Království z kostí

Království z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485098/bmid_kralovstvi-z-kosti-n6V-485098.jpg 4 242 77

Jack Logan série

Před deseti lety učinil detektiv šéfinspektor Jack Logan přítrž řádění sériového vraha malých dětí, přezdívaného Našeptávač. Za odměnu si kromě chvály vykoledoval také problémy s pitím a rozpad manželství. V současnosti přes den vede kriminální tým v Glasgow a v noci stále dokola prožívá hrůzy toho, co viděl. A co udělal. Když se jednoho dne na Skotské vysočině, stovky kilometrů od Glasgow, ztratí další dítě, je to právě Jack, kdo dostane za úkol najít pachatele a přivést pohřešovaného chlapce domů. Čím více podobností s původním případem ale vyplouvá na povrch, tím hlasitěji zaznívá otázka, zda tehdy před lety Jack skutečně dopadl toho pravého. A pokud ne, připíše si Našeptávač na své konto i čtvrtou oběť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Litter of Bones , 2019

jan7113
13.08.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, co se čte jedním dechem. Hlavní hrdina je správnej řízek, žádná zbytečná korektnost. K tomu prostředí skotské Vysočiny... Prostě 100%

Jenny46
07.08.2022 5 z 5

Vypadá to na skvělou sérii, těším se na další díl...

Jordanka9
05.08.2022 5 z 5

Napínavý detektivní příběh se svérázným šéfinspektorem Jackem Loganem. První příběh série, doufám, že brzy u nás vyjdou další dily. Přečetla jsem na jeden zátah, doporučuji pro chvíle odpočinku. Rozuzlení mě opravdu překvapilo.

musivila
30.07.2022 5 z 5

Za mě super. Kniha se čte sama, i když byly nějaké náznaky, tak jsem únosce neodhalila, takže pro mě bylo překvapením, jak vše bylo do sebe zamotané. Šéfinspektor Jack Logan mě opravdu bavil a budu se těšit na další příběh s ním.
-------------------------------
„Jo, a nemusíte hned hupsnout na všechno, co se hýbe. Nevrhá to na policii dobrý světlo.“

TerezaaBaarova
30.07.2022 4 z 5

Pro mě taková detektivní jednohubka, která mě docela bavila.
Logan je sympoš, který se s ničím moc neštve. Napínavé to bylo, záporáci byli solidně záporný, akce taky, rozuzlení až na konci. Kniha měla vše, co od lepší detektivky chcete.
Začátek nové série? Jasný!

Nuttelka
19.07.2022 5 z 5

Konečně další kniha, která mě zas bavila.
Jack Logan je skvělý vyšetřovatel, je svůj, ale je fakt dost dobrej :-) Jeho hlášky jsem si užívala. Výborný vyšetřovací tým, kde všichni spolupracují a nikdo jim nehází klacky pod nohy, jak je to občas již zvykem. A dokonce z rozuzlení případu jsem také byla překvapená, takže další díly si rozhodně nenechám ujít a i na osobní život Jacka jsem zvědavá.

Kekik
15.07.2022 5 z 5

Před touto knihou jsem přečetla Doručovatelky. Již z anotací jsem věděla, že si budou knihy trochu podobné. Nakonec se našlo hodně podobností, které ale z hlediska spoilerů nebudu dále rozepisovat. Co však mohu napsat je to, že Království z kostí mě překvapilo. Autor mě dostal. U předchozí jsem skoro vše odhadla správně. Zde jsem narazila.
Příběh mě zaujal od prvních slov. A budu se znovu opakovat - u knih z edice Vendeta to nebývá zvykem. Ale snad se to zvykem stane.
Na krutost páchanou na zvířatech si nikdy nezvyknu. A ani nechci.
Trochu mě mrzí, že autor jen letmo naznačil něco z minulosti Jacka Logana. Zřejmě si to nechal až na další díly, které snad budou brzy vydány. Dle Goodreads jich je v originále již patnáct.

alzbeta4340
30.06.2022 5 z 5

Tohle se čte skoro samo. Svižně podaný děj popisuje smutné téma únosů dětí bez zbytečné drastičnosti. Bát se ani nestihnete. Děj odlehčuje dobře sestavený policejní tým v čele s trochu svérázným detektivem Loganem.
Doufám, že druhý díl vyjde brzy.

astra3
22.06.2022 5 z 5

Svižný začátek nové série. Svérázný vyšetřovatel. Napínavé a čtivé.

Pepina19
19.06.2022 5 z 5

Parádní příběh pro milovníky krimi. Ztracený chlapec, propojení s minulostí, kdy se ztratili chlapci a prokázání zda je člověk ve vězení skutečný pachatel.

nina3905
12.06.2022 5 z 5

Vydarený knižný počin. Bavil ma sympatický, sarkastický šéfinšpektor Jack Logan so svojráznymi metódami, ktorú sekundoval vytvorený kriminálny tím najmä mladá policajtka Sinerad. Pevne verím, že budú preložené aj nasledujúce diely. Knihu si určite prečítajte - neoľutujete.

rodak
07.06.2022 4 z 5

Svižný, moderní a vtipný thriller s velmi zajímavou hlavní postavou. Až na ten překlad :Kriste pane, Kristova noho,-neustále používané výrazy. Nešlo by to jinak?

