Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1583 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

PavkaHu
18.02.2020 5 z 5

Ani chvilku jsem se nenudila, hlavní postavy jsou sympatické, děj trochu předvídatelný, ale nevadilo. Určitě půjdu do dalšího dílu.

Nikol117
17.02.2020 3 z 5

Pro me docela zklamani, prvnich 200 stran nuda. Pak konecne pribeh nabira na obratkach, ale ze bych z toho byla nejak vylozene nadsena se rict neda. Skoda.

š.m.i.k
13.02.2020 5 z 5

...ani jsem nedutala, skvěle promyšlené a napínavé. Určitě doporučuji.

kiraa
13.02.2020 5 z 5

Šílený akademik Reginald King s totální bramboračkou v hlavě, který si libuje v únosech úspěšných žen a následný experimentátor v oblasti stomatologické chirurgie. Chvílemi tedy dost fujky. Oproti tomu příjemná protistrana dvou detektivů s vlastními stíny z minulosti. Příjemně okořeněno mikrostopami vzájemné přitažlivosti, ale zase ne tak, aby z toho všeho vylezl koktejl s příchutí máršmelounu nebo nová "bondkolekšn".

TheSarcasm
08.02.2020 4 z 5

Přestože mi inspektor Callanach nebyl vůbec sympatický, jedná se, podle mého soudu, o velmi dobrý thriller. Opět se potvrdila stará pravda, že si ženy - autorky v popisu kruťáren a brutalit se svými mužskými kolegy nijak nezadají. Podobnost se stylem Chrise Cartera zde zcela jistě sedí.

Vendula84
31.01.2020 3 z 5

Kniha mě začala opravdu bavit až v druhé polovině. Nejprve mi inspektor Callanach nebyl ničím sympatický, ale nakonec byla kniha dobrá. Trochu mi občas vadila stylizace vět.

hadenka
30.01.2020 5 z 5

Za mě luxusní počteníčko,hltala jsem jedním dechem. Už mám další díl.

mol378
27.01.2020 4 z 5

Dobré to bylo, lehký nadstandart. Solidní kriminálka se vším všudy, ve vyšetřovacím týmu typy sympatické, některé příjemně prudší letory. Nechybí pablb, který všechno zná a ví a málem všecko zkazí. Je tam napětí, i když pachatel je čtenáři předem znám - pěkně odpudivý týpek, nenápadný oslizlý zatuchlý prďola přesvědčený o vlastní intelektuální výjimečnosti, s tajně přebujelým egem, touhou po životní roli alfa samce a pocitem permanentní nedoceněnosti okolím a zejména ženami, do kterého by nikdo neřek, že je ve skutečnosti hnusný brutální psychopat, který si mučením získává respekt a vražděním vyřizuje účty za svůj podělaný život. S podezřením se dívám na kolegu z kanceláře ve druhém patře ... jdu si pro jistotu do auta pro hasák!

Šárka88
16.01.2020 5 z 5

Za mě super rychlé čtení , velmi napínavý děj, autorka nešetřila fyzickým násilím u vraha a jak to tak bývá i rychlý konec k usvědčení vraha a vyřešení případu. Těším se na další díly. Škoda, že tam není Lucova fotka , zajímalo by mě, jak pro představu model vypadá. :-D

0323
12.01.2020 5 z 5

Nejprve se dozvíte kdo je vrah a pak čekáte, jak na to přijdou. Za mě super čtení, které utíkalo.

princesse
10.01.2020 5 z 5

Plný počet hvězd a ihned se poohlédnu po dalším dílu. Super čtení. Děj mě naprosto pohltil a fakt jsem si čtení užila. Naprosto šílený pachatel a dvojice detektivů perfektní. Doporučuji a jdu hledat pokračování.

