Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1586 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Timkim
12.01.2022 5 z 5

Tak teda musím uznat, tato knížka je super. Občas mi lezla na nervy Lucova sebelitost, ale dalo se to přejít. Dej byl vážně dobrý, mělo to spád a opravdu se v audioknize dalo postrehnout, že to Jana Šťastného baví předčítat. Klobouk dolů. Pachatel byl fakt hustej magor a bylo dobré už od počátku vědět kdo a jak a sledovat průběh vyšetřování. Vážně mě to bavilo. Takže, pokračuji dalším dílem.

michimuller
11.01.2022 4 z 5

Tak tohle se mohlo klidně jmenovat "dokonalej psychopat". Povedená knížka a ještě dokonalejší verze audio knihy načtené panem Štastným. Ten se v tom vysloveně vyřádil. Inspektor Callanach si mě získal na první dobrou, zatímco padouch byl super hnusnej záporák, na můj vkus až moc zvrhlej inteligent s dentistickou úchylkou. Moje první knížka od paní Fields a určitě ne poslední.

lucifess
08.01.2022 5 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky, která mi kdysi doporučila i detektivky od Bryndzi s tím, že se mi to rozhodně bude líbit, že je to pecka. Jo, měla pravdu. Pecka. Jdu na další díly. Odpočinková krásná detektivka. Jestli někdo váhá, stojí za to.

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Část jsem poslouchala jako audiokniha a část jsem měla jako e-knihu.
Na audioknihy si teprve zvykám, ale toto bylo super. Příjemně a dobře načteno. Zaposlouchala jsem se hned a hltala každé slovo.
Určitě doporučuji a už se těším na další knihy od této autorky.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Parádní detektivka ze skotského hlavního města, přečteno během dvou dní, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Vrah byl tentokrát pořádný magor, takže velká spokojenost :)) Další "dokonalé" detektivky s inspektorem Lucem Callanachem si nenechám ujít.

"Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví."

birgitte
11.12.2021

Skvělý román, přečtena jedním dechem, doporučuji

ujira
08.12.2021 5 z 5

Současná britská kriminální literatura díky autorce pokračuje úspěšně ve stopách A. Christi, zločinec i vyšetřovatel jsou dobře napsané postavy, téma lehce mrazí, příběh je napínavý až do konce.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Moje první knížka od autora a musím říct, že pecka. Určitě si přečtu celou sérii. Rozhodně doporučuji.

oskli
10.11.2021 5 z 5

Hledala jsem nějakou detektivku jako audioknihu. Něco, co mě bude bavit a budu se na poslech těšit. Dostala jsem víc, než jsem čekala. Naprosté nadšení. Akorát tedy začátek, kdy jsem knihu vzala na běhání skoro potmě a lesem, to tedy byl zážitek. Po mých posledních jemných detektivkách (tři Klevisové) jsem u téhle měla dost problém. Násilí jsem rozdýchávala těžko a jen jsem doufala, že se v tom tmavém lese najednou nezjeví třeba rybář vracející se od pískovny. Měla bych z něj smrt.
Ale zpět k hodnocení knihy - vyšetřovatelé sympatičtí, napsáno čtivě, dost uvěřitelně, nepřekombinované, člověk má problém knihu vypnout a dělat i něco, u čeho je potřeba se soustředit. Dávám plný počet a už stahuju druhý díl :-)

Joyce24
03.11.2021 4 z 5

Objevila jsem novou sérii se sympatickým inspektorem Callanachem a určitě nezůstanu jen u tohoto jednoho dílu. Sice je děj chvílemi trochu drsnější, ale ještě je v určitých snesitelnych mezích.

Calibra
26.10.2021 4 z 5

22/21 Dokonalé stopy jsou první díl detektivní série s Lucem a Avou. Po dlouhé době pro mě jsou oba vyšetřovatelé sympatičtí. Zaporáka známe od samého začátku, takže žádné překvapeni se u vyřešení případu nekoná, nicméně to ani trochu neubírá na čtivosti knihy. Druhá vyšetřovací linka je moc zajímavá, u té je trochu škoda, ze nedostala víc prostoru.

Peggy2711
25.10.2021 5 z 5

Moc mě to bavilo. Jsem ráda, že se dozvíme spoustu informací i o vyšetřovatelích, že jsou to taky jen lidi a můžeme s nimi prožívat jejich život. Té vyšetřovací práce je tam také dost a navíc sledujeme dva případy najednou. Těším se na další díl, zajímá mě, jak se budou hlavní hrdinové vyvíjet dál, co s nimi bude.

ZuzanaZ83
10.10.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila vlastně omylem a náhodou. A velká paráda. Luc a Ava jsou super tým se svými plusy i mínusy. Příběh velmi dobře vystavěn se skvělým závěrem. Také série vypadá, že bude skvělá. A rozhodně ji chci přečíst celou.

Nyangumi
08.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Vrah je psychopatický okolím nedoceněný a sexuálně frustrovaný narcis. Kdyby to nebyl takový magor a vrah, člověku by ho bylo skoro líto. Avě na konci ruply nervy a jako policistka úplně selhala. Luc byl taky hodně zvláštní postava, s těmi jeho suvenýry od obětí, co si schovával doma, mi přišel dost vyšinutý. Četlo se to svižně, ale ten konec byl takový nahrcaný na jednu hromadu.

IHT
06.10.2021 5 z 5

Stridave cteno a poslouchano, oboji je prima. Pribeh napinavy, verohodny, dobre sestaveny. Urcite si prectu dalsi dily :-)

SilvieSisinka
04.10.2021 4 z 5

Brutálně strašidelný příběh.

Sixao
02.10.2021 5 z 5

Po delším hledání výborná detektivní série. Přečteno jako audiokniha a hlas pana Šťastného určitě přispěl ke kvalitnímu zážitku z knihy. Luc Callanach je sympaťák i když má taky svoje temné stránky. Kriminalisté z pera Petera Maye mi přirostli k srdci, Callanah je alespoň poloviční Skot a něco z jejich nátury a seveřanské vytrvalosti a profese kriminalisty jdou prostě velmi dobře dohromady. Po dočtení prvního dílu jsem se hned vrhla na další.

katynka78
18.09.2021 4 z 5

Na tuto knížku budu mít opravdu krásné vzpomínky, protože to byla moje úplně první audiokniha!!!!!!!!!!! Poslouchalo se to super, byla jsem nadšená a pan Jan Šťastný je borec.
Zřejmě takto pojedu celou sérii.
Příběh mě velmi bavil a styl paní autorky taky. Naštěstí nepatří k těm, kteří by se věnovali velkému popisování okolí a jde přímo na věc.
Námět - jeden zakomplexovaný ubožák, co ubližoval ženám. Toto není spoiler, toto je jen shrnutí toho, jak na mě ten vrah působil.
Tuto knihu fakt doporučuju.

Hanaluna
14.09.2021 5 z 5

Vynikající klasicky thriller. Nechybí napětí, nenápadný psychopat. Thriller je chvílemi až surový. Kniha má spad, zápletku, čte se dobře. Palec nahoru a zřejmě si přečtu další knihu od autorky.

BaPe895
03.08.2021 4 z 5

Bohužel nemohu sdílet nadšení z předchozích komentářů. Zápletka zajímavá,ale rozuzlení spíše dílem náhody než nějaké logické dedukce.Přesto hodnotím kladně,nečetlo se to špatně a mělo to spád.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields