdiny.....

bookcase
06.07.2016 5 z 5

Skvělé!!! Jojo Moyes prostě umí propojit lásku a humor v příjemný a čtivý román.

maruschka
05.07.2016 5 z 5

Ale no jo porád! Já vím, že je to průhledná emoční manipulace (a v Než jsem tě poznala mi tahle metoda fakt dost lezla krkem) a tady navíc výrazně cítím potřebu napsat to rovnou jako filmový scénář. Což nic nemění na faktu, že jsem půlku knížky prochechtala a půlku probulela.
PS: O neuvěřitelnosti příběhu může mluvit jenom někdo, kdo nezná žádného ajťáka nebo matku samoživitelku :-).

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

Paní Moyes opět nezklamala.Kniha se dobře čte.Mohu jen doporučit

Ivana11
01.07.2016 5 z 5

Moc pěkné, milé, i slza mi ukápla. Při čtení si člověk uvědomí, jaké lidé z rozdílných společenských vrstev uznávají rozdílné životní hodnoty. Několikátá kniha od autorky, kterou jsem přečetla, a rozhodně nezklamala.