Jako kus masa!

Jako kus masa! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444684/mid_jako-kus-masa-oyr-444684.jpg 4 72 37

Nic netušící dívky jsou uneseny z chebského nádraží, když se chystají nastoupit do vlaku. Ocitnou se v prostředí, které nenáleží lidskému světu, ale peklu. Jejich sebevědomí je těžce otřeseno nebývale krutým jednáním. Jsou jen masem na prodej. Věcmi, co nemají žádnou cenu, neboť se dají snadno nahradit. Nezbývá nic jiného, než se podrobit vůli pánů pasáků a trpělivě snášet příkoří. Vykonávat s naprostou poslušností příkazy, aby tak unikly nesmírnému utrpení či ho mnohdy jen zmírnily. Žít a utéct to je jejich vidina pozemského ráje. Vrátit se do míst, kde není bolest, kde člověk člověku jen tak z ničeho nic neubližuje. Zatím je to jen boj o přežití. Smrt přichází jako duch a bere si své oběti. Neptá se, jestli může. Svoboda je velký letící nedostižný motýl. Muži - až do konce života se před nimi budou třást. Pro ně jsou to pasáci a prasata, co se na nich ukájejí. Už tu není místo pro lásku. Je jen potřeba jíst a pít. Všechno, co v sobě neslo smysl života a jevilo se jako krásné, umřelo navždycky.... celý text

julifox3
15.03.2024 odpad!

(SPOILER) Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti a upřímně nevím, co si mám myslet, nechápu zdejší vysoká hodnocení. Umělecká hodnota - nula, pokus šokovat čtenáře - úspěch zaručen.
Popis erotických, potažmo pornografických a násilných, brutálních scén také jistě patří do literatury a nevadí mi si o nich číst, když mají patřičnou úroveň, ale v autorově pojetí mi to vše přišlo velmi laciné a psané perem nedo*ukaného teenagera, který na papíře zhmotnil své parafilní fantazie, což ve mně vyvolává pochybnosti o "spisovatelově" duševním zdraví. Další věcí jsou pak všelijaké těžko uvěřitelné absurdnosti (např. náhlá smrt lékaře; vysílené polomrtvé dívky se prokopávají tunelem; paní bydlící v jedné z lepší částí Varů je brzy ráno venku, aby mohla vybírat odpadkové koše; dívky po útěku vesele nakupují na Masaryčce a vůbec je po všem tom prožitém zlu nedostihne žádné trauma) nebo naopak prapodivná stylistika (dívka nadává česky, protože německy neumí; umí se chovat obzvlášť něžně, patrně za to vděčí tomu, že je lesba).
Tuto českou variaci na 120 dní Sodomy pokládám za skutečný literární škvár. Příběh se udát mohl, v 90. letech se dělo ledacos, ale v autorově pojetí se jedná o neskutečnou slátaninu. Jedna hvězda za odvahu být kontroverzní.

Aghatte
19.02.2024

HNUS, VELEBNOSTI.
To je nejtěžší sadoporno v přímém přenosu.
Člověk degradován na předmět k použití. A co nejvíce možným zrůdným způsobem.
Je lidstvo takto zvráceno? Opravdu potřebují muži ty dívky utýrat nemyslitelnými způsoby? Četla jsem už hodně, ale toto....
Pardon, ale dávat tomu hvězdičky...

NymphMaeve
19.07.2022 4 z 5

Tušila jsem do čeho jdu a očekávala skutečně silný příběh na velmi silné téma. Silného tématu se mi rozhodně dostalo, občas se mi ty hrůzy už nechtělo číst. Na druhou stranu silný příběh to až tak moc nebyl a to z důvodu, že autor všechny ty hrůzy vypráví stylem, jako by si šel koupit cigarety na roh ulice. Vše jede hrozně rychle, bez pauz se to na čtenáře hrne a občas jsem měla pocit, že dvě tři stránky byly psány jednou větou. Jsou tam popsané děsivé věci, o kterých většina z nás nezvládne ani uvažovat, ale styl popisu ubírá na té atmosféře i možnosti se vcítit do děje. I přesto je to velmi silná kniha a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Snad budou jiné knihy od autora trochu méně odosobněné.

viweb
28.08.2021 4 z 5

Dobré, zajímavé téma pro mne zvláštní zpracování. Hnus a hrůza kam se podíváš. Smíšené pocity. Já opravdu nevím. Myslím si ale, že je to čtení pro silnější povahy.

ipkkk
25.06.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Napínavý, hrůzostrašný příbeh unesených holek z Karlovarského kraje. Je to napsáno čtivým, jedoduchým stylem, ale samotný obsah se nečte lehce. Je to jedna z těch knih, po které se bojíte usnout, abyste neměli noční múry. Dám si chvíli oddech a půjdu na další Straussovo knihy.

