Jak jsi mohla

Jak jsi mohla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414125/bmid_jak-jsi-mohla-22A-414125.jpeg 4 336 104

Všechno začalo na školní slavnosti. Charlotta měla dohlédnout na děti a přísahá, že na ně taky dohlížela a pustila je z očí jen na vteřinu. Když se však její tři děti vrátí z „cesty džunglí“ v naprostém pořádku a Alice, čtyřletá dcerka její nejlepší přítelkyně Harriety, není k nalezení, zmocní se jí panika. Horečně holčičku hledá, ale už je jasné, že musí sebrat odvahu a Harrietě oznámit, že se její jediné dítě pohřešuje. Musí také připustit, že vinu může dávat jen a jen sobě. Harrieta, zničená touto nesnesitelnou ztrátou, se už nedokáže přimět, aby s Charlottou promluvila, natož aby jí věřila. Jenže nyní to potřebuje, protože dva týdny po školní slavnosti vyslýchá Harrietu i Charlottu policie, každou zvlášť. A začnou se vynořovat tajemství. Pravdu o tom, co se Alici skutečně přihodilo, někdo skrývá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Now You See Her: The compulsive thriller you need to read , 2019

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že dobré. Napínavé, mělo to spád, zajímavé střídání minulosti s přítomností. Určitě sáhnu po další knížce autorky.

SimonaP
21.11.2021 3 z 5

Určitě napínavé, nutí vás to číst dál a dál, abyste konečně věděli, jak to dopadne. Spoiler : Akorát důvod, proč to všechno řešit zrovna tímhle způsobem, mi přišel takový málo uvěřitelný.

Pavlína2019
11.11.2021 5 z 5

Napínavé, člověka nutí číst až do konce. Existují podobné knihy. Ale je napsaná výborně, má spád. Střídání minulosti a přítomnosti mám ráda. Ale zažít by to nechtěl nikdo... Doporučuji.

jasmína
13.10.2021 5 z 5

Nemohla jsem se skoro od knihy odpoutat, autorka píše opravdu perfektně !

JaKa1974
14.09.2021 5 z 5

Napínavá kniha, čtivá kniha, v jednom okamžiku mně úplně zamrazilo, jako když sledujete napínavý film.

Januli
13.08.2021 3 z 5

Tato kniha pro mě nebyla nicim novým. Jako bych četla znovu knížky, které už mám přečtené. Závěr zcela pro mě zbytečný. Nemůžu říct, že by se kniha četla špatně, ale pro mě tam není žádný ten vau efekt, vše předvídatelné. Škoda. ..

monishek
19.07.2021 4 z 5

Pribeh se cetl dobre, melo to napětí i hezky rozdelene pohledy od ruznych postav. Take se střídala minulost a pritomnost. Chvílemi mi to připomínalo Dívku ve vlaku kvuli te manipulaci, ale jinak samotny námet byl fajn, i kdyz takove příběhy, kde se ztratí dite je mnoho. Akorat ten zaver knihy mi nic zajimaveho nepřinesl, tak mi prisel takovy zbytecne navic.

Evule *
14.07.2021 5 z 5

Příběh mi přišel poněkud povědomý, přesto jsem nemohla přestat číst ..a ten zlom v polovině knihy? :) Další knihu od této autorky si rozhodně přečtu..

lucie0184
05.07.2021 5 z 5

Napínavá a skvěle napsaná kniha. Rozhodně bych nechtěla být v takové situaci. Děsivý příběh. Vzala jsem to jedním dechem. Určitě si zase něco od téhle spisovatelky přečtu.

cleopatra11
23.03.2021 5 z 5

Výborná kniha..doporučuji všemi deseti.
Líbil se mi pohled na situaci z několika pohledů.

VeruHoráková
17.03.2021 4 z 5

Někdy je mi líto, že jsem přečetla už tolik knížek, protože pak v další knize někdy poznávám příběhy již přečtených knih a to byl přesně tento případ. Kniha byla sama o sobě dobrá, konec byl trochu slabší ale jinak se mi příběh a napětí líbily. Kdo nečetl Za zavřenými dveřmi, V pasti lží a Manželé odvedle, tak bude opravdu nadšen.

