Dokonalé stopy

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/big_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4.31081

Inspektor Luc Callanach 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Perfect Remains, 2017

Kniha Dokonalé stopy

hana4834

Po dlouhédobe detektivka co mě bavila. Hlavní postavy jsou simpaticky. Už čtu druhý dil

Elapheg

Nejdříve bych zde rád poděkoval všem svým knižním přátelům a kamarádkám, zejména uživatelce moudivlacek, kteří mě k autorce přivedli. Děkuji vám všem. Je to mé první setkání s Helen Fieldsovou a dopadlo to na jedničku. V knize Dokonalé stopy je objeveno tělo. Toto je patologem identifikováno jako Elaine Buxtonová, která byla pohřešována. Detektivové Luc Callanach a Ava Turnerová se na případ dívají jako na vraždu Elaine, ale přibudou další těla. Jenže, co když je všechno jinak? Je možné, že Elaine je stále na živu? Vrah a únosce byl dost psycho, ale i přesto se mi to líbilo. Míra brutality únosná, hodně prostoru věnováno i soukromí vyšetřovatelů a únosci žen, napětí v každé kapitole, tohle se moc povedlo. :-) Dávám pět hvězd a doporučení. :-)

P3_tis

Tento díl jsem četla až jako třetí , protože jsem mezitím v knihovně objevila jako první díl čtvrtý a pátý.
Díly ze série na sebe lehce navazují, ale v dalších dílech je vše hezky vysvětleno, takže úplně nevadí, pokud nezačnete prvním. Přesto je tento díl ten úvodní a seznámí nás s hlavními hrdiny - inspektory, kteří jsou velmi sympatičtí.
Nevím, jak bude pokračovat druhý a třetí díl, ale na rozdíl od čtvrtého a pátého dílu, zde vraha známe (ve třetím a čtvrtém si můžeme pouze domýšlet, kdo má všechna ta zvěrstva na svědomí). Co všechny díly ale spojuje je fakt, že probíhá více vyšetřování současně a kromě hledání pohřešovaných či vraha se autorka také zabývá peripetiemi soukromých životů inspektorů.
Velké doporučení pro všechny milovníky detektivek či trillerů.

Gi-Gi

Chvíli mi trvalo, než jsem se zacetla, ovšem pak to bylo obracene pěkně propracované postavy a měli to "grady"

Jani23

Moje první kniha od auta. Ze začátku jsem se nemohla do děje začíst, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

uzivatel6305

Velká spokojenost. Styl, prostředí i některé postavy mi připomínají knihy mého oblíbence Petera Maye. Děj je řádně propletený, charaktery postav velmi pestré, vztahy popsané na 1, psychopat nechutný a sem tam i humor. A tak to má vypadat! Jen nevím, kdo mě štval víc, jestli pachatel nebo "vševědoucí" pan profesor. Už se těším na další a samozřejmě doporučuji.

sassenkka

Měla jsem zálusk na nějakou (pro mě) novou sérii od (pro mě) nového autora, a názvy i přebaly knih od Helen Fields mě docela lákaly. A musím říct, že to byla super volba.
Dobré prostředí, sympatičtí hlavní hrdinové se zajímavými životními příběhy, napínavý děj..
Brzy se pustím do dalších dílů!

munka

Nová detektívna séria a nová autorka. Napínavé čítanie až do konca. Nechýba ani nahliadnutie do života hlavných postáv. Doporučujem.