Jako kus masa!

Jako kus masa! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444684/mid_jako-kus-masa-oyr-444684.jpg 4 72 37

Nic netušící dívky jsou uneseny z chebského nádraží, když se chystají nastoupit do vlaku. Ocitnou se v prostředí, které nenáleží lidskému světu, ale peklu. Jejich sebevědomí je těžce otřeseno nebývale krutým jednáním. Jsou jen masem na prodej. Věcmi, co nemají žádnou cenu, neboť se dají snadno nahradit. Nezbývá nic jiného, než se podrobit vůli pánů pasáků a trpělivě snášet příkoří. Vykonávat s naprostou poslušností příkazy, aby tak unikly nesmírnému utrpení či ho mnohdy jen zmírnily. Žít a utéct to je jejich vidina pozemského ráje. Vrátit se do míst, kde není bolest, kde člověk člověku jen tak z ničeho nic neubližuje. Zatím je to jen boj o přežití. Smrt přichází jako duch a bere si své oběti. Neptá se, jestli může. Svoboda je velký letící nedostižný motýl. Muži - až do konce života se před nimi budou třást. Pro ně jsou to pasáci a prasata, co se na nich ukájejí. Už tu není místo pro lásku. Je jen potřeba jíst a pít. Všechno, co v sobě neslo smysl života a jevilo se jako krásné, umřelo navždycky.... celý text

braunik
09.01.2020

Mám neskutečnou radost, že je kniha opět k dostání! Sehnal jsem ji v knihkupectví Kanzelsberger ve Varyádě v Karlových Varech! A mají tam i další knihu autora Jako kat. :)

Nikusscha
02.12.2019

Já se už předem omlouvám, ale knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože to se opravdu nedá. Knihu jsem bohužel/ bohudík nedočetla a dost možná ani nedočtu. Kniha je velmi krutá a trýznivá. Je to velmi emotivní, citlivý a krutý příběh, který vypráví o mladých dívkách nucených k prostituci. Mnohdy jsou ty detaily tak nechutné, až se mi zvedal žaludek. Raději se nechci ani domýšlet jestli je to podle skutečnosti či nikoli. Doufám, že je to pouze fikce, protože potom bych už nemohla mít klidný spánek.
Je hrozně těžké tuto knihu zhodnotit... mohu je poradit, že KNIHA NENÍ PRO CITLIVÉ A SLABÉ POVAHY! Takže pokud máte slabý žaludek nebo povahu tak ji raději ani nečtěte.
Vyskytuje se zde mnoho postav a jelikož je kniha psaná hovorovou češtinou tak jsem občas ztrácela v postavách, kdo kdy mluví, myšlenky apod.
Na tohle téma jsem už četla docela hodně knih, ale žádná nebyla ani tak z poloviny nechutná jako tato.

VelMi
05.11.2019 5 z 5

Je to jedna z nejděsivějších knížek, které jsem kdy četla..
Po několika letech je ale opět k dostání!! Sám autor ji nechal znovu vydat, bohužel se nedá koupit v běžném knihkupectví, ale dá se objednat přímo od autora (hledejte na facebooku stránku "Jako kus masa", tam máte více informací).

jari0417
12.10.2019

mam vsechny tri ,jednou to bude pekna zbirka a o pravostech pribehu si spekulujte jak chcete ziju v KV celej zivot a neco sem o tom slisel driv nez sem vedel ze nejaka kniha existuje ,mam ji
asi 8 let a uz tenkrad nebylo lehky ji sehnat .Cteni zdar knihomolove

Bella09
01.12.2018 1 z 5

Bohužel jsem knihu nedočetla. Nevydržela jsem tolik násilí a perverze.

eva9748
27.09.2018 4 z 5

Drsné čtení, že je kniha podle skutečné události je děsivé.

Sofie75
13.06.2018 1 z 5

Knížka mě zajímala už jen proto, že je z místa kde jsem žila 38 let. Bohužel se přiznám, že prostřední část jsem tak trochu vynechala, jelikož mě děsila vulgarita a perverznost. Puritánka nejsem, ale mám ráda knihy pro relaxaci a tato kniha mě děsila a nebylo mi z ní moc dobře.

LadyCharlene
25.04.2018 2 z 5

Nutno podotknout, že nikde není žádná oficiální zmínka o pravdivosti tohoto příběhu. Udělat z Karlových Varů semeniště zločinu, mezinárodní spojku prostituce, hnízdo mafiánů a podzemní bludiště krápníkových jeskyní, podle popisu té "jámy" jsem čekala, kdy se holky prohrabou na Vřídelní kolonádu. No, nedivte se mi, že jako člověku, který ve Varech žije přes dvacet let se to jeví jako pořádné sci-fi.
Hnus střídá hnus, jedna zvrácenost následuje druhou. Když už si myslíte, že nic zajímavějšího přijít nemůže, tak přijde zoofilie, pornografie, těhotenství nezletilé a lesbička. Čtenář nemá ani dost prostoru seznámit se dokonce i s hlavními postavami, protože hned od první kapitoly začíná utrpení. Po osmdesáti stranách jsem si jen nedočkavě říkala: "Tak už zdrhněte nebo umřete..."
Celá kniha poukazuje na krutost lidí a ke konci na "špatnou politickou situaci" - stokrát omílaná písnička "To za komunistů..." a "Politici nic nedělají..." nebo "Policie je na nic..".
Tato kniha byla přeplněná tolika odpornostmi, až ten příběh prostě nemůže vyznít opravdově i kdyby byl, ať už se autor snaží sebevíc.
Ale je tedy fakt, že i po měsíci ji mám v živé paměti.

Hellsbells
23.08.2017 5 z 5

Hodně drsná knížka, při které vás bude zaručeně mrazit.

Kryssova
18.06.2017 5 z 5

Náhodou se mi dostala do ruky, přečetla jsem jí na jeden nádech a chtěla bych jí vlastnit :) prosím, kdo jí má, koupím jí :)

Merlinwomen
31.01.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem ráda. Je opravdu čtivá. Měla jsem hrůzu v očích při čtení jejích řádků, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout.

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Děsivé, zvrácené, nechutné a velice ale opravdu velice reálné. Spolu s Carcaterrovými Spáči nejvěrnější obraz lidských prasat.

rockverun
19.01.2015 5 z 5

Masakr knížka..

Kampino
24.10.2014 5 z 5

K přečtení této knihy jsem se odhodlávala skoro rok, ze strachu co se dočtu. Bolest, strach, beznaděj proti odhodlání a neutuchající naději na svobodu.

anoti
20.01.2014 5 z 5

Musím přiznat, že knihu jsem četla před 10lety a do teď na ni nemohu zapomenout.Velmi silně se mi vryla do paměti a to nejen pro nechutně detailní popis všeho co ty dívky museli prožít.Byla to kniha, která mě prvně vrhla do hnusné reality dnešní doby.

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Knížka, po které jsem se nějaký čas bála vylézt ven. Nechutné, děsivé. Holek mi bylo neskutečně líto a měla jsem až vztek, když jsem četla, jak s nimi bylo zacházeno.

RockMartina
23.10.2013 5 z 5

Jedna z nejděsivějších a nejnechutnějších knih, co jsem kdy četla...