Pavlina50
16.03.2021 4 z 5

Dalších z ženských thrillerů na téma zmizení dítěte – téma, které spoustu z nás sice baví číst, ale které si nikdo v životě nechce raději ani představovat. Na školní slavnosti zmizí malá Alice, kterou hlídá zasloužilá matka dalších tří dětí Charlotta. Harrieta, matka Alice a současně největší kamarádka Charlotty, stejně jako její manžel, je o viníkovi ztráty pochopitelně naprosto přesvědčena. Ovšem, jak už v románech tohoto typu bývá, nic není tak jednoznačné a jasné. Asi do poloviny knihy má čtenář o možném pachateli jasno, ovšem ve druhé polovině knihy sama autorka tuto domněnku přímo vyvrátí a dál už jen čekáme, kdo v tomto boji o vlastní svobodu zvítězí. Kniha je psaná čtivě a má spád. Je hodně podobná knize od Pauly Daly „Co jsi to za matku“, osobně mi přišly celkově na stejné úrovni. Obě hlavně vyvolávají zamyšlení, co je vlastně větší tragédie – zda přijít o vlastní dítě nebo zavinit ztrátu dítěte někoho jiného…

VercaV
15.03.2021 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji asi za dva dny, také na tom má svůj podíl, že má poměrně málo stránek. Děj je prolítál kapitolami o Charlottě a Harietě a z minulosti a součastosti, což ze začátku působilo lehce zmatečně ale ve finále to bylo super, že jsme se postupně vše dozvídali z více pohledů. Děj byl zajímavý a poutavý. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo za tím bude. Myslím, že kdyby se věnovalo trochu více času hlavním postavám, trochu více o jejich životě či minulosti byla by kniha poutavější a zajímavější. Záver knihy mě přišel až moc překombinovaný. Poslední kapitola -Rok poté- mě poněkud zklamala. Prakticky nic jsem se v ní nedozvěděla a závěr lehce otevřený, jestli zůstaly v kontaktu či ne.
Jelikož jsem před touto knihou četla Semilhářky, tak knihu hodnotím jako průměr (Sedmilhářky jsou opravdu perfektně propracovan do posledního detailu), ale dávám 4*, protože se mi líbila a byla čtivá.

Ivka_77
03.02.2021 3 z 5

Ze začátku mě kniha hodně bavila, děj odsýpal, kniha byla čtivá, napínavá, ale pak už to bylo jenom horší a horší až jsem měla chuť některé pasáže přeskočit, konec mě trochu zklamal. Charlotta mi byla sympatická, Herrieta méně. Věřím ale, že své příznivce si najde.

Johana
02.02.2021 3 z 5

Čtení pro ženy, které mne nejprve moc příjemně překvapilo. Asi od třetiny to už taková sláva nebyla a konec "vhodný pro zfilmování", což úplně nemusím.
Knížka obsahuje poděkování, které doporučuji k přečtení: dozvídáme se zde, že jde o prvotinu, do které autorce mluvilo hodně lidí. A také, že závěr příběhu je nakonec jiný, nežli ona zamýšlela, protože jí to tak poradil kamarád. Upřímně by mne zajímalo, jak měl příběh dopadnout podle samotné autorky původního nápadu!

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Kniha se velice dobře četla.Napínavý děj, co má spád. Jen mám trochu problém s tím, že ten konec byl trochu překombinovaný. Ta situace na lodi...
Ale rozhodně doporučuji.

Magdyla.8
16.12.2020 4 z 5

To bylo skvělé čtivo! Nečekala jsem příběh, který mě ihned pohltí a vtáhne do děje. Postavy a jejich příběh byly realné. Kniha vybočuje z davu, pro jednou se tu řeší jiné týrání než fyzické. Úzkost mě provázela celou knihu, přece jenom nemůžete jenom tak doložit něco takového lidem, aby vám věřili. Bylo tam trochu kýčovitých náhod (hlavně ke konci), ale i tak to na čtivosti a zajímavosti neubíralo. A vzít si zase poučení, že nikdy nevíte co se ve vztahu děje i i když vypadá sebevíc v pohodě. Je důležité mít otevřené oči!

pkoca
30.11.2020 5 z 5

6 hvězd

martin3554
09.11.2020 4 z 5

Mohu jen doporučit, další z těch knih a la J.P.Delaney, příběh o ztracené pětileté Alice, pohledem matky Harrietty a její nejlepší kamarádky Charlotty, která měla holčičku na školní slavnosti hlídat. Postupem času vycházejí najevo nové skutečnosti a nakonec je všechno jinak než se původně zdálo.

Lindulinek
27.10.2020 5 z 5

Moc poutavá kniha. Doporučuji

únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Heidi Perks
britská, 1973