Jansonův rozsudek

Jansonův rozsudek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15518/mid_jansonuv-rozsudek-HWO-15518.jpg 4 51 6

Paul Janson série

Bývalý tajný agent Paul Janson vede poklidný život a za nic na světě by se nevrátil ke své minulé profesi, k níž patřila i spousta krve. Situaci však změnil únos miliardáře a mírotvorce Petera Novaka – muže, který Jansonovi kdysi zachránil život. Teroristé v čele se záhadným Kalifem nechtějí vyjednávat o diplomatově vydání, vězní ho v téměř nedobytné pevnosti a plánují jeho brutální popravu. Janson vyhoví zoufalé žádosti Novakových lidí, narychlo sestaví tým z někdejších kolegů a snaží se svého přítele zachránit. Jenže operace zkrachuje a z Jansona se stává štvanec na útěku. Z nejvyšších míst přijde rozkaz k jeho likvidaci a vzápětí je na něj nasazena mladá agentka Kincaidová, která ho má dokonale přečteného a dokáže odhadnout každý jeho krok. Jansonovou jedinou nadějí je odhalit, co za tím vším vězí – odkrýt zdrcující pravdu, jejíž dopad by mohl vyvolat války, otřást současným uspořádáním světa a pořádně trhnout kolem dějin.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Janson Directive , 2002

Luigi1
22.01.2023 5 z 5

Zajímavě napsané dobře se to četlo

inachisio
29.08.2020 4 z 5

Originální příběh, u nějž jsem se zase dozvěděla něco o novém světě. Čtivé, akční a prostě dobré.

CharlesWard
20.10.2018 3 z 5

Kniha mně bavila. Přišlo mi, jako by zde nešlo o politiku tolik, jak v jiných knihách od Roberta. Možná je to tím, že údajně byla napsaná podle jeho poznámek.

ondrash77
31.12.2015

Jansonův rozsudek splňuje všechny atributy Ludlumových knih. A to přesto, že tento román Ludlum již nenapsal. Jansonův rozsudek vyšel dlouhých jedenáct let po Ludlumově smrti. Román vznikl na základě spisovatelových poznámek nalezených v jeho pozůstalosti, o dokončení se postaral některý z nájemných spisovatelů "Ludlumovy literární manufaktury"

lifeoptimist
20.07.2015 5 z 5

Knihu jsem spíš zhltala během krátké doby a vždycky mě naštvalo, že už musím přestat číst, napětí a akce, mělo to spád prostě na jedničku, líbila se mi víc, než "profláklý" román Agent bez minulosti

zoew
11.12.2013 5 z 5

Děj je trochu komplikovanější a místy zamotaný, ale nakonec se vše rozuzlí. Rozhodně jsem se u této knihy nenudila.

Robert Ludlum
americká, 1927 - 2001