Baja333
16.05.2021 4 z 5

Během čtení mne bolela nejen duše, ale i celé tělo. Napsáno v tak děsivém a sugestivním detailu..... Po přečtení se nemohu zbavit myšlenky, zda dívky které vídáme v tv jako pohřešované, právě teď neprochází stejným utrpením jako v knize. Je to vůbec možné?!

Nibiru
04.04.2021 4 z 5

Kniha si nebere servítky a s brutální syrovostí seznamuje čtenáře s jedním druhem zločinu, který bohužel ve světě nabývá stále větších rozměrů - sexuálním otrokářstvím, únosy dívek a žen za účelem donutit je provozovat prostituci za nelidských podmínek, aby na nich jejich pasáci mohli vydělávat obrovské peníze. Příběh je to otřesný a jenom pro silné povahy. Já snesu hodně, ale místy to i pro mě bylo "silné kafe". Především si myslím, že v reaálu by takové zacházení nemohla ani jedna dívka přežít, určitě ne ve zdraví, ať už tělesném nebo duševním. Jejich "ubytování" v katastrofálních podmínkách, neustálé zvrhlé mučení a bití ze strany "otrokářů", fakt, že byly buď neustále zraněné nebo pod drogami a bez přístupu k potřebným lékům, už to samo o sobě vylučuje jejich dobrý fyzický stav, přestože byly mladé. Byly vystaveny permanentnímu stresu a strachu, nadto několikrát denně znásilňovány různými mužskými devianty ,a všechny tyto faktory mají v dlouhodobém působení na organismus destruktivní vliv.
Jako příklad toho, jak může tato "odvrácená strana naší reality" vypadat, jak funguje svět prostituce, násilí, mučení a zvráceností všeho druhu, je kniha poučná a je dobře, že ukazuje tyto děsivé věci, které si normální člověk jen stěží umí představit.
Mně osobně však nejvíce vadily dvě věci: příliš useknutý konec a příliš vulgární a drsná mluva zajatých dívek. Že tak mluvili jejich věznitelé. to beru, byli to nelidské hyeny. Ale ty dívky většinou pocházely z normálního prostředí a to, že mluvily hůř jak dlaždiči, to mi tam nesedělo.
Naopak mě zaujal nápad s podzemním labyrintem chodeb, které se nacházely pod domem, kde byly vězněny. Pokud je to z geologického hlediska možné, a pod Karlovými Vary se takové jeskyně nacházejí, jeví se mi myšlenka, zakomponovat tuto kulisu do příběhu, jako výborná.

veronika5406
13.10.2020

Tato kniha byla první, kterou jsem od pana Strausse četla a smekám před ním, protože napsat něco tak příšerného, to chce kuráž. Člověk aby to přečetl, musí být tak trošku zvrácený, ale pravdou zůstává, že ne vše co na světě existuje je krásné.
Právě to mě jako čtenáře doslova nutí přečíst další a další knihy od pana Strausse, protože je dobré podívat se i do toho zvráceného a ošklivého světa.
Konečně spisovatel, který se nebojí předložit lidem skutečnost!!

aninka68
13.10.2020 5 z 5

kniha přečtená jedním dechem. Člověk přemýšlí, jestli je to skutečnost nebo smýšlení. Doporučuji

Jarmila97
11.10.2020 5 z 5

Kniha mě hodně zaujala už tím že se jedná o město kde žiju. Dej knihy je opravdu drastický a je spíš epro čtenáře se silnou povahou ale jinak je to zajímavé a až šílené jaké odpornosti se dějou

rajcatko
14.08.2020 5 z 5

Knize dám 5 hvězd. Z jednoho prostého důvodu. Vyvolala ve mě silné emoce a na příběh, který v sobě ukrývá nikdy nezapomenu. Že jsou to převážně negativní emoce? Takový je život. Není všechno krásné. Ale to neznamená, že knihu odsoudím, nebo odložím. Ať už je příběh skutečný nebo ne, vypovídá především o síle a boji přežít. Já v tom našla inspiraci bojovat. A to dokáže jen málo knih.

