Tichý svět Nicholase Quinna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román popisuje vyšetřování vraždy v akademickém prostředí oxfordských hodnostářů. Svou prací mírně znechucený inspektor Morse, známý milovníkům detektivek i z televizního seriálu, má v řadách čtenářů mnoho příznivců. Zpracování zápletky i zachycení iniverzitní atmosféry jsou na dobré úrovni, líčení je však poněkud zdlouhavé. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100413/tichy-svet-nicholase-quinna-100413.jpg 413
Série

Inspektor Morse 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, BB art
Orig. název

Silent World of Nicholas Quinn, 1977

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tichý svět Nicholase Quinna

Přidat komentář
kap66
21. října

Potěšená prvním dílem jsem přečetla třetí a budu pokračovat, protože trojjedinost Anglie + zločin + humor je záruka mého uspokojení. Jednu hvězdičku tady ale hned na začátku utloukli jednak páni profesoři, kteří mi připomněli svými debatami tu nudnější část mého studentského mládí, jednak i Morse, jehož protivnost tentokrát už už překračovala hranici mé tolerance; navíc jeho tajnůstkářství vyřadilo načas ze hry mého oblíbence Lewise – a mě baví právě jejich souhra (i když má být Lewis ten malinko natvrdlý, nesmí stát úplně mimo). I tak se ale začíná Colin Dexter řadit v mé hlavě k těm, kteří mě napnou a pobaví zároveň. A to já mám ráda!

begoni
05. srpna

Chaotické...

marlowe
21. července

Natěšen skvělým seriálem Endeavour, který musí pohladit po duši každého milovníka retro-detektivek, jsem se vrátil po letech k Morseovské sérii Colina Dextera – a vůbec jsem nebyl zklamán. Pár výtek k příběhu bych možná měl, ale všudypřítomný neinvazivní humor, plný jemného sarkasmu a ironie, přebijí všechno kartou nejvyšší (dvojka Morse – Lewis je naprosto neodolatelná!) a tak s plným vědomím zůstávám u pěti hvězdiček!