Tichý svět Nicholase Quinna

Detektivní román popisuje vyšetřování vraždy v akademickém prostředí oxfordských hodnostářů. Svou prací mírně znechucený inspektor Morse, známý milovníkům detektivek i z televizního seriálu, má v řadách čtenářů mnoho příznivců. Zpracování zápletky i zachycení iniverzitní atmosféry jsou na dobré úrovni, líčení je však poněkud zdlouhavé. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100413/tichy-svet-nicholase-quinna-100413.jpg 413

Inspektor Morse 3.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, BB art

Silent World of Nicholas Quinn, 1977

Kniha Tichý svět Nicholase Quinna

kap66

Potěšená prvním dílem jsem přečetla třetí a budu pokračovat, protože trojjedinost Anglie + zločin + humor je záruka mého uspokojení. Jednu hvězdičku tady ale hned na začátku utloukli jednak páni profesoři, kteří mi připomněli svými debatami tu nudnější část mého studentského mládí, jednak i Morse, jehož protivnost tentokrát už už překračovala hranici mé tolerance; navíc jeho tajnůstkářství vyřadilo načas ze hry mého oblíbence Lewise – a mě baví právě jejich souhra (i když má být Lewis ten malinko natvrdlý, nesmí stát úplně mimo). I tak se ale začíná Colin Dexter řadit v mé hlavě k těm, kteří mě napnou a pobaví zároveň. A to já mám ráda!

begoni

Chaotické...

marlowe

Natěšen skvělým seriálem Endeavour, který musí pohladit po duši každého milovníka retro-detektivek, jsem se vrátil po letech k Morseovské sérii Colina Dextera – a vůbec jsem nebyl zklamán. Pár výtek k příběhu bych možná měl, ale všudypřítomný neinvazivní humor, plný jemného sarkasmu a ironie, přebijí všechno kartou nejvyšší (dvojka Morse – Lewis je naprosto neodolatelná!) a tak s plným vědomím zůstávám u pěti hvězdiček!