Knihomol22
05.01.2020 4 z 5

Skvělá detektivka plná napětí i přes to, že víte kdo je od začátku zločinec. Akorát ten konec byl trochu uspěchaný, proto 4* Uz se těším na Dokonalou kořist :)

bosorka
03.01.2020 3 z 5

Víceméně průměr. Obecně mám raději detektivky, kde pachatele neznáme až do konce. Takhle je to pak strašně předvídatelné, jen sledujeme, jak na to asi policajti přijdou. Hlavní detektiv klasika, sympaťák, táhnoucí si za sebou něco nehezkého z minulosti, to už tu bylo taky hodněkrát. Vlastně by mě víc bavilo, kdyby byla hlavní postavou Ava, možná i proto, že její případ mrtvých miminek mě dostal daleko víc než úchylný vrah, kterého honí Luc. Co se v tomto případu nejspíš stane, mi bylo navíc jasné vcelku záhy. A to, co vedlo k odhalení, to jsem se teda trochu pousmála.
Posloucháno jako audio, zprvu pomalý rozjezd, protože Jan Šťastný, ač má hlas příjemný, jel v jedné linii a byl trochu uspávač hadů. Pak ho ale něco nakoplo a začal konečně "hrát" a udržel mou pozornost.

Ivet1990
30.12.2019 5 z 5

První díl za sebou a můj názor na tuto sérii je, že je to oddychová detektivka. Kniha se velmi dobře a rychle četla. Žádné zbytečné řeči kolem, což se mi velice zamlouvalo. I když jsem spíš zvyklá na detektivní knihy spíš psychologické, kde se vrah zjistí až na konci. Bylo to zase něco jiného než co jsem doteď četla a určitě jdu na další díl

Danuše7
24.12.2019

napínavá kniha. I detektiv je člověk se svými plusy a mínusy.

melonka
19.12.2019 4 z 5

Trošku jiný styl detektivky, na který jsem zvyklá. Od začátku víte, kdo je vrahem a celou dobu přemýšlíte, jak na to příjdou detektivové, když jsou tak dokonalé stopy. Za mě určitě doporučuji. Co mě možná trochu vadilo bylo, že se víc řešili příběhy detektivů než samotný případ. Ještě bych možná vytkla i fakt, že celou dobu má vrah opravdu dokonalé stopy, detektivové nemají jak propojit vraha s případy a pak najednou vuala ho najdou :D Proto dávám o hvězdu méně :)

JessieEx
16.12.2019 4 z 5

3,5*
S touhle knížkou mám spíš osobní problém, než že by byla skutečně málo dobrá.
Po řemeslné stránce totiž nevím, co vytknout. Dokonce i překladatelka odvedla skvělou práci, moc se mi líbilo, jak si pohrála s věčným problémem tykání/vykání, a místo, aby se to snažila zahrát do outu, tak to skvěle zapracovala. Knížka se četla jedním dechem, kdybych neusnula vyčerpáním vždy po pár kapitolách, přečetla bych ji mnohem rychleji.
Co mi na knížce vadilo, byl osobní názor autorky, který prostupuje celým příběhem. Já mám na spoustu společenských otázek, které tu řešila, jiný názor, navíc hlavní hrdina Luc mi nebyl nijak zvlášť sympatický, a to je to jediné, za co strhávám hvězdičky.
Jinak můžu knížku doporučit.

Jack Bauer
04.12.2019 5 z 5

Výborná detektivka, kdy je vrah znám už od začátku, ale to nijak neubírá na kvalitě a napětí , až do samého konce. Perfektně vykreslené postavy nejen hlavních hrdinů, čte se to výborně, dosti drsné, což mě připomínalo styl Chrise Cartera. Na sympatického detektiva spolu s Avou se budu těšit v dalších pokračováních, snad nezklamou.

monte
07.11.2019 4 z 5

Až na pár zdlouhavých pasáží byla kniha napínavé a čtivá.

Peslik
06.11.2019 4 z 5

Sáhla jsem po knize omylem a jsem ráda, že tomu tak bylo. Další dobrá série.
Mám ráda knihy, kde není jen zápletka, ale i život hlavních postav.
Doporučuji :D

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh