Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363899/mid_jak-utopit-doktora-mracka-aneb-kone-EAY-363899.jpg 4 46 13

Podle všeho není v Čechách a na Slovensku diváka, který by alespoň jednou neshlédl filmovou komedii Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. A jen málokdo z filmových fanoušků neví, že jde o dílo režiséra Václava Vorlíčka. Méně známým, ale snad ještě důležitějším otcem tohoto příběhu je autor námětu a spoluscenárista Petr Markov. To on si vymyslel svérazný vodnický svět se všemi postavami i základní zápletky. Román který držíte v rukou proto není knížním přepisem scénáře, ale naopak jeho předlohou. Pohádková knížka s osobitou poetikou je doplněna autorovou předmluvou a dvěma zcela novými rozhovory s hlavními protagonisty filmu Libuší Šafránkovou a Jaromírem Hanzlíkem.... celý text

soupik2012
24.04.2024 4 z 5

Tento film patří mezi mé nejoblíbenější a tak bylo jenom otázkou času, kdy provedu knižní srovnání. Vzhledem k faktu, že se kniha od filmu velmi výrazně liší, mohu jednoznačně doporučit tuto knihu každému, komu se líbil film. I když připouštím, že filmové zpracování je lepší nejenom co se hereckého ztvárnění týká, tak také právě díky lepšímu a propracovanějšímu ději. Jak pan Markov sám píše ve svém úvodu, než byl pan Macourek spokojený s finálním scénářem, musel ho hned několikrát přepisovat. Tipuji, že toto knižní zpracování je vlastně prvním scénářem, který pan Markov napsal. Audiokniha je načtena velice slušně a načetl ji pan Petr Litera.

Andrea864
16.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Milá, úsměvná a čtivá knížka, která je jiná než film. Stejné má pouze některé postavy, ale ty mají trochu jiný charakter i vzhled. Tento vodnický příběh mě bavil, jen mě vrtalo hlavou, proč Vodička a Břeťa neztratili svou nesmrtelnost po styku s lidskou ženou, proč se to týkalo jen Jany. Příjemná oddechovka, která stojí za přečtení.

Naďa2411
18.10.2023 5 z 5

Příjemná oddychová humorná vodnická akniha, která je známá více ve filmovém zpracování. Ráda jsem si obsah připomněla a zavzpomínala na herecký výkon Libušky Šafránkové a Jaromíra Hanzlíka. Doufám, že DK přimhouří oko, že v tomto případě upřednostním filmovou komedii. Pěkná pohádka nejen pro dospělé, knihu doporučuji.

rafan65
01.10.2022 4 z 5

Krásná oddechová četba. Děj se odehrává člověku před očima při srovnání knihy a filmu. Filmové zpracování bude vždy asi lepší díky velmi kvalitnímu obsazení herců. Tyto české komedie miluju, nedají se okoukat.

georginaa
06.09.2022 3 z 5

Tak asi jako každý kdo viděl skvělý film, při čtení si připomínal známé herce a hledal tam něco, co by se odlišovalo od filmu. Jenže bylo to tak perfektně natočené, že se nedá odolat ani jednomu dílu. Jak kniha tak i film byly prostě skvělý.

Amneris
28.04.2022 5 z 5

Kniha byla povedená, ale před očima se mi odehrával stejnojmenný film. V tomto případě se mi více líbil film než kniha, ale i tak šlo o milé čtení.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Kniha vs film. Příjemná oddychová klasika. Moderní pohádka pro dospělé. Za mně pěkné i když nostalgické.

Pralinka1910
10.05.2020 3 z 5

Příběh rozhodne není špatný, oceňuji hlavně několik vtipných přirovnání, ale film se mi zda lepší. A to je při mém hodnocení - kniha x film, snad poprve, kdy vítězí film.

Luigi1
29.04.2020 5 z 5

Velmi pěkné oddychové čtení.

Doly10
18.04.2020 5 z 5

Příjemné oddechové čtení.

Sisssi
01.08.2019

Od filmové podoby se hodně liší. Musím říct, že v tomto případě dávám přednost filmu.

Parwana
03.07.2019 3 z 5

Skvělá oddehcovka, ideální k vodě. Z předmluvy úplně netuším, zda byla nejdřív kniha a potom film, ale film jsem viděla dřív a jeho děj se mi líbil o hodně víc než knižní zpracování.

1v8na
07.08.2014 4 z 5

super příběh, ale byl úplně jiný než film

zfilmováno komedie vodníci český film

Kniha Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách je v