Olous1
05.06.2022 5 z 5

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně, ještě voněla novotou. Takže další skvělá série detektivem J.Loganem, mimochodem je mi sympatický. Rozhodně se nebudete nudit, už aby byl další díl.. Skvělé,za mě 100%.

hana1039
02.06.2022 4 z 5

Jsem velký fanda krimi a thrillerů,dost už jich mám načteno a pořád se divím, proč policie v Anglii nenosí střelnou zbraň u sebe...asi to tam mají nastavené jinak než třeba u nás a v USA,nebo nosí, ale v knihách, co jsem četla a děj se odehrávál v Anglii, jen obušky... To je jen můj takový malý poznatek na okraj, jinak se budu těšit na další díly...

libuse6749
19.05.2022

Střídání žánrů mi dělá vysloveně dobře a stejně tak se nebojím objevování nových autorů. Oboje se mi vyplácí.

Thriller Královstí z kostí jsem si užila, přestože J.D. Kirk není v ČR provařenej jako spisovatelé, po kterých šáhne většina, když si chce přečíst dobrou krimi. Uvedu to na pravou míru, J.D. Kirk je pseudonymem mnoha cenami ověnčeného autora, scénáristy a spisovatele komiksů Barryho Hutchisona. A právě touhle knihou ukazuje, že i krimi umí skvěle.

Z mnoha pasáží je znát, že spisovatel pochází ze Skotska, věčné mokro, ale naopak i příjemné popisy krajiny. Nádherné scenérie však nechávají detektiva chladného, je natolik zaneprázdněn případem, že se nechce nechat rozptylovat. Zápletka, která avizovaná v anotaci zní děsivě, zvláště pro matku malé dcery, ale s klidem mohu doporučit čtení i ostatním rodičům. Vyšetřování s týmem, kam je přeřazen je svižné, čtivé a nutí číst dál a dál. Přestože jsem měla v průběhu čtení několik favoritů a vysvětlení, po přečtení jsem zůstala doslova sedět s otevřenou pusou, jaký zvrat mě na konci knihy čekal.

Pokud je tohle začátek nové série, tak se těším na další případ.

Majuš333
13.05.2022 5 z 5

"Zde v království z kostí přebývají ty hrůzné bestie."

Jack Logan je sympatický a sarkastický hajzlík, s ktorým sa nudiť rozhodne nebudete :)
Rysuje sa nám tu skvelá nová séria a už sa neviem dočkať pokračovania :)

PS: Musím pochváliť prebal knihy, z ktorého až mrazí...

BÉÉÉÉÉÉÉ.
Logan zamrkal a rozhlédl se kolem sebe. Asi sedm metrů od sebe spatřil pár vyboulených očí zasazených do protáhlé tváře, která na něj zasmušile civěla.
"To si ze mě děláš srandu," zamumlal sám pro sebe.
Lusknutím prstů pokynul jednomu z uniformovaných policistů, který stál opodál.
"Hej vy. Co je krucinál tohle?"
Policista konstábl si nepatrně posunul čepici směrem dozadu. "To je ovce, pane."
"Jo, já vím, co to do pr-" Logan si stiskl kořen nosu. "Já vím, co to je. Poznám ovci, když ji vidím. Ale co krucinál dělá na mým místě činu?"
Policista stočil pohled směrem ke zvířeti. "Jenom tam stojí, pane."
"Ježíši Kriste. Jak vás mohli vzít k policii, člověče? To vás tam losovali?" neudržel se. Vztekle ukázal na zvíře prstem a vyštěkl. "Koukejte se jí zbavit."
Mladý konstábl chvíli jen tak přešlapoval na místě a těkal pohledem medzi detektivem šéfinspektorem a čtyřnohým narušitelem. Pak rozhodně přikývl, přidřepl si ke zvířeti a pokusil se kolem něj ovinout ruce. Ovce ho okamžitě setřásla, počastovala ho nesouhlasným zabečením a odcupitala po pěšině o několik metrů dál.

dencazrnu
01.05.2022 4 z 5

Upřímně jsem vůbec nečekala, že knihu přečtu takhle rychle :-) Jack Logan je skvělý sympaťák a vyšetřování s ním mě bavilo celou dobu. Je to trošku svéráz a některé jeho metody možná nejsou úplně podle pravidel, ale to je to, co mě na něm tak bavilo. Příběh byl moc dobře vymyšlený, chvílemi jsem se i trošku bála. Jednu hvězdičku ale strhávám za ten konec, protože mi to přišlo takové rychlé a během pár stra, příběh vyřešení. Každopádně doufám, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat, protože v zahraničí je už vydaných dalších 13 dílů :-)

Barry Hutchison
skotská, 1978