Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2027 2027

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

ZuK1
30.03.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem měla už delší dobu zařazenou mezi „chystám se číst“, její tloušťka mě ale odrazovala a odsouvala ji pořád do nějaké neurčité budoucnosti. Současná koronavirová omezení a tudíž i více času na čtení vše změnily a já se do ní konečně pustila.
Knížka je velmi čtivá a napínavá, místy ale docela drsná, to vše ještě v kombinaci s jejím tématem a současnou situací způsobilo, že jsem měla ze začátku trošku pocit, jestli jsem si přece jen neměla pro dnešní dobu zvolit něco více pohodového a relaxačního. Jak však ubíhaly stránky a stupňovalo se napětí, pochybnosti se vytrácely a já měla problém se od knížky odtrhnout ...

Maevie
29.03.2020 5 z 5

Neuvěřitelně nadupaná sedm set šedesáti stránková nálož, kde vám první mrtvola přistane na stole na první stránce první kapitoly. Já, Poutník vás zavede na ty nejhorší místa zeměkoule, kde se setkáte s profesionální špionáží, únosy na objednávku, terorismem, dokonalou vraždou i hrozbou celosvětové nákazy, to vše v doprovodu agenta, který rozhodně nepatří mezi prosté americké pistolníky.

Jack93
25.03.2020 5 z 5

Panečku, to byla jízda! Neskutečný, fantasticky propletený a propracovaný mnohovrstevnatý příběh, jehož všechny dějové linie vyústí ve strhující závěr. Pokud jste fanoušky Forsytha, není pochyb o tom, že si Poutníka zamilujete. A nutno dodat, že přestože rozsahem se dílo řadí mezi pořádné bichle, ani jedna z téměř 760 stran nepřišla nazmar.
Přiznávám, že právě rozsah byl tím důvodem, proč mi více než dva roky trvalo, než jsem se do knihy pustil. Kvůli neustálému home office nastala ideální doba na Poutníka. Preferuju výrazně kratší příběhy, jenže nakonec mi délka knihy nedělala žádné problémy, ba naopak. Už od úvodní stránky jsem musel číst dál a dál. Pravda, možná by pro lepší přehled neuškodilo, pokud by u některých kapitol bylo dodáno, v jakém období se odehrávají, protože kvůli přeskakování dějových linek se v příběhu ne vždy orientujete. Ale to je jediná výtka na jinak monumentálním díle.
Závěrem musím říct, že jsem si s ohledem na současné světové dění nemohl na Poutníka vybrat příznačnější dobu. Vzhledem k hlavní zápletce z některých kapitol skutečně mrazí.

Kája95
21.03.2020 5 z 5

Kniha,do které se začtete a nebudete se moci odtrhnout.

Alma-Nacida
11.03.2020

Definitivně ne, tato kniha není pro mě. Ne že by byla špatná, jen prostě nemám energii prokousat se poněkud ujetými extempore hlavního antihrdiny. Ale nehodnotím, ani špatně, ani dobře, jelikož jsem nedočetla.

Maceška7
01.03.2020 5 z 5

Vynikající špionážní román. Je k neuvěření, že jde o autorovu prvotinu. Děj má (možná až příliš) mnoho linií, které se ale vzájemně prolínají a doplňují. Strhující jsou události, jejichž hlavním hrdinou je Saracén. Zejména díky nim dávám plný počet. Naopak některé pasáže mě nudily - super hrdina z 11. září, vyvolávání zrcadel... nicméně velmi čtivá kniha.

Tyet
01.03.2020 5 z 5

Mistrovsky napsaný špionážní thriller Terry Hayese je bezpochyby v první lize žánru. Vše, co očekáváte od toho typu románu, se vám dostane, 760 stran je nadupaných akcí, děj je skvěle promyšlený, zápletka víceméně uvěřitelná. Jako obvykle zjistíte, že pro jednotlivce na obou stranách mezinárodních konfliktů není vítěze. Ráda bych ještě vyzdvihla mistrovský překlad Pavla Medka, promluvy tureckého manažera hotelu jsou tak dokonalé, že už jen kvůli nim stojí kniha za přečtení.

regulax
25.02.2020 5 z 5

Nemělo to chybu. Snad jen ten závěrečný piknik jsem úplně nedávala, jinak jsem ani nedýchala abych si nenarušila atmosféru!

daffne
31.01.2020 5 z 5

Většinou předem nečtu recenze, abych neměla zkreslený pohled. V tomto případě jsem tedy na začátku ani netušila, jakého tématu se kniha dotýká. Rozhodně jsem ale nebyla zklamaná. Naopak, byla až uchvácená dějem, množstvím zajímavých informací a strhujícím tempem.
Za mě: dokonalá...

honzakral
28.01.2020 5 z 5

Skvělá hutně napsaná kniha. Detektivka, thriller, je jedno jak to kdo nazývá, ale čte se to skvěle

BratrO
14.01.2020 5 z 5

Tak nějak jsem měl za to, že špionážní žánr není můj šálek, ale tohle bylo dokonalé.

Ridley
12.01.2020 5 z 5

Dala jsem na doporučení knihkupce....jsem si říkala, že tohle asi nedám tohle téma, ale zhltla jsem ji jak malinu...všechno mě na ní bavilo.

evask
04.01.2020 5 z 5

Bylo to dlouhé. Ale zestručnit to nešlo. Škrtnout není co, žádná zbytečná omáčka, žádný nudný odstavec. Autora obdivuji, jak tak obsáhlý příběh, vlastně několik příběhů, které do sebe zapadají, vystavěl. Kniha, na kterou se dlouho vzpomíná.

nicolettkaa
03.01.2020 4 z 5

Kniha se čte moc dobře, i při tak velkém počtu stran jsem se u ní chvíli nenudila. Na Silvestr jsem se od ní nechtěla ani odtrhnout - nemůžu přece teď odejít, když mi chybí "pouze" posledních 57 stránek!
Děj se dotýká spousty témat, spousty míst a spousty lidí. Opět mě to donutilo hledat více informací, což beru jako velké pozitivum. Přesto všechno jsem si z knihy "nesedla na zadek". Hvězdu ubírám za Arénu smrti a další ne až tak uvěřitelné věci.

Lagander
01.01.2020 5 z 5

Vynikajúca kniha, určite odporúčam!

iveta3689
01.01.2020 5 z 5

Výborné, čtivé, napínavé a strhující. Kniha nemá přímočarý děj. Autor se stále vrací k událostem v minulosti, odbočuje a vysvětluje detaily, ale vůbec to nenaruší samotný příběh. Naopak, je to jako doplňování mozaiky. Každá událost vysvětluje jinou a další na sebe nabalí. Děj ohromně utíká a i když je to pěkná bichlička, čte se jedním dechem.

Tensen
28.12.2019 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla! Trošku mi trvalo prokousat se prvními sty stranami, ale pak to stalo za to. Vše dokonale vysvětleno a vyřešeno, zapadlo jako puzzle. Super. Za mě víc než 100%.

AlenaF
19.12.2019 5 z 5

Výborný špionážní román. Skvělé. Doporučuji.

jakub2418
29.11.2019 5 z 5

Naprosto perfektní kniha. Doporučuji!

Lanatka
07.11.2019 5 z 5

Dárek k Vánocům. Po velkém brblání jsem se do ní pustila při cestě z práce a už jsem ji nepustila. Přečteno za 18 hodin, jedním dechem a omluvenkou v práci :)

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes