Tajemství inspektora Morse

Tajemství inspektora Morse https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21932/mid_tajemstvi-inspektora-morse-fb6-21932.jpg 4 17 3

Inspektor Morse série

Samotářský Morse se na jednom večírku seznámí s půvabnou ženou, která ho velmi zaujme. Zanedlouho se dozví, že žena spáchala sebevraždu. Proč? A byla to vůbec sebevražda? Jsme svědky poutavého vyšetřování; kniha je napsána v duchu nejlepších tradic anglického detektivního románu, děj plný zvratů je zasazen do rámce jemně melancholické atmosféry. Komplikovaný případ s mnoha zvraty a nečekaným rozuzlením dá Morseovi pořádně zabrat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Dead of Jericho , 1981

Emik87
13.02.2024 3 z 5

Další ze série detektivek, které jsem si oblíbila. Tato dvojice prostě "svoje", ale příběhy má velmi čtivé.

kap66
01.10.2020 5 z 5

(SPOILER) „… přes všechnu šéfovu popudlivost, neotesanost a mnohdy i nedisciplinovanost byl Lewis nesmírně hrdý – ano, hrdý – na své přátelství s mužem, jehož téměř všichni ostatní členové policejního sboru v Thames Valley postupně začali respektovat jako absolutního, i když poněkud excentrického génia. A v myslích mnohých byl fenomén Morse přímo spojován s ním – ano, s Lewisem! … Až dosud však v případě násilných úmrtí v Jerichu bylo jediným Lewisovým příspěvkem to, že svého šéfa asi před čtrnácti dny odvezl na parkoviště Clarendonského institutu. A proč vlastně (jak se potom Lewis ptal sám sebe) ten línej mizera nejel autobusem?“

Přirostli mi už oba dva k srdci; každý další díl budu zřejmě hodnotit jako nejlepší. Tedy tenhle se mi nejlepší zdál. Možná právě tím, že autor je ochoten svou oblíbenou postavu trochu shodit, jeho vysoce inteligentní vývody ocenit - a pak je zmačkat a zahodit.
Funguje tu osvědčené schéma: jeden je geniální, ale štve mě, druhý je spíš jen přihrávač, ale toho mám lidsky radši. Dohromady k sobě pasují, spolupracují a uznávají se. Morse a Lewis mě baví.

Stenzi
23.09.2019 4 z 5

líbilo se mi, jak do toho byl zakomponován Oidipův příběh

Colin Dexter
anglická, 1930 - 2017
2011  89%Přehlídka
1999  87%Tajemství inspektora Morse
1985  81%Naposledy viděna v...
2006  78%Poslední autobus do Woodstocku
1998  70%Cesta lesem