Jako cool v plotě

Jako cool v plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26323/bmid_jako-cool-v-plote-WVj-26323.jpg 5 257 60

Autorova „druhá prvotina“. Výběr básniček a říkanek, které jsou neodmyslitelnou součástí koncertů Karla Plíhala.

LenkaDv
23.02.2020 5 z 5

Pobavilo :-)

Kryštofka
21.02.2020 4 z 5

Od geniálních veršíků přes veršíky příjemné až k veršíkům, bez kterých bych se obešla.
Na Plíhalovi jsem vyrostla a jeho písňové texty zbožňuji, i jeho skvělou kytarovou techniku, zpěv i osobitý lehce neurotický projev.

VěraČamková
16.02.2020 5 z 5

Úžasné počtení. Spojení s kresbami ideální, kniha je nesmírně vtipná, laskavá a skutečně česká.

Barticek
22.01.2020 5 z 5

Balzám pro duši. Určitě mi přečtení této knížky prodloužilo život minimálně o několik minut!

los
15.01.2020 5 z 5

jazyková virtuozita, originální nápady a osobitý pohled na svět

allebra
12.01.2020 5 z 5

Doporučila bych jako lék na špatnou náladu. Alespoň já jsem se skvěle bavila. Mám ráda texty Karla Plíhala. I tentokrát oceňuji kouzelné hrátky se slovíčky, které vždycky zapadnou tam, kam mají. Knížku výborně doplňovaly ilustrace Miroslava Bartáka.

Broukodrak
17.11.2019 5 z 5

Velice velká dávka slovního humoru, slovních hříček, praštěných rýmů, no a trochu sprosťáren. Nejlepší byly básně jako: Proletěl mi zubr zdí, myslel že to ubrzdí a Uvěznili v cele Brita, třebaže byl celebrita. Moc pěkné.

Hanka_Bohmova
15.11.2019 4 z 5

Plíhala jsem poslouchala už jako školkový mrně z gramodesky, modrý obal, kdo ji pamatujete? :o) Láska na celý život. A protože můj manžel to má podobně, autorovy říkačky v naší rodině zdomácněly. Jsou to hravé rozpustilosti a blbůstky, výtrysky jazykové kreativity, která se nedokáže vyčerpat jen písňovými texty.

Knížku jsem odvážně půjčila i prvostupňové dceři s dovětkem, ať přeskakuje to, čemu nerozumí, že to budou sexuální vtipy. No, musela jsem občas něco vysvětlit, občas zakázat užívání některého výrazu v běžné komunikaci, ale podle toho, co mi cestou na nákup nadšeně předčítala, to byl ve výsledku nápad dobrý :o)

mirektrubak
18.09.2019 5 z 5

„Kráčím domů, slzy roně
tašku plnou třísek,
dal jsem houpacího koně
na nucenej výsek.“

Na Karlovi Plíhalovi mám nejraději ... Karla Plíhala :-)
Zkoušel jsem si představit, jak bych vnímal tuhle sbírku slovních hříček, pokud bych je neměl tak pevně spjaté s osobou jejich autora. Ale to nejde, není možné si je číst a neslyšet při čtení Plíhalův hlas, jeho osobité podání.
Karel Plíhal nejen, že je v práci se slovy skvělý (a myslím si, že to jen vypadá, že napsat podobné čtyřverší je ta nejjednodušší věc na světě) a jeho básničky jsou neodolatelně vtipné, navíc je opravdu velký sympaťák, jeho skromnost, kouzelná sebeironie a vědomá práce s trapností a dětinskostí, to je něco, co naši literárně-hudební scénu velmi osvěžuje. Je to prostě fenomén!

„Projížděl jsem včera Chocní,
z mraků hustě lilo,
mávali mi malomocní
vším tím, co jim zbylo.“

bookemma
27.08.2019 5 z 5

Stojí si za svým
Proto leží
A usedavě pláče

Takových slovních hříček v jednom dílku!!!

Sandalkar
25.03.2019 4 z 5

Cool oddychovka s parádními detaily (papír, ilustrace,...).

Ctv
09.12.2018 5 z 5

Možná pro někoho chvílemi nevkusné, trochu přisprostlé, košilaté, ale to je prostě pan Plíhal a pro mě to vždycky bude umělec v práci se slovy. Miluji jeho písně, které jsou často poetické, snivé a vážné. A miluji i tyhle jeho říkanky, které jsou jim svěžím protipólem.

jana4920
17.10.2018 5 z 5

super relax :-) něco už je trošku trapné, ale jinde jsem se válela smíchy. Jako oddych od každodeního stresu perfektní.

Česneksmedem
31.08.2018 5 z 5

Moc pěkné srandičky. Asi dost z nás má občas takové období, kdy vyplodíme podobné říkačky (dvě z mé tvorby):

Nezdařené svádění

Položil jsem vlahé dlaně,
na obliny ladné laně.
Nadána bojovým duchem,
letím teď zraněný vzduchem.

Ranní záhada

Na posečené louce ležela zmuchlaná košile,
potřísněna zvratky působila vyžile.
Co se tu stalo? Kdo to ví?
Snad hrdlo prázdné lahve a vítr nám napoví.

xxtom
10.05.2018 5 z 5

Milé básničky od pana Plíhala. Přesně takové, jako jeho písničky.

Alíša236
25.03.2018 5 z 5

Snad jediná knížka u které se směji nahlas a to i opakovaně. S úspěchem ji půjčuji kamarádům co mají špatnou náladu a nosím místo kytky do nemocnice.

LadyHip
01.03.2018 5 z 5

Neomrzí, nezklame. Jistojistá vzpruha na špatnou náladu.

HDosoudilová
20.12.2017 4 z 5

Většina básní mi přišla vtipná, občas jsem se zasmála i nahlas. Jiné zase lehce trapné. Každopádně nic složitého, je to dobrá oddechovka na pobavení.

Metcheque
05.12.2017 4 z 5

Velmi inspirativní a hravé básně. Aneb chceš-li v odpůrci poezie vyvolat lásku k básním, řekni mu

Na obloze svítí luna
na staré i mladé
a uprostřed slova kuna
zbylo místo na dé

K dokonalosti snad chybí jen to, že některé z veršů se svou jednoduchostí blíží nápisům na veřejných WC...

vodovodnice
31.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka, člověk furt vybuchuje smíchy, když to čte :-D
" Proletěl mi zubr zdí, myslel, že to ubrzdí"
"Proč se komár mračí, proč zatíná pěstičky? Protože ho v bříšku, tlačí čtyři krevní destičky"

aforismy česká poezie

Karel Plíhal