Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457370/bmid_jak-prezit-sveho-muze-fez-457370.jpg 3 549 167

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

ugisha
08.04.2022 5 z 5

Přišla mi lepší než Coura, kterou jsem četla dřív. V každém případě ale oboje můj šálek kávy, vtipné, ze života, moc mě to bavilo! Samozřejmě to není žádná vysoká literatura, ale oddychová knížka. Jako plus hodnotím náhled do života herečky. Parádní!

evik2710
07.04.2022 4 z 5

Pěkná oddechovka trochu moc vulgární ale pěkně se čte

Juvka
04.04.2022 4 z 5

Tato kniha mě osobně docela i bavila. Byla vtipná, dobře se četla. Příběh je ze života. Taková oddechová literatura :-)

dasenka
22.02.2022 odpad!

Titul nešlo dočíst…….

myšpa
16.02.2022 3 z 5

Děj dobrý, až na ty prciny a luliny. To mi fakt vadilo.

Lenka541
15.02.2022 3 z 5

Dvakrát jsem ji měla v ruce a zase odložila kvůli jiné knížce. Nakonec jsem ji zkusila přečíst a bavila mě. Nic velkého jsem od ní ani nečekala a o to víc jsem se zasmála. Prostě bláznivá oddychovka ke kávě nebo ke dvojce červeného.

zuzu8480
04.02.2022 3 z 5

nu....takové pohodové. nenadchne, neurazí. podruhé se k ní vracet nemusím. čteno v rámci čtenářské výzvy

monik84
15.01.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, jednalo se o lehké a zábavné čtení .

zp87
08.01.2022 4 z 5

Mě to bavilo. Uznávám, že šlo o jednodušší čtení, ale těšila jsem se na to. Možná jsem takovou jednoduchou oddechovku zrovna potřebovala. A taky přečíst si něco od české autorky, z českých reálií. Herecké prostředí je pro mě zajímavé a u čtení jsem se často pobavila. Trochu mě překvapuje odvaha autorky, předpokládám, že panu Drábkovi se knížka moc nelíbí... Absence přímé řeči mě zprvu taky trochu dráždila, ale zvykla jsem si poměrně rychle. To hůř jsem si zvykala na Šedivku, ta mě chvílemi i iritovala.
Rozhodně si přečtu i druhý díl.

lucie5503
08.01.2022 4 z 5

Pohodovka

Ja.Yitka
07.01.2022 1 z 5

Nazdar prcino Lulino!
Od začátku mi bylo jasné, že to je mimo žánr který standardně vyhledávám. Po velkém nadšení švagrové se ve mě ale probudila zvědavost. Upřímně, kdybych nebyla ovlivněna doporučením očekávajícím zpětnou vazbu, knížku bych zcela jistě odložila velmi rychle. Inspirace a pokus o variaci na český Sex ve městě a 50 odstínů šedi je zjevná (to jsem teda taky nečetla, ale taky jsem tomu dala šanci), především těch sexuálních scén tam je dost, ale víc než vzrušující mi přišly úsměvné, ale nemám moc s čím porovnávat a nejsem cílová skupina. Co se týče vulgarit myslím, že debžot (tenhle výraz jsem neslyšela od ZŠ :D), šulini, prciny, frndičky a buchtičky nikoho moc pohoršit snad nemohly :) Chybějící uvozovky jsem postrádala hodně a psaná forma šišlající dcery mě vyloženě bolela do očí. Závěrem ale i něco pozitivního - v pár situacích, spíše v druhé části knihy, jsem se párkrát zasmála a podívala jsem se trochu do života a myšlení (v té době) začínající české herečky. Ještě se někde musím podívat co na to říkal pan Drábek, myslím že z velké části byla knížka autobiografická, což bylo také zajímavé.

Alice1974
27.12.2021 2 z 5

Ze začátku jsem byla dost zděšená, myslela jsem si, že takhle si představují myšlení žen muži, ale že by takto smýšlela žena (autorka) o ženách (hrdinkách), to mě nenapadlo. Dost to zapadá do stereotypů a že by ženy takhle vnímaly sex? Celé mi to přijde, jako kdyby to psal chlap, který neměl možnost poznat ženy a čerpá z porna a ze seriálů a ze svého vlastního přání (aby ženy byly slepice a chtěly sex stejně jako on a každý ráno se trápily s tím, co na sebe a snažily se zalíbit mužům). Do plusu musím říci, že ten vztah s dcerou tam byl moc hezky vykreslený. Styl psaní se mi také líbil, chybějící uvozovky mi nevadily. Vadily mi vulgarismy do spisovné češtiny. Líbilo se mi to rozmlouvání sama se sebou.

