Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1558 403

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

martina.culik
martina.culik
09.03.2024 5 z 5

Tak tahle série se už po první knize dostává mezi mé oblíbené. Luc i Ava mi byli od začátku sympatičtí, každý trochu jiným způsobem.
Kromě dvou kriminálních případů se postupně seznamujeme především s Lucem Callanahem a tím, jak není jednoduché začínat někde od začátku, obzvlášť pokud za sebou máte nevyřešenou minulost.

Bleska2411
Bleska2411
09.03.2024 5 z 5

Krásně namluvená audiokniha. Doposlechnuto jedním dechem. Doporučuji a jdu na další díl.

alzbeta4340
alzbeta4340
08.03.2024 5 z 5

Snad všichni už to četli, jen já jsem se dostala k Dokonalým stopám, a vůbec celé sérii až teď. Proč, to vlastně nevím, jelikož tahle detektivka je výborná. Hned si opatřím další díl. Ráda doporučuji.

Čmeláček
Čmeláček
02.03.2024 4 z 5

Takže asi takhle :). Nebylo to marné a když budu upřímný, tak jsem si knihu i dost užil. Jenomže oproti jiným thrillerům byla tato kniha o maličko slabší. Takže tady dávám čtyři stars, no ale určitě si přečtu i další případy. A samozřejmě jsem zvědav, jak se bude vyvíjet vztah Avy s Lucem :).

p.stranska
p.stranska
14.02.2024 5 z 5

Audiokniha. Strhující děj bez jakýchkoliv hluchých míst, napínavé od první kapitoly až do úplného konce. Šokující brutalita pachatele chvílemi bere dech, přesto vám napětí nedovolí příběh opustit. Bravurně vykreslené charaktery osob, uvěřitelně popsaný postup vyšetřování, nenásilně vložené soukromí hlavních postav a jejich minulost do hlavního příběhu. Brilantně načteno Janem Šťastným.

borupet
borupet
14.02.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Sérii mám doma už dlouho, ale teprve teď na ni přišla řada. První díl se mi moc líbil, nemohla jsem se odtrhnout. Dvě vyšetřovací linie, sympatičtí inspektoři. Vrahovo myšlení i počínání mi přišlo uvěřitelné. Jdu na další díl.

ElizPetrova
ElizPetrova
24.01.2024 4 z 5

Neměla jsem příliš velká očekávání, proto jsem si nakonec knihu velmi užila. Hlavní vyšetřovatelé mi byli od začátku sympatičtí, Ava je má oblíbenkyně. Nebyla jsem si jistá, jak se budu cítit stylem vyprávění, kdy již od začátku čtenář ví, kdo je vrahem, ale kupodivu to fungovalo. Jediné, co mi nesedělo, byly finální stopy, které Callanacha nakonec k vrahovi přivedly. Přišlo mi to jako příliš šťastná náhoda. V určitých částech mě i celkem šokoval barvitý popis brutality, který se v příběhu odehrával. Výborný debut autorky.

faba
faba
21.01.2024 3 z 5

Audiokniha. Čte Jan Šťastný.
Je to dobrá kniha, proto *** (dle mého hodnocení). Ze začátku mě bavila víc linka odložených dětí než únosy žen. Je to kniha podle zažitých scénářů. Úchylák, chytrý, každý ho v životě podceňuje a tak se mstí... Konec trochu napínavější a krvavější, což se dnes nosí (myslím ta krev). A trochu jsem i předpokládal, že to tak dopadne...
Jinak normální kniha, kde je hlavní hrdina detektiv pod tlakem a krize z minula, kterou ne a ne překonat.
Ale na poslech při mých toulkách dobré.
Kdysi jsem to zkoušel číst, ale nevyhovoval mi styl psaní.

Kristulda
Kristulda
11.01.2024 5 z 5

Poslední dobou se roztrhl pytel se sériemi a na tuhle jsem čekala dlouho než se k ní dostanu a stálo to za to. Vtáhlo mě to do děje, hlavní postavy jsou mi sympatické, a případ byl zajímavý. Moc se těším na další díly.

