Vražda v kostele

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V oxfordském kostele St. Frideswide´s je zavražděn jeho správce a vzápětí spáchá místní kněz sebevraždu. Policie považuje záležitost za uzavřenou a uzavře ji. Morse však případ, k němuž se dostane jen náhodou, zaujme natolik, že se rozhodne vzdát své dovolené a pátrat dál. Uvede tím do pohybu lavinu událostí a seznam mrtvých začíná narůstat. Vše ještě komplikuje jeho zájem o přitažlivou Ruth, která by do případu mohla vnést světlo. Ale... je skutečně jen svědkyní? Geniální, ale i lidsky omylný detektiv naslouchá svým instinktům a postupně rozmotává řetězec zdánlivě nevysvětlitelných vražd....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21929/vrazda-v-kostele-21929.jpg 4.418
Série:

Inspektor Morse 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto
Originální název:

Service of all the Dead, 1979


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vražda v kostele

eiramka
12.07.2017

Morse je prostě Morse – hloubavý, zádumčivý, s láskou k Wagnerovi a dobrému pivu – trochu lakomý, občas nevrlý a netrpělivý, ale jinak naprosto geniální detektiv. Kdo hledá dobrou agnlickou detektivku, kde je důraz kladen na psychologii postav a prostředí je vylíčeno s hlubokou znalostí, kde netečou potoky krve a veškeré drama se odehrává pod úhledným povrchem anglického života, ten nesáhne s Morsem vedle.
V kostele v centru Oxfordu je zavražděn muž, posléze se v tom samém kostele spáchá duchovní údajnou sebevraždu – případ se zdá být uzavřen, ale Morse je přitahován do světa kostelního společentsví a uvědomuje si, že každý ze jeho členů může mít svůj vlastní motiv. V pátrání mu pomáhá skvělá protiváha v postavě jeho věrného spolupravníka Lewise – a nutno říct, že filmové zpracování těchto detektivek bylo velmi zdařilé určitě i díky výběru herců.
Stará dobrá klasická detektivka, která nikdy nezklame

dzejnyka

V slovenčine vyšli ešte pred rokmi dve knihy v jednej (Vražda v kostole, Naposledy mala oblečené). Autorov štýl a humor si ma okamžite získali. Dúfam, že ostatné jeho knihy sú rovnako dobré, lebo si plánujem na dlhé zimné večery nejaké zohnať :-)