Království z kostí

Království z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485098/bmid_kralovstvi-z-kosti-n6V-485098.jpg 4 242 77

Jack Logan série

Před deseti lety učinil detektiv šéfinspektor Jack Logan přítrž řádění sériového vraha malých dětí, přezdívaného Našeptávač. Za odměnu si kromě chvály vykoledoval také problémy s pitím a rozpad manželství. V současnosti přes den vede kriminální tým v Glasgow a v noci stále dokola prožívá hrůzy toho, co viděl. A co udělal. Když se jednoho dne na Skotské vysočině, stovky kilometrů od Glasgow, ztratí další dítě, je to právě Jack, kdo dostane za úkol najít pachatele a přivést pohřešovaného chlapce domů. Čím více podobností s původním případem ale vyplouvá na povrch, tím hlasitěji zaznívá otázka, zda tehdy před lety Jack skutečně dopadl toho pravého. A pokud ne, připíše si Našeptávač na své konto i čtvrtou oběť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Litter of Bones , 2019

rimar
15.02.2023 5 z 5

Po dlouhé době super překvapení z nové knihy. Příběh silný a skvěle napsaný. Jen lituju že k tomu nejde vidět i tu krajinu protože z těch popisů to musí být nádhera. Mně se anglický venkov moc líbí a tohle je přesně ta oblast kde lišky dávají dobrou noc.

marie8567
08.02.2023 5 z 5

Napínavé,svižné, zajímavé......a ten konec mě opravdu dostal.Moc pěkný start serie

Majulle
06.02.2023 5 z 5

Perfektni kniha, uz se tesim na dalsi pripad inspektora. Dobre se cetla a mela opravdu originalni zapletku :) snad brzy prelozi dalsi dil :)

komárková
19.01.2023 5 z 5

Souhlasím s ostatními diskutujícími. Budou-li další případy inpektora Logana ve stejném duchu, máme se na co těšit.

Sančez
10.01.2023 5 z 5

Perfektní kniha, která za mne měla vše co jsem chtěla a očekávala.
Už se těším na další díl.

moudivlacek
20.12.2022 5 z 5

To byl opravdu silný příběh! A říkám si na konci knihy, že si jej budu hodně dlouho pamatovat! Příběh detektiva Logana, který kdysi vyšetřoval únosy a vraždy malých 3 chlapců, dodnes hledá ostatky jednoho. Nyní je povolán k únosu chlapce, který vykazuje velmi podobné známky. Vše se odehrává na skotské Vysočině. Zde Logan začíná spolupracovat s místním týmem policie. Logan je drsný chlap, ale sakra dobrý policista, takže dává najevo, že až dopadne únosce, má se na co těšit. Sice jsem odhalila vraha, přesto autor hodil do placu "bombu", a tak si říkám, jak ten život umí vše promíchat a zamíchat. Až bude k dispozici další díl, určitě po něm sáhnu. Drsné, ale pro mne velmi smutné, i když dost reálné.

michaela5515
30.10.2022 5 z 5

Jo! Šéfinspektor Logan je výbornej. Milion sarkastických keců a brilantní mysl. Vypadá to na další skvělou sérii.

biki
09.10.2022 3 z 5

K pořízení knihy mě navnadily příznivé ohlasy na DK. Takže ano, hlavní postava Logan je ten správný typ detektiva, posedlého snahou dotáhnout své případy až do konce. Také ostatní věrohodně vykreslení členové týmu mě zaujali, zvláště Sinéad. Ovšem přestože celý příběh působí hodně atraktivně, jeho zpracování mi až tak nesedí, ani vlastně nevím, proč. Možná pro ty flashbacky, které se mi zdají zbytečné a až příliš brzy odhalují postavu pachatele. Možná pro Loganovo rozhodnutí ohledně Hamzy, které se zcela vymyká představě, kterou jsem si o Loganovi, jako o zkušeném a bystrém detektivovi, udělala.

Evule *
07.10.2022 4 z 5

Napínavé, čtivé, některé pasáže pro mně trochu těžší čtení. Logan sympaťák a já se těším na jeho další případ.

