Jak se dobře cítit mezi lidmi

Jak se dobře cítit mezi lidmi https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128463/jak-se-dobre-citit-mezi-lidmi-128463.jpg 4 8 2

Příklady a náměty z oboru psychologie se snaží poskytnout pomoc i povzbuzení při řešení životních problémů. Autoři nepředkládají čtenářům hotové a za všech okolností fungující recepty, nýbrž podněty doplněné konkrétními příklady z praxe, na základě kterých by měl člověk hledat vždy vlastní, jemu nejlépe vyhovující řešení. Velký důraz je kladen zvláště na převzetí odpovědnosti za svůj život, kdy je třeba nespoléhat se na druhé, ale snažit se vyrovnat s danou situací sám. Autoři svoje rady opírají především o transakční analýzu, zakládající se na teorii učení, podle které je člověk schopen vystupovat ve třech podobách: jako rodič, dospělý a dítě. První část knihy obecně rozebírá psychosociální problematiku, druhá polovina je věnována tématice asertivity a zdravého sebeprosazování.... celý text

petaSk
03.03.2014 3 z 5

Kniha je to čtivá a podnětná. Nicméně spousta informací je opsaných z knihy Co řeknete, až pozdravíte, od Erica Berna a možná dalších, které jsem nečetla. A jako u jiných knih, které opisují i tady jsem měla pocit, jakéhosi dogmatu, který autor nastavuje. Tvrdí "je to tak a ne jinak. A pokud to tak máte jste zralý nebo nezralý". Neponechává žádné místo pro ty, kteří to mají jinak a jsou spokojeni. Nevím, jestli je to kvůli vlastnímu přesvědčení nebo že se autor bojí odchýlit od tvrzení ze zdrojových knih. I přes tyto výtky doporučuji si knihu přečíst, protože podává základ transakční psychoanalýzy a pomáhá myslet jinak. Je třeba si ale zachovat vlastní úsudek a za každou cenu nevěřit, že "psaná informace je vždy pravdivá".

petr33
21.09.2013 4 z 5

kniha velmi kvalitní, odborná, plná příkladů z praxe, navíc psaná srdcem... což nepřekvapuje, podívá-li se člověk na portrét autora:)