Jako veš v kožichu

Jako veš v kožichu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536497/bmid_jako-ves-v-kozichu-661e2d36b62fd.jpg 4 148 148

Josefína Divíšková série

NOVÝ PŘÍPAD SVÉRÁZNÉ UČITELKY JOSEFÍNY DIVÍŠKOVÉ A ŠARAMANTNÍHO KOMISAŘE TVRDÍKA... Co může být krásnějšího než Vánoce na malém městě? Brod se choulí pod sněhovou nadílkou a místní ochotnický spolek chystá novou divadelní hru. Hanlivý nápis na zdi radnice a nehoda na jevišti však spustí sled událostí, které vyústí ve smrt dvou herců. Kdo nenávidí starostku Miroslavu Dostálovou? Kdo sabotuje divadelní zkoušky? Kdo a proč se rozhodl zavraždit dva členy místního souboru? A jak se vším souvisí zchátralý dům v Prubířské ulici? Tyto otázky nedají spát učitelce Josefíně Divíškové, která se rozhodne přijít celé věci na kloub. K nevelké radosti komisaře Tvrdíka a celého policejního sboru. A když se do celé záležitosti navíc připlete Tvrdíkova nesnesitelná teta, jíž je Josefína pověstným trnem v oku, musí se svérázná učitelka se vším vypořádat. A jak jinak než s důvtipem, šarmem a humorem jí vlastním.... celý text

renefer
21.10.2022 4 z 5

Teta Tvrdíková je super, takovou bych taky chtěla :) Jinak se mi tato série líbí čím dál tím víc, člověk se u toho opravdu pobaví, vůbec, když to poslouchá jako audioknihu.

Jirikk
20.10.2022 2 z 5

Za mne to byla zatím nejslabší kniha ze serie o josefině.. Začátek se hrozně tahnulo, chvílema to bylo zmatený ale pak se kniha rozjela.. Víc mne zajímaji postavy v knize než samotný detektivní příběh..
Bavila mne Tvrdíkova teta a líbila pravá nefalšovaná ženská rvačka...
Jinak naprosto tragická obálka, která knihu nemuže prodávat nahodným zakazníkum v knihkupectví..

moničina
16.10.2022 4 z 5

Vtipné ako vždy. Jediná moja výtka sa týka motívu, ten bol nevierohodný.

JanaDor
15.10.2022 5 z 5

Líbí se mi autorčin styl, její lehký ironický humor a trefně vyobrazené postavy, které vám připomenou nejednoho známého. Do toho je tu vánoční atmosféra a záhada vraždy, kde máme více podezřelých. Prostě je to fajn příběh. Mě pobavil .

alnahu
22.09.2022 4 z 5

Další vtipná oddechovka s detektivní zápletkou, odehrávající se o Vánocích.Opět se setkáme s Josefínou -svéráznou učitelkou ,která se i v tomto díle plete do policejní práce z čehož komisař Tvrdík nemá vůbec radost,ale to jí vůbec nevadí.Již čtvrtá kniha ,kterou jsem od této autorky přečetla a pokaždé mi její humor pobaví.

alzbeta4340
18.09.2022 5 z 5

Rozhodně mě tohle pobavilo, Josefína byla v ráži a s Tvrdíkem to vypadá nadějně. Tentokrát uznávám i detektivní linku, našla jsem v motivu i vyřešení i trochu logiky :-).

NannyOgg24
10.09.2022 5 z 5

Josefínu miluji. Je to moje krevní skupina. Vždy se dobře pobavím.

katka.oo
03.09.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale všechny knížky s Josefínou se mi moc líbí a miluju je, vtipné, příjemné odreagování, pohodové čtení, těším se na pokračování.

Janda777
01.09.2022 5 z 5

U knížky jsem se zasmála, odpočinula si a těším se na další díl.

Honzin
27.08.2022 5 z 5

Tato knížka by snad měla být povinnou četbou. Akorát nevím kde, asi v předmanželské poradně. Už mi dlouho chyběl autorčin humor.

lucakuca
25.08.2022 5 z 5

Za mě nejlepší z celé série.
Neuvěřitelné. Vzestupná tendence u této krimi srandy z maloměsta, kde vlastně tak o zločin vůbec nejde. Hlavně pobavit. A to se podařilo.
Žádné složitosti, oddechovka, dovolenková senzace.

