Italské dvojhubky

Italské dvojhubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390710/bmid_italske-dvojhubky-1e9-390710.jpg 4 162 52

Italské postřehy série

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY? O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem.... celý text

ZuK1
24.03.2019 5 z 5

Stejně jako Italské jednohubky, opět výborné a milé čtení, vtipně napsané postřehy „ze života“, u kterého se člověk nasměje a zároveň i něco nového dozví ....
Vyjde-li třetí pokračování, určitě si ho koupím :).

hapac
11.03.2019 4 z 5

Prostě milá, pohodová dvojhubka.

Adelix
19.02.2019 5 z 5

Zaujalo mě téma český X italský životní styl, navíc forma krátkých povídeček ze života se mi zdála lehká na čtení, a nelituju! Je to humorné a pro mě zároveň poučné, občas k zamyšlení. Tak ještě si musím přečíst první díl. Sei una gioia :-)

Mayashell
01.02.2019 5 z 5

Italské dvojhubky jsou stejně oddechové čtení jako Jednohubky, tato kniha nejednou vyloudila můj úsměv. Je napsaná s nadsázkou a humorem, odložit ji bylo těžké :-) za sebe mohu jen doporučit a snad se dočkáme i dalšího pokračování.

katka.oo
20.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, opět milé a humorné příběhy ze života české ženy a její rodiny v Itálii. Jsem ráda, že se paní Kučíkové daří a doufám, že má dost zážitků na to aby mohly být i italské trojhubky :-).

Gabča67
18.01.2019 5 z 5

Laskavé, milé, humorné čtení protkané krásnou životní filozofií a láskou k lidem. Děkuji.

MichaelaBublina
18.01.2019 3 z 5

Některé fejetony jsou stejné jako v prvním díle, což mě tedy celkem rušilo. Čekala jsem komplet novou knihu. Kdo nemá první díl, tomu doporučuji.

poter
29.12.2018 5 z 5

Nádherná ,skvělá pohodová knížka,jen jsem smutná,že už skončila:-)doufám,že paní Marta už má v šuplíku další a další pokračovaní:-)už se nemůžu dočkat

Miláček484
26.12.2018 5 z 5

Moc milá knížka, krásné odpočinkové čtení na dobrou náladu,a přesně jak píše mariva do autobusu či tramvaje na cestu do práce a z práce, báječné. Určitě přečtu další, tedy tu první.

happy-smile
17.12.2018 4 z 5

Podle mě druhý díl dosahuje naprosto stejné kvality jako ten první. Opět jsem se u toho pořádně nahlas zasmála. Opět jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí. Doufám, že má paní Kučíková dost zážitků, aby vydala ještě třetí díl.

mariva
15.12.2018 5 z 5

Skvělé humorné chuťovky, které nejen rozesmějí, ale často i chytnou za srdce. Pro mě ideální četba na cesty do a z práce MHD, často jsem litovala, že nejedu dál. Ale i pár stránek stačilo, abych do mrazivého rána každý den vystupovala z autobusu rozesmátá a plná energie.

ellen6802
06.12.2018

Titul opravdu trefny, neboť kniha je inu ...k sežrání, výborná jako předkrm, Polívka hlavni chod či dezert! Smala jsem se ráno, ve vane, v posteli, ve vlaku i v letadle...Fakt nedoporučuji lidem po operaci, aby nepraskly smíchem stehy ????...takový návod jak vidět svět a nejen ten italsky z jediného možného úhlu k přežití ... s humorem a nadsázkou!!! Gratuluji upřímně a děkuji s láskou ❤️

humor pro ženy

2017  80%Italské jednohubky