Jan Kubiš - Nezastaví mne ani to nejhorší...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na počátku října 1941 byl ve Velké Británii zahájen výcvik dvojice československých parašutistů, jejichž úkolem bylo pomstít stovky českých vlastenců, kteří skončili na popravištích poté, co se v Praze ujal moci SS-Obergruppenführer Reinhard Heydrich. Začal se tak odvíjet příběh vlastenectví, odhodlání a nezměrného hrdinství, který nemá v našich novodobých dějinách obdoby. Ve středu 27. května 1942 byl v okupované Praze proveden úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tím, kdo tohoto zlosyna navždy sprovodil ze světa, byl rotmistr československé armády Jan Kubiš. Kniha vojenského historika plk. gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka, Ph.D., MBA s názvem „Jan Kubiš – Nezastaví mne ani to nejhorší…“ vypravuje na základě neznámých archivních dokumentů a svědectví pamětníků životní příběh tohoto neobyčejného mladého muže. Celobarevná publikace na 300 stranách vedle autorova poutavého textu nabízí i stovky historických fotografií a dokumentů, z nichž mnohé jsou uveřejněny poprvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360987/big_jan-kubis-nezastavi-mne-ani-to-nejh-t26-360987.jpg 4.850
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Jan Kubiš - Nezastaví mne ani to nejhorší...

mart.in
07. září

Co dodat, oslavné komentáře jsou namístě. Perfektně zpracovaný životopis obdivuhodného člověka se spousta unikátních fotografií a zajímavých informací, které pro mě byly nové (nebo jsem je už zapomněl :). Obzvlášť jsem se těšil na pasáže z Kubišova deníku. Autor pochopitelně nemohl opomenout ani další hrdiny té odporné doby, jejichž statečnost a odvaha mě nikdy nepřestane udivovat. Knihy týkající se operace Anthropoid a odboje se nečtou úplně snadno, ale alespoň nějakou by si možná měl přečíst každý. A zrovna tahle by mohla být skvělou volbou.

konicekbily
31.10.2020

Nádherně zpracovaný životopis, s poutavým dokreslením historických souvislostí, našeho špičkového vojáka a vlastence, a nejenom jeho, ale je to i líčení o spoustě statečných lidí, kteří se nebáli riskovat život svůj a i životy svých blízkých. Snad každá stránka knihy je doplněna obrazovou dokumentací fotografiemi a kopiemi dokumentů. To mne přinutilo se při čtení mnohokrát zastavit a popřemýšlet na všemi příčinami, okolnostmi a důsledky, které se staly anebo by se mohly přihodit, kdyby bylo něco jinak.


Astarothh
14.08.2020

Jeden z nejlepších životopisů, jaké jsem kdy četla....

1amu
19.06.2020

O tomto člověku, hrdinovi, osobnosti a především čs.vojákovi, který odlétal z Anglie na skoro jistou smrt, který v pravý čas zaskočil za kamaráda Jožku Gabčíka 27.5.1942 ( když mu selhal sten gun), aby dne 18.6.1942 ukončil ve svých nedožitých 29-ti létech dobrovolně svůj život - bylo bohudík napsáno mnoho.
Také byl "In memoriam" po válce oceněn. Ale ?
Je ostudou této země, že její nejvyšší představitel vyznamenává v den státního svátku m.j. jakéhosi F.R.Čecha. Zřejmě má špatné rádce (jako byla jistá trojice v Pyšné princezně).
Podotýkám, že Slovensko ocenilo Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka Řádem Milana Rastislava Štefánika !

Radunnie
29.03.2020

Povinná, kvalitně zpracovaná četba pro všechny obdivovatele Jana Kubiše s množstvím obrazového materiálu z pera odborníka na český odboj vzatého. Kniha je velmi přehledná, s logickou časovou posloupností, tedy vhodná i pro čtenáře, kteří se s danou problematikou setkávají poprvé, a nejen laik v ní nalezne dostatek nových, zajímavých informací.
Po obsahové stránce nelze knize nic vytknout, bohužel samotný text hyzdí poměrně značné množství překlepů.

lenca.vym
17.03.2020

Kniha se, i přes její těžce vstřebatelný obsah, velmi dobře četla. Je doplněna spoustou informací, které jsem nikde jinde nenašla, a také fotografiemi, ať už samotného Kubiše či členů českého odboje nebo dobových dokumentů. Je psána chronologicky, a proto se čtenář v událostech neztratí a zůstává v obraze po celou dobu četby. Byly zde drobné překlepy, které ale knize na kvalitě rozhodně neubírají a v obrovské dávce zajímavých fakt a řádků se lehce ztratí.

terimila
04.03.2020

O Anthropoid se už nějakou dobu zajímám, takže jsem po knize chramstla s velkým nadšením. A nadšená jsem z ní doteď. Odkrývá osud jednoho z nejstatečnějších lidí, který tahle země měla, a který je stále strašně moc potřeba si připomínat. Dozvěděla jsem se dost nových informací, kniha je prezentuje poutavou formou, uvádí i velice zajímavá související fakta (například mně nikdy nedošlo, jak šíleně náročný byly samotný seskoky do protektorátu - sebemenší zadrhnutí při seskoku znamená, že letadlo uletí několik kilometrů, no a pak si hledejte parťáka nebo shozený materiál... brrrr)
Není co vytknout, plná palba a velkej dík. A třeba jednou bude i kniha o Gabčíkovi? :-)

PS: ad Cmelda26: Reakce po atentátu na Heydricha sice byly šílené, ale on Heydrich byl taky šílenej. Ten chlap by tu řádil dál a zlikvidoval by nejspíš taky neuvěřitelné množství lidí. Když jsem před časem na debatě s panem Padevětem slyšela podrobnosti dokreslující, jaká chladnokrevná likvidátorská kreatura to byla, došla mi jiná šílená věc - ještě, že nakonec zašel na následky atentátu. Kdyby ten chlap ten atentát přežil, roztrhal by Čechy na cucky...
Čurdy je mi svým způsobem snad i líto. Prostě selhal. Podlehl tlaku nejbližších, kteří měli strach. Líbí se mi, co kdysi řekl ten už zmiňovanej Padevět v rozhlase - něco jako že každej z nás by samozřejmě chtěl být Gabčíkem a ne Čurdou, ale nikdo netuší, jak by se zachoval, dokud by v té situaci nestál sám...

cmelda26
03.12.2018

Literatura faktu, pár dokumentů jsem na tohle téma už zhlédla . Zrovna tak pár filmů - Anthropoid, Smrtihlav . Přiznám se , že pasáž před atentátem mě moc nezajímala , tu jsem přeskočila. Dozvěděla jsem se pár nových detailů a vyvstala u mě otázka , zda atentát byl přínosem či nikoli , stála tato smrt za tolik nevinných zmařených životů - kdyby Heidrich nezemřel jak by pokračovala tyranie v Čechách? A co Čurda jak se mohl tak změnit .....

1