"Za nimi stála Divíšková a měla na obličeji celer. Vzápětí připajdala Kociánová - ta si pro změnu vyndávala ze záňadří mrkev a z z ofiny ji vypadl kousek brambory. Otočil se s pochybnostmi na Tvrdíka. 'No co, holky vaří,' usoudil komisař. "

douchova11
21.08.2022 5 z 5

Skvělá odpočinková detektivka

happy-smile
20.08.2022 4 z 5

Na novou Josefínu jsem se moc těšila. Bohužel ubírám jednu hvězdičku, protože mi trvalo dlouho se do knihy začíst. Hodně postav a pořád se spolu tak nějak dohadovaly jako na pavlači. Po vraždě se to konečně trochu uklidnilo a člověk se konečně mohl zase soustředit na humorné detektivování.

Bettinka
07.08.2022 2 z 5

První přečtená kniha této autorky a bohužel asi půjdu proti proudu a poměrně vysokému hodnocení. Myslím, že výborná kniha pro starší čtenáře, především asi babičky, které hledají pohodovou, nenáročnou knížku na víkend, myslím, že je velice pobaví a potěší. Mně ale přišla, s ohledem na věk autorky a vlastně i hl. hrdinky Pepiny, tak nějak podivně starosvětsky infantilní.. Navíc na mě postava Josefíny chvílemi působila dost škodolibě a to mi do té ‘povedené taškařice’ vůbec nezapadalo. Nejvíce bych přirovnala asi k seriálu Taková normální rodinka, ale pouze co do množství postav a ztřeštěnosti.
Pro mě špatný výběr, ale nezatracuji. :)
Co jsem opravdu velmi ocenila byla naprostá absence překlepů a chyb a příjemné grafické zpracování.
Po přečtení darováno do nemocniční knihovny, akorát tak jednohubka na pětidenní hospitalizaci.

Vesmich
04.08.2022 5 z 5

Tento příběh mi přišel ze všech nových ten nejpovedenější! Vztahy uvnitř ochotnického spolku jsou zábavné, Josefína se k tomu zase přimotala, jak je jejím zvykem, ale celkem logicky, Mirka má trable a Tvrdík boduje. Nová postava v podobě Václavy je úměrně děsivá a slovní potyčky mezi ní a úplně každým, jsou příjemně osvěžující.

TeaPeter
02.08.2022 3 z 5

Tenhle díl se mi až tolik nelíbil jako ty počáteční. Už se dostal do polohy absurdní frašky - kam se hrabou Naši furianti - a to už bylo trochu moc. Hvězdičky dávám za moudra Pepíkovy babičky - ta mi duši oblažila jako vždycky.
P.S.: Rodinné vztahy mohou být hodně spletité, ale přišlo mi, že autorka dost plavala v tom, jak se komu uvnitř toho propletence říká, že ano?

tami1
11.07.2022 4 z 5

Zimní bláznivý příběh ze zasněženého Brodu má kouzelnou atmosféru, která je knihám paní Rejfové vlastní.
Kromě nápaditého příběhu mě vždy odrovnají příjmení, která autorka trefně přiřazuje svým literárním postavám a výborně tím dotváří jejich charaktery (Tvrdík, Žemlička, Štětináč, Mudr. Smažený...). Příprava bramborového salátu, rvačka s Irenkou a prohrabávání popelnic, patří k těm částem, u kterých jsem se i přes nechápavé pohledy okolí, smála nahlas.

Besa
10.07.2022 5 z 5

Úžasné, ako vždy, prečítané jedným dychom. Zamilovala som si túto sériu, pohodovú Jozefínu, upätú Miroslavu, Tvrdika, všetkých. A už teraz sa teším na ďalší diel.

Acnaj
06.07.2022 4 z 5

Opět zábavný díl.... Tento mě dokonce bavil nejvíc...

Avila
30.06.2022 5 z 5

Zase skvělé oddechové a pohodové čtení s Pepinou na které se každoročně těším až si ho budu moci přečíst. Skvělé odreagování po třinácti hodinách v práci kdy cestou domů už vás můžou rozesmát jen moudra od babičky..... :)