Syny007
07.08.2020 4 z 5

Velice čtivá kniha. Chvilkami jsem velice obdivoval autora za jeho vykreslení děje se všemi detaily. Kniha není určena dle mého názoru slabším povahám. Rychle se posouvající děj.

petrarka72
06.08.2020 4 z 5

Viděli jste film Hostel? Tak tohle je ono - a ještě mnohem horší. Zážitek vskutku masakrózní, zpráva o žumpách v duších i těch konkrétních od autora, co umí psát šokantně. Seznámit se s ním netoužím... ale další knihy si po čase dám.

Hanuja
23.06.2020 2 z 5

Velmi, velmi drsná kniha.

Terry11
10.06.2020 odpad!

Skoncila jsem zhruba v jedne třetině, to prostě nevydycham. Ten spisovatel musi byt zvrácený. Mozna se to děje, ale tim spíš o tom nechci ještě cist. Raději bych se dovedela, že byli ti úchylní parchanti popraveni.

Ctenar1202
10.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Jakou napsat recenzi na knihu, která byla tak....tak brutální, zvrácená, tak...no já snad ani nemůžu popsat co jsem četla a jak moc to se mnou zamávalo.
Je možný, aby se v Česku odehrávalo něco tak obludně hnusnýho? Takové brutálnosti na dívkách?

Nemohu uvěřit, že je to podle skutečnosti. Vždyť takové nelidské zacházení, týrání, znásilňování v našich končinách?
Tahle kniha je jen pro hodně, hodně silné žaludky a povahy. Na tohle čtení nikdy nezapomenu....

anet8843
18.02.2020 2 z 5

Knihu jsem zvládla přečíst na jeden zátah. Už od počátku mi trochu vadilo zjednodušené vyprávění, postavené především na dialozích. Vulgarity byly na místě, ale prostě takové to vodsať atd. se mi nečetlo nejlépe, ale rozumím tomu v rámci žánru. Celkově mi příběh a popis situacích připomíná BDSM porno povídky. Kvalitu to žádnou moc nemělo - uměleckou ani výpovědní, prostě snaha větvit na sebe odporné obrazy se snahou prostě a jen šokovat. To mi nějak nestačí. Autor si zjevně tak trochu pohrál s vlastními zvrhlými fantaziemi a hodil to na papír, no proč by ne, ale chtělo by to nějakou formu na úrovni. Co musím uznat, tak pár scén bylo hodně za čarou i na mně, což se nestává, takže jako jo, tohle zvládl, to jsem nečekala.
Za mě podprůměr.

bedkniha
15.02.2020

Dlouho jsem tuto knihu sháněla a koupila jsem i další knihy tohoto autora. Nečekala jsem takto drsnou knihu, i na mě to bylo hodně.... musela jsem si dělat při čtení pauzy, abych to rozdejchala, proto raději hodnocení neudělím....ale neznamená to, že by kniha byla odpad. Stále se nemůžu dopátrat, jestli je kniha podle skutečných událostí ????? Je mi moc líto těch dívek a holčiček, protože tam nebyly dobrovolně :-((

deniska0792
14.02.2020

Každopádně asi proto,protože si to nedokážu na 100% představit jako třeba rodiče dětí. Taky se mi na některých místech udělalo špatně a bylo mi na zvracení. Občas sem nechápala i když to bylo dost jasně napsané. Je mi to líto. Ale takových sviní se nikdy nezbavíme.????

deniska0792
14.02.2020

Asi jsem divná. Ale tak nějak sem čekala, že to takhle dopadne. Moc mě to nezasáhlo tak jako Bára,která semnou zamávala víc než tohle. Kdysi jsem viděla jeden film kde bylo přesně to co je v téhle knížce. Samozřejmě,je to mazec,je to odporný,je to hnus co se dělo. A možná i doteď někde děje sice možná o trochu míň ale stejně. Teď je otázka jestli někdo nakonec šel do baráku a prohledal ho jenom aby se potvrdila všechny ty svinstva. Jenže kdysi to bylo jiný než teď. Každopádně mě opět zahrnují tolik otázek,které se nedovíme.