Jako veš v kožichu

Jako veš v kožichu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536497/bmid_jako-ves-v-kozichu-661e2d36b62fd.jpg 4 148 148

Josefína Divíšková série

NOVÝ PŘÍPAD SVÉRÁZNÉ UČITELKY JOSEFÍNY DIVÍŠKOVÉ A ŠARAMANTNÍHO KOMISAŘE TVRDÍKA... Co může být krásnějšího než Vánoce na malém městě? Brod se choulí pod sněhovou nadílkou a místní ochotnický spolek chystá novou divadelní hru. Hanlivý nápis na zdi radnice a nehoda na jevišti však spustí sled událostí, které vyústí ve smrt dvou herců. Kdo nenávidí starostku Miroslavu Dostálovou? Kdo sabotuje divadelní zkoušky? Kdo a proč se rozhodl zavraždit dva členy místního souboru? A jak se vším souvisí zchátralý dům v Prubířské ulici? Tyto otázky nedají spát učitelce Josefíně Divíškové, která se rozhodne přijít celé věci na kloub. K nevelké radosti komisaře Tvrdíka a celého policejního sboru. A když se do celé záležitosti navíc připlete Tvrdíkova nesnesitelná teta, jíž je Josefína pověstným trnem v oku, musí se svérázná učitelka se vším vypořádat. A jak jinak než s důvtipem, šarmem a humorem jí vlastním.... celý text

Kaja1
27.06.2022 4 z 5

Takové milé čtení, žádná náročná detektivka. Pěkné vykresleno malé české město, kde i stěny mají uši a všichni si vidí do talíře. Baví mě hlášky Josefíniny babičky.

mikika
13.06.2022 5 z 5

na tuhle knížku se těšíte jak na Ježíška. takže je úplně samozřejmé, že je vánoční, vyjde do největších pařáků a vy se můžete bavit předvánočním Brodem a smykovým cvičením na místních vozovkách (zatímco mlsáte zmrzlinu...)

Modrina
11.06.2022 5 z 5

Josefína mě prostě baví. :) A ano, příprava vánoc, zvlášť odpověď jednoho ze synovců na otcův dotaz ohledně salátu, mě málem stála bránici. :D A doufám, že se v některém z dalších dílů (doufám, že jich bude hodně) setkáme s tetičkou. :D

akinomV
10.06.2022 4 z 5

Zase super příběh s Josefínou. Malá výtka je asi jen v tom, že se vraždy staly až skoro ke konci příběhu a tak už celé to pátrání netrvalo dlouho. Ale humor byl super :-D

saez
08.06.2022 5 z 5

Tentokrát mi Pepina na dovolenou nevydržela, prostě nešlo odolat. A báječně jsem se bavila. V některých momentech mi na rtech pohrával úsměv, v jiných jsem si urvala bránici :-)

kolacky
05.06.2022 4 z 5

Příprava vánoční večeře v kapitole 26 nemá chybu, stejně jako hledání štětce u speciálního domu :-). Vynikající čtení.

knihomolka1197
01.06.2022 4 z 5

Další příběh Josefíny a Tvrdíka... dobře se čte, nechybí osobitý humor a vražda.. těším se na další...

tittanie
01.06.2022

Taková milá detektivka k vodě nebo na léto. Musím říct, že jsem se ale docela bavila obzvlášť když se na scéně objevila teta Václava s Miroslavou a Josefínou. I pubertální Albert a Láďa byli vtipní.

babystar
01.06.2022 4 z 5

Tentokrát jde vlastně o vánoční příběh, který je ztřeštěnější, než ty předešlé. Josefínin a Tvrdíkův osud se snaží převzít do svých rukou Tvrdíkova tetička a "svatá rodinka" z divadelního představení se pěkně "vybarví". Ježíšek se sice nenarodí, ale dárky budou rozdány a vrahem je úplně někdo jiný, než to celou dobu vypadá.

petrarka72
27.05.2022 3 z 5

Jako obvykle je mi úplně jedno, kdo je vrah. Ten smysl pro humor a skvělé dialogy úplně stačí. A Josefínina babička je bohyně.

Bubo19
24.05.2022 5 z 5

I další díl s Josefínou se mi líbil. Je to pohodové čtení, oddechovka, která zlepší náladu. Kniha se čte výborně a stránky doslova ubíhají. Tentokrát se příběh odehrává pár dní před Štědrým dnem v prostředí ochotnického spolku. Stane se pár nehod, pak i vražda a podezřelých je samozřejmě několik. To by ale nebyla Josefína, aby se neustále nepletla do vyšetřování a všechno nakonec neodhalila. Nejde o žádný thriller, ale o poklidné vyšetřování na malém městě, které je díky potrhlé hlavní hrdince občas trošku netradiční.

PetraN17
19.05.2022 5 z 5

Vždycky se těším na nový díl, u knížky si krásně odpočinu, Pepině držím palce jak s řešením případu, tak hlavně s Tvrdíkem :)))