Jak jsme našli pejska

Jak jsme našli pejska https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398454/bmid_jak-jsme-nasli-pejska-dLu-398454.jpeg 4 35 11

Jedním z nejtoužebnějších přání každého dítěte je mít doma pejska. Příběh Petra a Lucie začíná o vánočních svátcích, když Petr najde u popelnic zatoulaného voříška a ke své velké radosti ho smí přivést domů. Nastávají pro něj ty nejkrásnější Vánoce. Pejsek, kterého pojmenovali Dáreček, mu nakonec zůstane a všichni společně zažijí spoustu legrace.... celý text

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Moc milá knížka, doplněna pěknými ilustracemi.

Zlatinka.Emilly
25.04.2021 5 z 5

Pěkně vypracované dva příběhy, vánoční a prázdninový. Kniha je na každé stránce doplněna spousty obrázků od mé favoritky paní Vlasty Švejdové. Dětem ke čtení vřele doporučuji. Prváci si knihu již dokáží přečíst samy, písmenka jsou trochu větší, než obvyklá.

heliiinka
15.03.2021 4 z 5

Milá kniha o Vánocích. Jednoduché věty jsou ideální pro začínající čtenáře. Jen je matoucí absence uvozovek u přímé řeči.

Monika1717
31.08.2020 4 z 5

První kniha, kterou přečetl syn v první třídě. Pejska nechtěl, a tak máme už spoustu let kocourka.

sgjoli
28.01.2020 5 z 5

Toto byla jedna z prvních knih, kterou jsem jako maličká čtenářka přečetla sama. Krásný dojímavý příběh, ještě hezčí ilustrace a nostalgické vzpomínky na to, jak ráda jsem se k této knize v dětství vracela. (Jo a samozřejmě jsem chtěla mít po přečtení svého vlastního pejska... :-D)

barbora5337
08.12.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala v mateřské škole jako upomínku. Asi první kniha, kterou jsem přečetla. Pro děti hezká pohádka.
V knihovně čeká na předání mým potomkům, snad se dočká.

Knihomolová
26.11.2017 5 z 5

Osobní záležitost. Tato knížečka je můj časostroj. Jen ji otevřu a už je mi snad sedm, osm let. Jako malé mi bylo toho pejska tak líto, že jsem knihu ani nemohla otevřít jak mi z ní bylo úzko. Vždy jsem ji jen prolítla a řekla si ,,hlavně to nečti!"! Teď jsem velká a už mě to tak netrýzní. Zato přemýšlím nad tím, jak dokáže kniha zamávat s emocemi dítěte. Vždyť já si ty pocity vybavuji ještě teď, po více než dvaceti letech. Kouzlo?

hellena1523
25.03.2016 4 z 5

Jako dítě jsem ji milovala...Maminka mi ji musela číst každý večer před spaním a když jsem se naučila číst, četla jsem ji pořád dokola...Příběh si pamatuji pořád, ale asi bych se na ni měla podívat znovu...ať vím, jaký vkus jsem měla coby začínající čtenářka :-D

JAnD
27.11.2015 3 z 5

Dětem se to líbí, ale...
- úsečný styl pomocí krátkých vět je poněkud únavný
- proč se v knížce pro malé děti mluví o nakupování dárků?
- proč naše děti přišly s tím, že by taky chtěly pejska?

Nikotyna
14.02.2014 5 z 5

Pamatuji si, jak mi tuhle knížku přinesl Ježíšek, a já jí četla furt dokola. Pro nejmenší ideální knížka, taková ta první četba. Když je člověk starší, samozřejmě už mu to nepřijde jako vrchol literatury, ale pousměje se když si vzpomene, že to dřív pro něj byla nejoblíbenější knížka. A díky téhle knížce jsem si hrozně přála nějakého domácího mazlíčka. :) a taky se mi to splnilo. takže opravdu eufórie :)

Daxie L. Jesus
23.02.2013 odpad!

Ty krávo, to sem byl takhle blbej kdysi jo?!

psi

1996  81%Jak jsme našli pejska
1997  74%Prázdniny s pejskem
1996  93%Budulínek

Kniha Jak jsme našli pejska je v