Petrasim
Petrasim
07.01.2024 5 z 5

Knížka byla skvělá, již to byla druhá kniha z této série. Ani mi nevadilo, že jsem četla nejprve čtvrtou knihu této série a pak teprve první. Určitě budu číst i další díly.

VerczaV
VerczaV
07.01.2024 5 z 5

Opravdu dobrá detektivka.

iška
iška
04.01.2024 5 z 5

Ještěže včera pršelo. Možná je to tím, že jsem byla zrovna naladěna na detektivku, rozhodně však měli pravdu všichni, kdo mi tuto autorku doporučovali. Vtáhlo mě to a já chtěla číst a číst. A tak se přidávám k těm co doporučují a doporučuji též.

Janulica
Janulica
11.12.2023 3 z 5

Povedená detektivka, i když množství brutality mě překvapilo a zaskočilo.

knihomolka78
knihomolka78
25.11.2023 4 z 5

Sérii už mám doma dlouho, ale stále jsem se k ní nemohla dostat. Konečně se podařilo, a musím říct, že to bylo velmi čtivé a napínavé. Zpočátku mě sice strašně štval hlavní představitel, působil arogantně (i když není divu potom, co si prožil), ale potom, co ho kolegyně usměrnila, už tvořili bezva dvojku.
Mezi hlavními postavami se rodí nějaký počínající vztah, kterému fandím, takže se těším na další díl.
Co mi trochu vadilo, byly dvě linie vyšetřování. Oba příběhy jsou zajímavé, ale trošku mi to ruší zážitek z četby, raději bych 2 knihy, než dva příběhy v jedné.
Knihu každopádně doporučuji.

Katka.zavodska
Katka.zavodska
12.11.2023 5 z 5

Detektivní sérii se sympatickým inspektorem Callanachem jsem objevila náhodou. První díl se mi moc líbil a už se pouštím do dílu druhého.

katka134
katka134
03.11.2023 5 z 5

Výborná detektivka se sympatickým inspektorem. Neotřelá zápletka a brutality přiměřeně.
Excelentně načteno Honzou Šťastným.

Belanna
Belanna
21.10.2023 5 z 5

Na tuto sérii se chystám už dlouhou dobu a po prvním díle, je mi jasné, že mám na delší čas "vystaráno".
První setkání s autorkou a seznámení se se sympatickou dvojicí Avou a Lucem ve mně zanechala jen samá pozitiva.
Skvělá zápletka, dokonale propracovaný způsob provedení zmizení a vražd, pohled do myšlení psychopata, notná dávka napětí, místy vtipné dialogy, ale také notná dávka brutality, způsobily, že mě knížka pohltila a nechala vydechnout až po jejím dočtení.
Doufám, že i další díly budou stejně povedené.

lenik284
lenik284
16.10.2023 5 z 5

Už nějakou dobu jsem si tuto sérii chtěla přečíst slyšela jsem od všech co jí četli jen a jen samou chválu.Půjčila jsem si ji od kamarádky a jakmile jsem ji otevřela po pár stránkách se do ni začetla vtáhlo mě to do děje a pak uz jen musíte číst a číst a je konec.Super,super, super, sympatický pár inspektorů Luc a Ava, kteří se vzájemně podporovali,jsem nadšená a pouštím se do dalšího dílu.

Luci19346
Luci19346
09.10.2023 5 z 5

Super čtivý příběh, nebyla jsem si jistá do poslední chvíle, jak to celé dopadne.

V knize jsou dvě linie vyšetřování dvou inspektorů. Oba příběhy jsou zajímavé a s ještě zajímavějším rozuzlením.

Knihou provází i začínající vztah mezi hlavními postavami, kterému fandím. Tudíž se těším na další díl. :)

Vevericka.eva
Vevericka.eva
30.09.2023 5 z 5

Sympatický hlavní hrdina, jeho příběh mě bavil. Vyšetřování také napínavé, teším se na další díl.

Skotsko thrillery sérioví vrazi

Helen Fields