Nenapravený omyl

Nenapravený omyl https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425343/bmid_nenapraveny-omyl-Ptv-425343.jpg 4 89 28

Inšpektor Ledecký série

Vrahov omyl rozbieha rutinné vyšetrovanie vraždy na jednom bratislavskom gymnáziu. Detektívi z oddelenia vrážd pod vedením vrchného inšpektora Ledeckého preverujú podľa zabehnutého vzorca všetky možnosti. Zrazu príde impulz zo strany, odkiaľ ho nik nečakal. Modus operandi a štatistika hovoria svoje: Takých prípadov je na Slovensku viac! Majú detektívi veriť človeku, ktorí ich už raz sklamal? Ide o samostatné prípady alebo o vyčíňanie monštra v ľudskej koži? Všetko ukazuje na to, že obeť nie je jediná. Postupujúce pátranie odhaľuje krutú pravdu, ale ako blízko je vrah svojim prenasledovateľom a ich blízkym, zatiaľ nik netuší. Vzťahy sú krehké a čaká ich zaťažkávacia skúška. Popri svojej hlavnej činnosti obhajuje mladý inšpektor Jakub Koreis so skúsenejším kolegom Machrákom vlastnú policajnú česť. Na vyžiadanie kolegov majú zaistiť recidivistu a odovzdať ho spravodlivosti. Nedarí sa im a ich snaha je prerušovaná dôležitejšími povinnosťami. Ledeckého skupina sa krok za krokom blíži k ľudskej beštii, ktorá má na svedomí už niekoľko ženských životov. Jediné, čo do poslednej chvíle nevedia, je, kto bude ďalšia obeť a ako chce vrah napraviť svoj omyl. Lenže práve v tom mu potrebujú zabrániť. Netušia, aká osobná záležitosť to bude. Tretia kniha Václava Neuera prichádza v čase, keď sám autor prežíva ťažké obdobie. Minulosť je nemilosrdná a po rokoch môže byť ťažké obhájiť si čistý štít. Hľadanie pravdy je preto dnes pre autora rovnako dôležité a osobné, ako pre jeho románových hrdinov. Detektívny román je voľným pokračovaním kníh Krkavčí súd a Vražda s pridanou hodnotou. Aj keď je autor v ťažkej životnej situácii, predkladá čitateľovi príbeh na hranici pravdy a fikcie, kde pútavým spôsobom približuje prácu kriminalistov, ktorí chránia životy iných.... celý text

Myllan
15.11.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Už se těším na "Tiene minulosti".

pobijecmuch
10.11.2019 5 z 5

Souhlasím, nejlepší díl této série. Má to napětí a spád.
Na Slovensku, se vůbec poslední dobou objevili mnohem lepší autoři detektivek, než jsou u nás v Česku. Viz. Neuer, Dán, Murín, atd.

peter5739
07.07.2019 5 z 5

Zatiaľ najlepšia kniha zo série...

moničina
19.09.2018 4 z 5

Dokonca omnoho lepšie ako knihy od Dominika Dána.

Vierka_kikanika
18.02.2018 5 z 5

Môj nový objav. Nikdy som o tomto autorovi nepočula, po knihe som siahla v knižnici skôr zo zvedavosti, bez veľkých očakávaní. Musím povedať, že som milo prekvapená. Štýl písania podobný D. Dánovi, príbeh má svieži spád, bez nudných nič nehovoriacich pasáží. Dokonca sa mi zdá, že píše menej rozvláčne ako spomínaný Dán, u ktorého ma niektoré kapitoly a dlhé opisy nudia. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Tlieskam!

Foks
29.01.2018 5 z 5

Všichni fandové československé detektivky by měli být na pozoru. Toto je nová hvězda na "vraždárskom" nebi. Postavy ze začátku nejsou vykresleny tak, že si je člověk hned oblíbí (nabízí se srovnání se stojednačtyřícítkou u kolegy Dána), ale to je spíš tím, že je to má první kniha tohoto týmu. Ke konci už byly jednotliví detektivové vykreslení dostatečně lidsky, takže si každý najde své oblíbence. Každopádně bych to s detektivkami D. Dána nesrovnával. Dán se věnuje hodně prokreslení postav, Neuer má dle mého větší tah na branku. Příběh je dostatečně vygradovaný, že čtenáře udržuje po celou dobu v napětí a na konci už je to opravdu jízda, kdy člověk nehledí na čas, dokud není přečteno. Knihu rozhodně řadím mezi špičku detektivního žánru u nás. Už se nemůžu dočkat, až sáhnu po dalším díle. Ledecký, Machrák, Koreis - 100%.

VictorT.
02.11.2017 5 z 5

Kniha, od ktorej sa človek nemôže odtrhnúť. Naozaj veľmi čtivá. Ak porovnám s Dánom, tak lepší je práve Neuer. Len tak ďalej. Za mňa plný počet bodov plus bonus za pohltenie do deja.

Macek58
03.10.2017 4 z 5

Další z povedených knih autora. Přečtené jedním dechem. Budu netrpělivě čekat na další..... doufám , že bude .....