Jana Eyrová

kniha od:


Koupit

Mezi veliké autory anglické literatury minulého století patří beze sporu Charlotte Brontëová, jejíž Jana Eyrová, vydávaná u nás dříve pod názvem Sirotek lowoodský, se záhy proslavila po celém světě. Ubohý sirotek, Jane Eyrová, nemá nikoho, kdo by ji chránil před zlými příbuznými a učiteli. Odhodlaná najít své štěstí se stane vychovatelkou a začne tak svůj nový život v Thornfield Hall. Zanedlouho však Jane zjistí, že Thornfield a vlastník usedlosti, pan Rochester, před ní skrývají tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384555/big_jana-eyrova-NW4-384555.png 4.63781
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Jane Eyre, 1847


více info...
Nahrávám...

Komentáře (574)

Kniha Jana Eyrová

Ema24
13. června

Velmi příjemná klasika, která se velmi dobře čte a měl by si ji přečíst každý!

Petass
30. května

Další ze seznamu "klasika, kterou musím dohnat". Právem v tomto seznamu figuruje a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Jazyk se od dnešních knih tolik liší a přitom se mi příběh četl tak lehce. Jana jako vzor neohrožené, soběstačné a "moderní" ženy, která se nevzdá svého snu. Příběh plyne pomalu a je plný popisů, což odpovídá době, ve které vznikl. Budete zoufale chtít, aby to s Janou dobře dopadlo. Nechte se vtáhnout a ukolébat klidným anglickým venkovem, bez spěchu a dnešních vymožeností, jen tak si knihu užijete. Doporučuji!


bookcase
16. května

Nestárnoucí klasika, láska napořád.

maminaOlina
07. května

Ano nemá chybu

Anavi8912
01. května

Skvělá klasika, která stojí za přečtení. Krásný romantický příběh, který jsem poprvé četla před více než 30 lety. Viděla jsem některá filmová zpracování. Nejvice mě oslovil český černobílý seriál, kde Janu Eyrovou ztvárnila Marta Vančurová a pana Rochestera Jan Kačer.

agatha2
21. dubna

Není to kniha na pár hodin, je to hodně popisné, ten jazyk je opravdu jiný, než jsme v dnešní době zvyklí, ale pokud se naladíte na autorčinu notu, tak si vás příběh získá a stane se z něho láska na celý život, aspoň tak to bylo u mě, když jsem četla knihu kdysi dávno poprvé. Charlotte naprosto dokonale zachytila atmosféru 19. století, bodejť by také ne, když v něm žila. A na té knize je to prostě znát. Pro mě osobně byla vždy Jana Eyrová jedním z nejkrásnějších milostných příběhů všech dob a už teď vím, že za pár let se k ní zase vrátím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

MarcoPolo936
01. dubna

V úvodu knihy, kde je popisováno Janino dětství jsem byl skeptický, ale ukázalo se to zbytečné, záživné čtení hned od začátku. Jako každý jsem čekal na setkání J. E. a pana Rochestera.. Pan Rochester o dvacet let starší, mnohdy přísný, náladový,divoký ale se srdcem na správném místě, Ona obyčejná, skromná, ale sebejistá, a vědoma co chce.... Dva rozdílní lidé, kteří k sobě našli cestu... Kniha, která vás připoutá a dá vašemu srdci rozměr. Návrat Jany po úmrtí jeji tety zpět do Thornfieldu.. To vášnivé láskyplné vzplanutí mezi oběma, když ji Edvard požádal o ruku, než do kaštanu udeřil blesk a zlomil jej v půli bylo úžasné a zaryje se mi do paměti.. Po nesnázích při svatbě, a dále při příbězích na Blatech a nechutném návrhu Jana Křtitele Riverse v kapitole 34.. přišel neuvěřitelný závěr, který i tvrdého chlapa opravdu dojme, protože ten závěr je naprosto krásně napsán.....

LenaBR
22. března

Pan Rochester byl zpočátku sobecký, namyšlený a hrubý a litovala jsem Janu, že musí snášet jeho manýry. Na jeho obranu byl ale Jan Rivera ještě horší - toho jsem držela v nelibosti až do konce příběhu. Jana mě překvapila. Ačkoliv se zprvu zdála být zamlklá a poddajná, postupně si získávala sebevědomí a uměla v potřebnou chvíli vzdorovat. Příběh byl tedy velice zdlouhavý a popisný, mě to ale nepřekáželo. Nakonec jsem vzala na milost i pana Rochestera. A dočkala jsem se svého oblíbeného šťastného konce.

1 ...