Jak tukoni zachránili strom

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tukoni. Poznejte blíže kouzelné bytosti lesa v nové knížce Oksany Bula. Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les — někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho obyvateli hrají, jiní je připravují na střídání ročních období a ukládají zvířátka k zimnímu spánku. Vzpomínáte, jaké trápení měli se zubrem, který chtěl prospat zimu, přestože zubři v zimě nikdy nespí, nebo s medvědem, který zase za žádnou cenu nechtěl jít spát? Jedním z tukoňů je i Tuláček. Poznáte ho snadno podle batůžku — vypadá jako žalud. Jen tak si chodí lesem a navštěvuje přátele. Zrovna dnes si chtěl dát čaj se svým přítelem stromem. Jenže v noci byla veliká bouřka a stalo se něco ošklivého. Poradí si s tím Tuláček i ostatní tukoni? Pro děti od dvou let i všechny milovníky knížek Zubr si hledá hnízdo a Medvěd nechce jít spát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398805/jak-tukoni-zachranili-strom-3Vu-398805.jpg 4.519
Orig. název:

Tukonì - meškanec‘ lìsu

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Jak tukoni zachránili strom

Přidat komentář
Hoshi
24. března

Další kniha od této autorky do sbírky a opět nádherné ilustrace z Tukoního světa. Tukoni jsou zvláštní stvoření, která se s láskou starají nejen o všechny tvory, ale také o les. Snad se dočkáme i dalších knih z tohoto krásného světa :)

Dragell
04. března

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha dítěti předává myšlenku, jak jsou stromy důležité, jsou to naši přátelé a je potřeba jim pomáhat a chránit je. To vše skrze příběh Tuláčka, který chce navštívit svého kamaráda strom, ale zjišťuje, že se mu něco přihodilo.

lushi
09. února

Opět nejroztomilejší ilustrace, ale tentokrát je vyprávění trochu slabší. Nebo na druhou otevřenější vlastním interpretacím. Záleží, jak se na to díváte :)

Terata
08. února

Úsměvná a roztomilá dětská kniha♥

aydam
06. února

Nejméně textu v porovnání s medvědem a zubrem.

Autor a jeho další knihy

Oksana Bula

Oksana Bula
ukrajinská, 1989

Kniha Jak tukoni zachránili strom je:

v Přečtených23x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených3x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit6x