Italské dvojhubky

Italské dvojhubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390710/bmid_italske-dvojhubky-1e9-390710.jpg 4 162 52

Italské postřehy série

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY? O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem.... celý text

tami1
18.12.2020 4 z 5

Z knihy na vás dýchne dobrá nálada a chuť italských specialit. Také autorčina nezdolná síla a její optimizmus. Malinko mi vadily opakující se postřehy z prvního dílu, ale není jich mnoho. Pohodová knížka pro dobrou náladu.

Dagmar58
28.05.2020 4 z 5

Pohodová knížka a postřehy autorky ze života v Itálii, fajn čtení.

janasim
25.03.2020 5 z 5

Opět čtení, které nezklame. Kniha je napsaná přesně tím stylem, který potřebuju, abych se něco dozvěděla a zároveň nenudila. Příhody autorky mě snad dokonce bavily víc i než v jednohubkách. Po vizuální stránce je knížka též velmi povedená.

Lenka339
28.02.2020 4 z 5

Příjemné počtení. Mile a s nadhledem popsané postřehy ze života v Itálii.

Zuzvil
07.02.2020 3 z 5

Knížka je velmi příjemně graficky zpracovaná, je to opravdu jednohubka (v tomto případě dvojhubka) a rychle se čte, příběhy jsou milé, úsměvné a pohodové, ale to je tak vše...Je to tak určitě v pořádku, kniha má být oddechovou, přesto jsem čekala, že se hodně nasměju, pobavím a snad i poučím o italské nátuře - bohužel ne. Čeho si na knížce cením je autorčin nadhled, sebeironie a nadsázka - toto vše je na knížky zřejmé a sympatické.

m_friedlova
30.01.2020 5 z 5

Dvojhubky jsem dostala jako dárek a jsem naprosto nadšená! (Jednohubky jsem zatím nečetla.)

aimi
16.01.2020 2 z 5

Já to nechápu?Proč se zde opakují kapitoly z jednohubek? Ja myslela, ze to je pokračování a ono to je spis jen “rozšířené vydání”.
Jinak jednohubky mám moc ráda.

iveta3689
03.12.2019 3 z 5

Milé a vtipné. Také nenáročné, čtivé.

sue_partymix
02.12.2019 2 z 5

První kniha za spoustu let, kterou jsem se do půlky donutila prokousat a pak ji odložila - na nikdy.

orson
29.11.2019 4 z 5

Zajímavé postřehy ze života v Itálii. První kniha se mi líbila o chlup více, ale tahle byla také dobrá.

maroni
21.11.2019 5 z 5

Marta Kučíková je prostě jednička a opět jsem se při čtení "Dvojhubek" neubránila širokému úsměvu na veřejnosti a dopravních prostředcích bez ohledu na to co si kdo myslí. Velmi laskavé a milé pohlazení po té naší české duši. Miluji Itálii a díky paní Martě teď zas o něco víc. Děkuji a pište dál!

Amneris
19.11.2019 3 z 5

První knihu jsem od autorky přečetla jedním dechem, ale u tohoto pokračování už mi to tak nešlo. Najdou se zde opět vtipné momenty, ale tentokrát se v knize vyskytují slova, která se úplně nehodí do kontextu. Kolikrát jsem si daný úsek textu musela přečíst znovu, abych pochopila, co tím autorka myslela.

iceVS
09.11.2019 4 z 5

Milé a příjemné čtení, ale už je to prostě "dvojka". Nicméně i tady jsem párkrát vyprskla smíchy, Marta pobavit umí, i proto, že se nebojí zesměšnit sama sebe. S chutí se pustím i do trojky.

85098211
06.10.2019 4 z 5

(audiokniha)
Poměrně vtipné a krátké historky se moc hezky poslouchají. Až čtenář zatouží se do krásné, slunné Itálie odstěhovat nadobro :-). Občas - a bohužel opakovaně - ale autorka zvolila slova, která mi dost vadila, do kontextu se vůbec nehodila a působila rušivě. A právě tyto výrazy byly kamenem úrazu, jinak bych knize s přehledem dala plný počet. Pokud ale budu vycházet z toho, že ne každý čtenář tento "nedostatek" byť jen zaznamená ;-), jedná se o skvělou knihu, u které se dobře pobavíte.

magic11
15.07.2019 4 z 5

Pobavila, ale méně, než ta první. Je vidět, že autorka se už "zabydlela" a zdomácněla v italském prostředí. Ale příjemné počtení

marwinmh
19.06.2019 4 z 5

Kniha plná milých, příjemných a nenáročných příběhů ze života jedné české rodiny v Itálii. Čtení mě moc bavilo stejně jako první díl, několikrát jsem se i zasmála. Autorka je "trhlá" takovým hezkým způsobem.

Zuzmenda
16.06.2019 3 z 5

Prvni dil byl za me lepsi (ten jsem cetla v zime a atmosfera knihy me okamzite prenesla do slunne Italie). Druhy dil jsem precetla behem jednoho dne na dovolene na Sicilii. Je to takova idealni oddychovka prave na dovolenou.

tenisa
27.04.2019 4 z 5

Milé čtení na večer.

lištička123
22.04.2019 5 z 5

Super oddychovka. jednohubky jsem nečetla, ale to asi chyba není a moc hezky se mi to četlo a zasmála jsem se. Za mě moc hezké.

ladna
11.04.2019 4 z 5

Opět milé čtení, i když některé věci se již v povidkách opakují....takže to pro mě nebyla taková bomba jako Italské jednohubky.

humor pro ženy

2017  80%Italské jednohubky