Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2025 2025

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Deny95
16.08.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Občas ukápla i slza, vážně super! :)

Voltík
16.08.2016 4 z 5

Trochu jsem si pří čtení připadala jako na horské dráze. Chvilku skvělý, potom zase slabší a pak znova.... Tak nějak jsem váhala mezi třetí a čtvrtou hvězdičkou. Je pravda, že kniha je poměrně předvídatelná, ale nedá se jí upřít to, jak neskutečně čtivá je. Jojo Moyes je pro mě autorka s neskutečným talentem. Vyloženě ženské romány moc nevyhledávám, ale Jojo si s tímto žánrem umí pohrát a povýšit ho na něco víc. Z jejích knih mám vždycky takový příjemný pocit pohody a už se moc těším na její další příběhy.

Maarty
15.08.2016 2 z 5

Od Jojo jsem přečetla Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky a obě knihy se mi líbily moc.Ovšem toto bylo zklamání. Dost jednoduchý,lehce předvídatelný příběh, ze kterého jsem cítila, jako by si autorka říkala,"Něco rychle napíšu, hlavně ať to vydělává ".

Anne Leyyd
15.08.2016 4 z 5

Velmi pěkná, odpočinková kniha. Ačkoliv její celkové vyznění působí trošku „románovitě“, autorce se povedlo poskládat jednotlivé části příběhu tak, že jsem si jako čtenářka dovedla představit, že by se něco podobného mohlo stát.

Co mě štvalo (a nevím, zda za to vinit samotnou autorku nebo český překlad), tak použití některých výrazů, které mi opravdu vadily, protože zničily celkový hezký dojem z dané scény - ale to je v podstatě detail.

Jeden plus jedna je pěkná odpočinková kniha, která vás chytí a do konce nepustí. 4 zasloužené hvězdy.

mone
15.08.2016 2 z 5

Román pro ženy, tak jak si ho představuju - pohádka se sexem a spoustou klišé. Žádný velký umění. Přečtete to a nic vám to nedá. Jen vezme čas...

Život-s-Kačí
14.08.2016 4 z 5

Nenáročná oddechová kniha. Pro mě měla slabší rozjezd, ale asi od 50 stránky jsem si ji užívala.

Anička.pa
13.08.2016 5 z 5

Všechny knihy od Jojo jsou prostě úžasné, vždy ve mě něco zanechají! Jeden plus jedna jsem opět jako všechny ostatní přečetla jedním dechem. Je to báječná oddechová kniha :-) Už se nemohu dočkat na další knihy :-)

irefir
13.08.2016 5 z 5

Krása! Knížka se mi četla neuvěřitelně lehce, celý příběh jsem měla před sebou úplně jako film ( ačkoliv ve filmu některé věci prostě nejdou tak dobře vyjádřit ). Přestože postavy z knihy nezažívaly pokaždé zrovna zářivé chvilky, já jsem měla při čtení pocit pohody a klidu.
Opět jsem se ujistila, že knihy této autorky já prostě "můžu".

Ankavi
13.08.2016 5 z 5

Knihy od Jojo Moyes mají jednu zvláštní charakteristiku. Při jejich čtení máte v očích slzy a přitom se usmíváte. Ani tato nebyla výjimkou a považuji ji za mimořádně zdařilou. Její poselství je podle mého názoru zvláště v dnešní době, kdy se dává na odiv úspěch, bohatství, zdraví a dokonalost, velmi důležité. Nemusí se totiž dařit vždycky. Jsou chvíle, které vypadají hodně zoufale. Je lidské dělat chyby, i vědomě, z čirého zoufalství. Ale to nejdůležitější ze všeho je zvednout se, chyby si přiznat, nepokračovat v nich a zkusit je napravit a jít dál. Navzdory překážkám. Je sice krásné si libovat v tom stavu, kdy se vše daří. Ale ještě lepší je nalézt potěšení v tom, že se člověk tzv. vyhrabe. A o tom vše je tahle nádherná kniha. A také o tom, že dobří lidé existují a jsou ochotni vám pomoci. Vřele doporučuji.

Ditules
12.08.2016 4 z 5

Pro mě je jednoznačným topem kniha Než jsme se poznali, ale všechny knížky od Moyesové jsou skvělé. Postavy v celé knížce jsou uvěřitelné a zábavné. Nejvíc mi přirostla k srdci malá Tanzie, která je bezprostředním geekem. Čte se samo.

Cisuna
11.08.2016 4 z 5

Jako dobrý...hezký...hlavní postavy hrozně sympatický. Jojo miluju. Ale za mně tomu prostě něco chybělo...něco, po čem bych mohla říct vau...za mně prostě pořád vede Dívka, již jsi tu zanechal.

svoboddka
09.08.2016 4 z 5

Bylo to fajn. Jako když jdu s kamarádkami na kafe, nebo si dám po dlouhém dni koupel a pak zmrzlinu. Nic náročného ani zásadního, ale je to příjemné, známé, uklidňující a chci si něco podobného zase brzy užít.

jitka1661
09.08.2016 5 z 5

Bylo to pro mě krásné odpočinkové čtení :)

Anna 13
09.08.2016 5 z 5

Opět velmi zábavná a čtivá knížka od Jojo. Teď mám přečtené už všechny její knihy a těším se na nové. Samozřejmě, že kniha nemá na proslulé Než jsem tě poznala ani na Dívku již jsi tu zanechal, ale já jsem se od ní nemohla odtrhnout. I když jsem u knihy nebrečela, i když kniha neměla vážnější podtext a nebyla ani na přemýšlení, přesto ji uděluji plný počet hvězd. Bylo mi v knize dobře, byla krásně psaná, měla postavy, které si nelze neoblíbit... Byla skvělá a já ji doporučuji všem obdivovatelkám Jojo Moyesové...

Markét.t
08.08.2016 4 z 5

Další skvělá kniha od Jojo Moyes, což už se u ní stalo téměř pravidlem.
Už od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale i tak se od knihy jen těžko odchází.
Sympatické postavy, čtivý děj, zajímavá zápletka... a jeden velký pes, který věčně slintá a nemůže i ničeho chybět. Doporučuju.

Michelle93
07.08.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od skvělé autorky!

pocketka
04.08.2016 3 z 5

Velmi předvídatelná kniha. Zprvu docela nudný road trip. Poté se děj trošku zlepšil, ale pořád to nebylo ono fajn čtení, jaké jsem od autorky očekávala. Za mne bohužel ta nejslabší kniha od Jojo Moyes.

Januletta
04.08.2016 3 z 5

Ne, že by mě uplně pohltila, tak nějak se to dalo čekat. Ale oddychovka dobrá. Spíš se těším na After you :-)

princesse
01.08.2016 5 z 5

Mě paní spisovatelka Jojo Moyes zatím nezklamala. Četla jsem všechny její knihy a všechny jsou úžasně čtivé a poutavé. Těším se moc na další a doporučuji všem svým známým jako pohodové čtení.

KateEm
31.07.2016 4 z 5

Taková klasická oddechovka pro nás holky. Na 5 * to není, ale četlo se to velmi dobře. Takže doporučuji.