Případ ukradeného zubu

Případ ukradeného zubu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324496/bmid_pripad-ukradeneho-zubu-yUF-324496.jpg 4 178 43

Jackaby série

< 2. díl

Rok 1892, New Fiddleham, Nová Anglie. Věci tu nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, zvláště když jsou Abigail Rooková a její excentrický zaměstnavatel R. F. Jackaby opět vyzváni, aby vyšetřovali nadpřirozené jevy. Nejprve se objeví zákeřní měňavci zamaskovaní jako roztomilá koťátka. O den později je jejich majitelka nalezena mrtvá a na krku má podivnou bodnou ránu. Hned nato se z blízkého Gad’s Valley ztratí dinosauří zub odkrytý při nedávných vykopávkách a v údolí začne řádit neidentifikovatelná bestie, která napadá zvířata i lidi a nechává za sebou jen zmrzačená těla. Policista Charlie Cane, který se do údolí odstěhoval z New Fiddlehamu, žádá o pomoc, a tak se Abigail s Jackabym vydávají chytit zloděje, příšeru a vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Host

Beastly Bones , 2015

pixiepickpocket
01.10.2018 4 z 5

Pro mne o trochu hůře odhalitelná zápletka než v prvním díle, což je u tohoto žánru nesporné plus. Zklamal mne konec. Čekala jsem, že se celý případ rozuzlí a vysvětlí stejně jako v Ritterově první knize. Co nemohu přenést přes srdce je postava Hanka Hudsona - pro mne totální vykrádačka Hagrida z HP. Měla jsem Hagrida před očima pokaždé, když se "Hank" v příběhu objevil. Nešťastně k tomu přispíval i český hovorový překlad Hudsonových replik, který se tolik podobal Hagridově mluvě. Snad to překladatel neudělal úmyslně...

I přes drobné výtky se těším na další pokračování této kouzelné detektivní série.

"Nezdar není opakem úspěchu - je jeho součástí."

baru_lienka
29.04.2018 3 z 5

Vždy, když už jsem si říkala, že mě děj přestává bavit- BOOM!- Vše se převrátilo vzhůru nohama a zase jsem se začetla, ale i tak se mi první díl líbil víc. Trochu mi tam chyběl Jackabyho dům, ten kačer, na jehož jméno si teď nevzpomenu, Jenny...

SBH
09.03.2018 4 z 5

Jsem trochu v rozpacích, co o knize napsat. Četla se hezky a nezklamala mě. Ale žádný ohňostroj se nekonal.
Příběh sám měl nejblíž k lehkému paranormálnímu dobrodružství. O detektivce ve stylu S. Holmese se nedalo mluvit. Jednoznačným kladem knihy je autorovo vypravěčské umění, jedním dechem přidávám plusové body za překlad, dále přičítám zábavné charaktery hlavních (i vedlejších) postav a přiměřenou dávku tajemství pikantně okořeněnou osudem ducha Jenny. Autor se otřel o otázku feminismu v postavě všetečné novinářky, která byla za své radikální názory spravedlivě potrestána. Nejvýše bych vyzdvihla skutečnost, že tento "případ" působil přes svou nereálnost mnohem uvěřitelněji než první díl. Naopak mi téměř nesnesitelně vadí zlozvyk ála Aaronovitch (či Rudý John), kdy ústřední padouch z dílu do dílu hladce uniká, čímž vzniká frustrující pocit neuzavřenosti.
Celkově ovšem vřele doporučuji. Vtipné dialogy, romantická (velmi nesmělá) linka, originální Jackaby.

symphonia
20.02.2018 4 z 5

Na stupnici od jedné do avokáda bych to viděla tak na jezevce.
Moc se mi líbí autorův styl psaní – dokáže být nějakým způsobem akční i sarkastický zároveň, což vytváří nezvyklou kombinaci, která mě uchvátila už na první stránce.
Jeho pojetí nadpřirozených bytostí se řídí heslem „každá blbost, o které jsi kdy slyšel ve skutečnosti existuje“. Míchá do sebe bytosti z nejrůznějších folkrórů ze všech koutů světa a vytváří tím barvitý, ale místy možná trochu přeplácaný mix.
Co jsem si ale opravdu zamilovala byly postavy v čele s potrhlým detektivem Jackabym, a jeho důvtipnou a odvážnou asistentkou. Abigal mě sice ke konci trochu štvala se svým věcným vzdycháním nad jistým policistou, ale nemůžu říct, že bych jí nechápala.
V porovnání s prvním dílem byl tento možná trochu přeplácaný a nedomyšlený, ale další díl budu rozhodně vyhlížet s velkým očekáváním.

sgjoli
31.01.2018 4 z 5

Dějově to možná je trochu slabší (=na můj vkus trochu přeplácané), ale i tak jsem si knihu dokázala užít. Hlavní postava je skvělým hybridem Sherlocka Holmese a Doctora Who a jeho asistentka Abby zase kombinací Johna Watsona a Clary Oswald. Baví mne ten Jackabyho svět, Ritterův styl psaní je velmi svěží, atmosféra přitažlivá a kolkolem je to fajn oddechovka, Snad u nás vyjdou i další díly této série.