PetraBery
18.12.2021 3 z 5

Oddechová knížka o herečce Lucii, která se jako svobodná matka snaží vrátit po mateřské do práce a najít toho pravého. Četlo se to dobře, i mně vadila absence uvozovek a na můj vkus byla kniha až moc vulgární, klidně bych v některých případech ubrala.

ivanie_
07.12.2021 2 z 5

Jak přežít svého muže je oddychovka. V hlavní hrdince někdy poznáte sebe sama nebo jednu ze svých kamarádek, na některých stranách se možná začervenáte a čas od času se při čtení budete smát nahlas. Je to příběh o chybách, které děláme, třeba z nezralosti nebo nevědomosti, a které opakujeme až do doby, kdy se z nich konečně poučíme. Tyhle chyby je třeba brát s nadhledem a humorem, tím procesem si prostě musíme projít. Vztah svobodné maminky a její malé dcery je vykreslen opravdově, bez příkras, v tom se asi mnoho žen pozná. Autorka píše svěže, používá vtipné glosy a nečekaná přirovnání.

Kačenka1991
05.12.2021

Odpad.
Knihu jsem koupila na základě recenzí jako oddychovku u sklenky, ale ani to se nedalo. Přímá řeč asi věc neznámá, obsah knihy o ničem a hlavní hrdinka se svými názory dokázala od čtení odradit už po druhý stránce.

deedulka
03.12.2021 3 z 5

Nejdříve začnu prvním, co mne při čtení praštilo do očí, a to absence uvozovek u přímé řeči. To mi docela vadilo, protože mi text kolikrát splýval s myšlenkami autorky.

Začátek knihy mne bavil a ráda jsem si přečetla něco málo z castingu, ale bylo tam toho hrozně málo. Toto téma mohla autorka více rozepsat a bylo by to o tolik zajímavější. Většinou se řešily vztahy a hodně otevřeně i sex a podrobné popisy aktu. Tím, že se to pořád opakovalo, začalo to být postupně ubíjející a únavné. Místy mi to přišlo až trapné.

Nečekala jsem od herečky nic světoborného a ani to nedostala, ale jako opravdu jednoduchá oddechovka ke skleničce vína (nebo lahvi) se to dá brát. Do dalšího dílu se ale asi úplně nepohrnu.

martineden
29.11.2021 2 z 5

Na začátku mě kniha bavila, pak už se trochu motala v kruhu, myslím, že si trochu hrála na Sex ve městě po česku, ať už odvážnými scénami, večírky, pitím vína a lovením pana Božského. Akorát asi není jasné, pro jakou formu textu se tedy nakonec autorka rozhodla. Zda pro sociální román matky samoživitelky, chudé herečky z oblasti, kterou spolklo velké město, holku odvedle s bájo kámoškama, nebo femme fatale filmového průmyslu. A to je asi problém, že mi prostě ta hlavní hrdinka není sympatická. A ta obálka knihy je odporná.

malýčtenář
22.11.2021 4 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla s úsměvem a docela se pobavila. Nejsem žádná citlivka, ale na můj vkus bylo až moc vulgarismu. Ale budiž, jinak docela příběh ze života. Miluji dobré konce.

juliesze
14.11.2021 1 z 5

Už někde ve čtvrtině knihy jsem pochopila, že určitě nejsem cílovka knihy. Upřímně jsem asi žádné velké potěšení a literární blaho nečekala. Bohužel tedy pro mě to byly hodně takové hloupé ženské plky, které nebyly ani vtipné, trefné a pro mě ani k zamyšlení. Obecně moc nemám ráda hrdinky, které si šlapou po vlastním štěší a pak si stěžují na svůj hrozný život. Což se zde bohužel událo.

Allla9
12.11.2021 4 z 5

Každý máme své šťastné, obyčejné, ale i nešťastné dny. Važme si jich všech. Vždyť život je krásný.