Jako dech

Jako dech https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496586/bmid_jako-dech-wIz-496586.jpeg 5 9 4

Příběh první lásky a věrného kamarádství jednoho horkého léta v šumavském pohraničí 80. let. Prdelka a Bratr žijí u babičky komunistky a dědečka skláře. Otec jezdí na montáže a maminka vyměnila rodinu za život s kariérním funkcionářem. Kluci poznávají Holku a jejího mladšího brášku – Kuře. Ti pobývají na Samotách u prarodičů, rodiče se jim totiž nevrátili z dovolené v Jugoslávii. Děti za nimi nesmějí. Začíná prázdninový příběh plný slunce, vody lipenské přehrady, dobrodružství, nesmělých dotyků, ale i normalizační nehybnosti a zatuchlosti.... celý text

Dae
01.01.2023 5 z 5

Fantastická prázdninová dětská pohoda (zajímavá i kontrastem zájmů různě starých dětí) se ve druhé polovině knihy temně láme a získá až psychologický rozměr. Výborně napsané!

mirek69
18.11.2022 5 z 5

Mistrně napsaná čtenářská jednohubka!

david6273
08.07.2022 5 z 5

"Jako dech" jsem přečetl na jeden nádech. Pro mě je nejhezčí, když autor píše očima dítěte, jelikož jeho pohled na svět je tak nevinný, přímočarý a intenzivní. Příběh jednoho dětství ve složité době, které je převyprávěno krásně jednoduše, jako když teče potůček tam v šumavských lesích. Díky Davide

uzivatel1930
17.06.2022 5 z 5

Krásná knížka - je to jako nasednout do šumavské lokálky a nechat se povozit příběhem. Taková maličkost - a taková literární hostina. Pro mě nejlepší knížka Davida Jana Žáka.

české novely

David Jan Žák