Dani3
07.11.2017 4 z 5

Druhý díl je o něco slabší než ten první.
Na můj vkus hlavní postavy docela dlouho tápaly a vlastně se tu krom přehlídky roztodivných druhů zvířat nic moc nedělo. Autor si pak všechno nechal na posledních pár stránek.
Na další díl jsem zvědavá, protože otevřený konec slibuje velkého protivníka pro Jackabyho.

Baru1236
27.10.2017 5 z 5

Už první díl se mi líbil, ale tenhle byl mnohem lepší. Knížku jsem doslova nemohla odložit dokud jsem se nedostala na poslední stránku. Jackaby opět nezklamal a u některým pasáží jsem se musela držet abych se o půl jedné ráno nesmála nahlas.

PeM
28.08.2017 3 z 5

Nejvíc mě z celé knihy zaujal konec....jak říká Jenny..."jsem připravená se to dozvědět"....jen doufám, že to nebude nějak vyšroubované do extrémů (rozuměj - čím víc fantasy, tím míň mě to baví..)

MartyManCZ
01.08.2017 3 z 5

Tak druhý díl také nepřesvědčil a řadím tuto sérii definitivně jako čtivo pro teenagery. Jako všechno v pohodě, je to milé a hlavní postavy jsou super, ale nějaká náročnost příběhu a tak...je to takové jednoduché a hloupoučké. Jackaby více prostoru opět nedostal... jak říkám, je to spíše pro mladší čtenáře, pro které to ale může být skvělá vstupenka do žánru krimi a fantasy.

vnimat_Krasu
29.07.2017 3 z 5

Jackabyho mám rád.
Ale Ritter neví, kdy přestat. Šroubuje jeden fantasy závit za druhým a přitom by hrozně chtěl bejt Potterem mezi Holmesology. Jo, odsýpá mu to. A zase jsem byl na straně sto v době, kdy obvykle bejvám na třicítce.
Je jen škoda, že je to celé tak děsně bez pohlaví.
Trojku si přečtu.
I když vlastně ani nevím, jestli je to guilty pleasure.

Sorrow
28.07.2017 4 z 5

Tenhle díl jsem si oproti tomu prvnímu náramně užila. Asi ke mně zkrátka tentokráte přišel ve správný čas :) Abigail i Jackaby jsou sympatičtí hrdinové a Ritter umí moc dobře kombinovat detektivku, fantasy i romanci. Jo, těším se na další díl :)

denydean
18.06.2017 5 z 5

Opět trochu předvídatelné, ale krásné. Tahle série není úplně dokonalá, ale má své kouzlo. Těším se na další díl.

Halka2
15.05.2017 4 z 5

Příjemné čtení, vtipné i s dávkou fantasy. Jako ta první mě pobavila. Škoda, že jsem nikde nenašla zmínku o dalším pokračování.

E.lisabeth
12.05.2017 4 z 5

Jeste predvidatelnejsi nez prvni dil, ale me to proste u teto serie vubec nevadi. Opet super oddechove cteni plne roztomilych priserek a Jackabyho glos. Tesim se na dalsi dil:-).

martina.tim
09.05.2017 4 z 5

Skvělý díl. Na to, jak málo čtu fantasy tak mě tyto příhody s Jackebym neskutečně baví.

milunka21
28.04.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl, už aby byl třetí :-)

orson
23.04.2017 4 z 5

Za mě to bylo trochu slabší než předchozí díl, ale sám nevím proč. Do čtení jsem se musel spíše trochu nutit a přemýšlel jsem u toho, proč mě ten první díl tak nadchnul. Ale dám tomu ještě šanci, už jen proto, že příběh z tohoto dílu nebyl vůbec ukončen.

gad
04.04.2017 5 z 5

Také druhý díl mne potěšil. Příběh má opět spád a nepostrádá napětí. Autor je vynikající vypravěč, jenž dokáže čtenáře udržet v napětí. Závěr knihy naznačuje pokračování, takže se těším.

Romi156
03.04.2017 4 z 5

Druhý díl nadějně začínající série mne trošičku zklamal, nicméně knžka rozhodně stojí za přečtení (už kvůli šupinatým koťátkům). Škoda, že se poněkud mění charaktery i vzájemná "chemie" hlavních postav...

Nikča1236
25.03.2017 4 z 5

Z prvního dílu jsem dvakrát nadšená nebyla, ale druhý díl musím pochválit, byl o dost lepší. Zajímavá zápletka a netradiční příběh. Jednoznačně se těším na třetí díl!

záhadné bytosti pro dospívající mládež (young adult)

2015  77%Jackaby
2017  81%Případ ukradeného zubu

Kniha Případ ukradeného zubu je v