U nás na Irském venkově

Irská vesnice v šedesátých letech dvacátého století - idyličtější místo pro svou praxi by si začínající praktický lékař Barry Laverty snad ani nemohl přát. Ke konci prvního roku v ordinaci doktora Fingala O'Reillyho, svého výstředního, trochu cholerického, ale moudrého a lidumilného mentora, si tu Barry začíná připadat jako doma. Jenže někteří pacienti jsou nevděční. Právě v den, kdy mu starší kolega navrhne, aby se stal v jeho praxi partnerem, se začne nad Barrym vznášet hrozba soudního sporu - na základě údajně špatně určené diagnózy... (oficiální text distributora)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121572/u-nas-na-irskem-venk.jpg 4.4200

Irish Country 2.

Literatura světová, Humor

Vydáno:

An Irish Country Village, 2008

Kniha U nás na Irském venkově

mia.com

Hezké pokračování příběhů z irského venkova. Těším se na další díly. :)

pablito

Milý obrázek lidiček irského venkova padesátých let minulého století. Takový balzám na duši :)

Booky84

Pohodové čtení, které lehce plyne a čtenář sleduje příběhy s příjemnými hlavními hrdiny. Ideální kniha na deštivé dny nebo na relaxování.

Atlantis

Tak jo, je to oficiální, tahle série bude moje "guilty pleasure". Já vím, že rozhodně nejsem cílovou skupinou, jak věkem, tak možná ani pohlavím, ale sakra, já se prostě pekelně bavím. Skvěle mi sedlo časové zasazení, moc se mi líbí irské vesničky, rád sleduju postavy... je to radost.
Proč tedy není plné hodnocení? Protože tentokrát mi přišel děj až extra zpomalený, doktoři na něco pořád čekají a celkově neletíme dopředu jako u jedničky. A vlastně i situace s hlavním "záporákem" je dost podobná.
Dám si zase chvilku oddych, ale s touhle sérií nekončím ani náhodou.

AndreaP.

Krásné, pohodové a opět velmi milé čtení. Po prvním díle jsem k tomuto druhému přistupovala už s pocitem, že se vracím domů, ke svým známým. Miluju vesničku Ballybucklebo a prožívám osudy doktorů Barryho a Fingala, který svému mladému kolegovi dělá nejen skvělého učitele, ale téměř otce. Těším se na další díl a jsem nadšená, že jich mám před sebou ještě tolik!

vsechnonebonic
21.12.2021

Krásné a pohodové čtení. Vyhovuje mi členění knížky na kapitoly, které nejsou dlouhé. Při čtení jsem si říkala, že ještě 3 si přečtu a jdu spát a vždycky jsem to porušila, protože je to kniha, u které jsem se nenudila, a kterou jsem jen nerada odkládala. K autorovi jsem se dostala jen náhodou, toto je druhá kniha, kterou od něj čtu. Doma mám ještě jednu a opravdu uvažuji o tom, že si koupím další.

Terez25
12.10.2021

Pro mě se celá série už po přečtení prvního dílu stala srdcovou záležitostí. I když mě hrozně štvou nepochopitelné české názvy a ještě příšernější obálky…
Nicméně mě ale vždycky příjemně naladí laskavé vyprávění ze života dvou venkovských doktorů a jejich osobní i profesní starosti/radosti.

Samery
11.10.2021

Pro mě ideální čtení na dovolenou. Děj je plynulý, postavy přirozené a řeší banální věci každodenního života. U téhle knihy se sice člověk nijak neláme smíchy x minut, ale určitě se pobaví. Po náročné práci nebo ještě lépe na chatě u krbu, na pláži nebo jen tak na lenošce s kávou, je tahle kniha (a série obecně) prostě nejlepší.