Jan Hus

Jan Hus https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60432/bmid_jan-hus-6s5-60432.jpg 4 7 3

První, úvodní svazek knižnice Odkazy pokrokových osobností naší minulosti podává obraz života, díla a myšlenek Jana Husa. Mackova kniha zavádí do konce 14. a počátku 15. století, kde sleduje stopy Jana z Husince od dětství až po kostnickou hranici. Kniha je doplněna četnými ukázkami z Husova díla.

pavel6016
29.07.2019 3 z 5

Jan Hus — učitel tvůrců socialistické a komunistické společnosti. Hus revolucionář je v tak Mackově díle líčen velmi ploše, chybí mu onen náboženský rozměr, což však vzhledem k ideologickému zabarvení knihy čtenáře nepřekvapí…

Roman04
23.07.2013 4 z 5

Až na doslov a několik propagandistických hesel v textu velmi dobrá kniha.

eraserhead
22.01.2011 4 z 5

Další z mých oblíbených edičních řad. Macek se husitstvím zabývá v mnoha svých knihách, není tedy překvapením, že sepsal životopis člověka, který tomuto hnutí propůjčil své jméno. Husův život a myšlenky jsou bezpochyby zajímavé, podnětné a samozřejmě tragické (tedy ten život). Z knihy se dozvíte určitě více, než vám řeknou ve škole. Macek by ale nemusel z Husa dělat mnohem většího revolucionáře, než jakým ve skutečnosti byl.