Zákrok

Newyorský soudní lékař Jack Stapleton se stal otcem. Onkologové bohužel u jeho syna odhalili neuroblastom, velmi nebezpečnou formu dětské rakoviny. Jack se snaží odreagovat prací a věnuje se otázkám alternativní medicíny. Ale brzy do jeho života zasáhnou jiné dramatické události. Jackův dávný přítel ze studií Shawn Daughtry, teď renomovaný archeolog a biblista, objeví v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah mu slibuje mezinárodní slávu. Podnikne tajnou výpravu do podzemí Svatopetrské katedrály ve Vatikánu, aby odcizil schránku s ostatky, starou dva tisíce let. Ze zveřejnění objevu má největší obavy druhý Jackův dávný přítel James, nyní kardinál a newyorský arcibiskup…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379352/zakrok-WOu-379352.jpg 3.6116

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 9.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Intervention, 2009

Kniha Zákrok

BaNaMa

Cooka mám ráda, jeho knihy čtu jedním dechem, ale tuhle jsem stále odkládala. Dočetla jsem, ale jen pro to, že ji mám ve čtenářšký výzvě.
Znám od něho mnohem lepší knihy, které jsou plné napětí a člověka to nutí číst dál a dál. Tahle to bohužel nebyla :-( Ani název knihy neodpovídá ději.

vekkr
20.09.2020

Audiokniha. Kdybych četla Dana Browna, tak by se mi to líbilo víc. Ale jeho knihy moc nemusím a tak i z toho jsem byla velmi rozpačitá. Chybělo tomu napětí a vlastně o ničem.

Lotka
03.05.2020

Čtivá, napínavá. Jen trochu problém s hlavními hrdiny. Ještě jsem nenašla v žádné knize žádného vyloženě oblíbeného hrdinu. I když se spisovatel snaží, nejde mu to.

ufounek17
09.02.2020

Docela jsem si početla.

Mateo67
07.02.2020

Po hodně dlouhé době opět Cook, který se mi tentokrát dostal do ruky jako audiokniha. Tak proč si to neposlechnout.
No, dost dlouho jsem si pak ale říkala, proč tohle poslouchat? Vydržela jsem jen proto, že jsem byla zvědavá, jak se z toho všeho v závěru autor vymotá. A ono se mu to povedlo a vše do sebe zapadlo. Sice tomu musel hodně, někdy až nepravděpodobně pomoct, ale co už. Na rozdíl od většiny komentářů dole se mi závěr líbil a získal knize třetí hvězdičku. A Jackovo nečekané chování v závěru mi přineslo pochopení, co nám možná autor tímto “galimatyášem” chtěl sdělit.

Pasadenka
05.01.2020

Není to můj první Cook a pořád si myslím, že je to opravdu dobrý autor, který dokáže psát čtivě, detailně ale zároveň nenudí. Není to tak zcela detektivka, spíš takové dobrodružství a mě to docela sedlo.

Naopak, některým nesedlo celkové vyznění příběhu, které vybudovanou skepsi vůči alternativní medicíně docela pohřbilo, nicméně pro mě se zde jako nejpřínosnější jevila otevřená kritika systému zdravotnictví a hledání odpovědi na to, proč je alternativní medicína a víra v životě lidí důležitá. Každý skeptik by mohl namítat, ohánět se racionalitou a velebit kritické myšlení. Ten, kdo si přečte tuto knížku snad pochopí, proč je skeptik dopředu odsouzen k názorové zhoubě a že vlastně nikdy neměl šanci vyhrát.

Cook se zde nesnaží nalézt možné řešení problému, spíše jej jenom vytahuje na povrh a smutně akceptuje důvody jeho existence. Když nic jiného, pomohlo my to podívat se na problematiku jinou optikou a za to velké dík! :)

4 hvězdičky, protože nic není dokonalé, stejně jako tato knížka. I když mě bavila, postavy ani myšlenky v nich mě nedonutí se k ní vracet. :P

maličkán
14.11.2019

Hodnotím trochu níž než ostatní autorovy knihy. Ale stejně dávám 4, četlo se dobře. Ten konec mě docela udivil, od Jacka bych to nečekala.

denib
07.09.2019

Třetí kniha od Cooka, kterou jsem četla. Tentokrát jsem nevěřila vlastním očím. Předchozí knihy se mi vážně líbily, ale tohle je s prominutím hrozná blbost. Nechápu, proč Cook upustil od svého osvědčeného stylu a pustil se taky do té módní vlny ve stylu Šifry mistra Leonarda. Kniha začíná zajímavě - mohl to být celkem slušný lékařský román o boji mezi klasickou a alternativní medicínou. Jenže už v této části se začaly objevovat nesmyslné informace - Cook už byl zřejmě v myšlenkách natolik jinde, že si nelámal hlavu s realitou. A taky jo - za chvíli tuto část prostě hodí za hlavu a začne jinou záhadu. Když nechci prozradit celý děj, nemůžu psát víc. Ale opravdu mi připadá úplně zbytečné zkoušet do jedné knihy nacpat lékařství, léčitelství, archeologii, náboženství, fanatismus a do toho ještě ze čtenáře mačkat emoce přes umírající dítě. Čeho je moc ...