AngeliS
29.09.2022 3 z 5

Jo i … ne? Je to dobrý. To je vše. Ne, že by mi tam něco vyloženě chybělo, ale zbytečně tam bylo učebnicově všechno. Vážně. Já jsem si říkala pořád… jeeeežda, tady chybí už jen toto: a bum a je to tam. Předvidatelné, strašně mě vytáčelo to neustálé přesné označení inspektorboženadmistromil či co. Ale dobře to ubíhalo, to ano.

berila
28.09.2022 4 z 5

Začátek nové série a musím říci, že dost dobrý začátek. Určitě půjdu i do dalšího dílu a tento doporučím k přečtení.

lucakuca
16.09.2022 5 z 5

Stačí i necelých 300 stránek a mám tam všechno!
Zjevil se tu novej božan, kterej remcá a rozdává hlášky na potkání!
Čtivé, napínavé i vtipné.

Parwana
11.09.2022 3 z 5

Další thriller o masovém vrahovi a detektivovi, který za sebou spálil mosty a na jeho případu pracuje. Kniha je čtivá, čtenář je neustále napínán až k šokujícími konci, pouze mě mrzí, že jednotlivé charaktery postav nejsou více vykresleny, abychom si k nim mohli vytvořit hlubší vztah.

Duchoslp
02.09.2022 4 z 5

Tohle vypadá na novou vydařenou sérii. Začátek se rozbíhá trošku pomaleji, ale druhá polovina je skvělá a naprosto Vás vtáhne do děje. Logan má proti sobě soupeře, kterého úplně nečekal. Super čtení

Avila
27.08.2022 4 z 5

Velmi povedený první díl nové série. Hlavní vyšetřovatel Logan mi byl okamžitě sympatický a kniha byla napsána opravdu hodně čtivě....
Bohužel ale musím jednu * ubrat za násilí na zvířatech a dětech o kterém mě osobně se čte hodně těžce....
Ale jinak se už teď těším na pokračování.

Jiparis
24.08.2022 4 z 5

Příběhy s dětmi se mi obecně nelíbí. Trochu rozvleklé pátrání, konec překvapivý.

Hella
24.08.2022 5 z 5

Hodně dobré a Logan mě bavil z dosavadních detektivů (a že jsem toho už přečetla!) asi nejvíce, je to vtipný týpek. Trošku jsem tedy zvažovala, že by to chtělo o půl * méně za ten naprosto předvídatelný děj s Hamzou, ale ne, Logan to i tak nakonec vyvážil, takže plný počet.

Mihal27
21.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Vážne dobrá knižka, veľmi ma zaujala či už príbehom, hlavnými postavami alebo zápletkou. Hlavný šéfinšpektor Logan mi sadol a jeho spôsob vyšetrovania je trochu nezvyklí ale zato úspešný. Kniha rýchlo ubieha a ani sa nenazdáte a už je koniec, bol som smutný že som už na samom konci. V niektorých pasážiach som sa veľmi pobavil, boli veľmi vtipné čo u mna je veľké plus. Nemám žiadne mínusy ktoré by som zmienil.
"BÉÉÉÉÉÉ.
Logan zamrkal a rozhlédl se kolen sebe. Asi sedm metrú od sebe spatřil pár vyboulených očí zasazených do protáhlé tváře, která na něj zasmušile civěla.
"To si ze mě děláš srandu," zamumlal sám pro sebe. Lusknutím prstú pokynul jednomu z uniformovaných policistú, který stál opodál. "Hej vy. Co je krucinál tohle?"
Policista konstábl si nepatrně posunul čepici směrem dozadu. "To je ovce pane." "Jo, ja vim, co to do pr-" Logan si stiskl kořen nosu. " Ja vím, co to je. Poznám ovci, když ju vidím. Ale co krucinál dělá na mým míste činu?" Policista stočil pohled směrem ke zvížeti " Jenom tam stojí, pane." " Ježiši Kiste. Jak vás mohli vzít k policii, človéče? To vás tam losovali?" neudržal se. Vztekle ukázal na zvíře prstem a vyštekl. "Koukejte se jí zbaviť."

" Zde v království z kostí přebývajú ty hrúzne bestie"

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Nechtělo se mi rozečítat další knižní sérii, ale tahle kniha mě zaujala svou anotací i obálkou a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Kniha byla čtivá, napínavá, plná překvapení a konečná zápletka byla skvělá. Vyšetřovatel Jack Logan je sice morous, ale on i jeho tým mi byl hned sympatický. Těším se na další díl.

vera4669
16.08.2022 4 z 5

Nová série na obzoru, musela jsem zkusit a kniha mě od začátku chytla, bavila a nepustila, i když mě úplně nenadchl konec, přesto to vypadá na hodně slibný start série a těším se na další díl :-)

Barry Hutchison
skotská, 1978