Jako dech přehled

Jako dech https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496586/bmid_jako-dech-wIz-496586.jpeg 5 10 10

Příběh první lásky a věrného kamarádství jednoho horkého léta v šumavském pohraničí 80. let. Prdelka a Bratr žijí u babičky komunistky a dědečka skláře. Otec jezdí na montáže a maminka vyměnila rodinu za život s kariérním funkcionářem. Kluci poznávají Holku a jejího mladšího brášku – Kuře. Ti pobývají na Samotách u prarodičů, rodiče se jim totiž nevrátili z dovolené v Jugoslávii. Děti za nimi nesmějí. Začíná prázdninový příběh plný slunce, vody lipenské přehrady, dobrodružství, nesmělých dotyků, ale i normalizační nehybnosti a zatuchlosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jako dech. Přihlašte se a napište ho.

Marie56
20.05.2024 5 z 5

V knížce malé rozsahem na vás čeká příjemné literární potěšení! Normalizační společenské poměry jsou pozadím pro příběh dvou párů sourozenců. Jejich objevování sebe sama, vztahů i věcí, které ovlivňují jejich život je popsáno s citem, pochopením a bez patosu. Čtení vás nejspíš zavede ke vzpomínkám na vlastní mládí. Určitě se to stane těm, komu bylo -náct v 70tých a 80tých letech. Doporučuji!

Dae
01.01.2023 5 z 5

Fantastická prázdninová dětská pohoda (zajímavá i kontrastem zájmů různě starých dětí) se ve druhé polovině knihy temně láme a získá až psychologický rozměr. Výborně napsané!

mirek69
18.11.2022 5 z 5

Mistrně napsaná čtenářská jednohubka!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jako dech v seznamech

české novely